21 Mayıs , 2024, 05:47:13

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hamilelik ve Epilepsi

Başlatan _nilgun_, 04 Haziran , 2012, 13:00:47

« önceki - sonraki »

_nilgun_

Kızlar ben epilepsi hastasıyım ve 7 haftalık hamileyim. Aranızda benim durumumda olanlar var mı acaba?

melek100lü

gemiş olsun canım şimdi fark ettim yazıyı

hamilelikle atlatırsın inşallah  :amin: :amin:

_nilgun_

Alıntı yapılan: melek100lü - 04 Haziran , 2012, 13:10:38
gemiş olsun canım şimdi fark ettim yazıyı

hamilelikle atlatırsın inşallah  :amin: :amin:

Malesef hamilelikle atlatılamıyor cnm. Tam tersi hamileliği olumsuz yönde etkiliyor. Her doktor da farklı bir şey söylüyor. Eğer durumu böyle olan arkadaşlar varsa onlara doktorları neler önerdi hamileliklerini nasıl takip etti öğrenmek istedim.

serserim

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 04 Haziran , 2012, 13:00:47
Kızlar ben epilepsi hastasıyım ve 7 haftalık hamileyim. Aranızda benim durumumda olanlar var mı acaba?

CANIM BENİM ARKADAŞIM EPİLEPSİ HASTASI VE ŞU ANDA HAMİLE AYNIYIZ HEMEN HEMEN SEN NE İLAÇLARI İÇİYORSUN NÖBETLERİN NASIL OLUYOR BENİM ETRAFIMDA BİRKAÇ KİŞİ VAR BİRAZ BİLGİLİYİM BU KONUDA BELKİ SANA YARDIMCI OLABİLİRİM

_nilgun_

Canım benim nöbetlerim dalma, kasılma ve ağrı atakları şeklinde oluyor. Ancak ağrı çok şiddetli olduğu zamanlarda bayılıyorum onu da nöbet olarak saymıyorlar zaten. Şuan doktorum ilaç kullandırmıyor. Takip altında tutacağım dedi. Ama kadın doğumcuya 2 kere gittim. 2 sinde de epilepsili olduğum konusu açılınca o benim uzmanlık alanım değil diyip işin içinden çıkıyor. Aslında çevremde bir çok kişinin doğumunu sorunsuz yaptırdığı için gitmiştim ama şimdi tereddütlüyüm.
Geçtiğimiz haftasonu ağrılarım çok şiddetlendiği için korktum kadın doğumcumun bulunduğu hastanenimn aciline gittim. Nöbetçi doktor kadın doğumcumu aradı ve çok hafif bi ağrı kesici yaptı ve beni bekletmeye başladı. Artık ağrılara dayanamayıp ağlarken eşim bişeyler yapın nöbet mi geçirsin derken geldi yanımıza, beklicez nöbet geçirirse anne daha önemli olduğu için çocuğu önemsemeyip müdehalede bulunacaz dedi. Ben daha kötü oldum. Sonra geldi siz en iyisi devlet hastanesine gidin orda uzman doktor var dedi bizi öylece gönderdi :S

serserim

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 04 Haziran , 2012, 13:28:10
Canım benim nöbetlerim dalma, kasılma ve ağrı atakları şeklinde oluyor. Ancak ağrı çok şiddetli olduğu zamanlarda bayılıyorum onu da nöbet olarak saymıyorlar zaten. Şuan doktorum ilaç kullandırmıyor. Takip altında tutacağım dedi. Ama kadın doğumcuya 2 kere gittim. 2 sinde de epilepsili olduğum konusu açılınca o benim uzmanlık alanım değil diyip işin içinden çıkıyor. Aslında çevremde bir çok kişinin doğumunu sorunsuz yaptırdığı için gitmiştim ama şimdi tereddütlüyüm.
Geçtiğimiz haftasonu ağrılarım çok şiddetlendiği için korktum kadın doğumcumun bulunduğu hastanenimn aciline gittim. Nöbetçi doktor kadın doğumcumu aradı ve çok hafif bi ağrı kesici yaptı ve beni bekletmeye başladı. Artık ağrılara dayanamayıp ağlarken eşim bişeyler yapın nöbet mi geçirsin derken geldi yanımıza, beklicez nöbet geçirirse anne daha önemli olduğu için çocuğu önemsemeyip müdehalede bulunacaz dedi. Ben daha kötü oldum. Sonra geldi siz en iyisi devlet hastanesine gidin orda uzman doktor var dedi bizi öylece gönderdi :S

CANIM BENİM ARKADAŞIM İLAÇ KULLANDI HAMİLELİĞİNDE FAKAT İLAÇLARI DEĞİŞTİRDİ DR U AHMİLELİK DÜŞÜNDÜĞÜ ZAMAN HAMİLELEİĞE ETKEN YAPMICAK İLAÇ VERDİ ONA YALNIZ O SADECE UYKUDA GTEÇİRİYORDU NÖBETİNİ BAYILMA YADA NORMÖAL HAYATTA YAŞAMIYORDU BEN HİÇ ŞAHİTTE OLMUYODUM YALNIZ DR LAR İLAÇ BIRAKMA TARAFTARI OLMUYOLAR YANİ HAMİLELİKTE NÖBET GEÇİRMEMEK GEREKİYOR SEN HAMİLELİK DÜŞÜNMEDEN ÖNCE GİTMEDİNMİ DR A BİRÇOK KİŞİ SAĞLIKLI DOĞUM YAPIYOR CANIM GÖNLÜNÜ FERAH TUT :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

mutluluk

çok çok geçmiş olsun bu hastalık neden kaynaklanıyor nasıl yakalandın ki bu hastalığa.inş bu soruma kırılmazsın canım. :opucuk:

melek100lü

canım çok üzüldüm okuyunca rabbim şifa versin inşallah :amin: :amin:

bebeğinide sağsalim alırsın kucağına dua edicem senin için  :amin: :opucuk:

_nilgun_

Canım ben hamilelik düşünmüyordum.. Hamilelikten 3 ay önce de artık yıllardır ilaç içmekten bıktığım için ilaçları kendi kendime bırakmıştım. O arada sürpriz bir şekilde hamile kaldım. Doktorum da sana ilaçları bıraktığın için kızacaktım ama hamile olduğun için bir şey demiyorum dedi. Test sonuçlarına baktı ve şu riskli dönemler geçene kadar tedavine ara verdiricem çünkü en hafifi de olsa o ilaçlar bebeğin beyin gelişimi için çok zararlı dedi.

Ama en büyük sıkıntı kadın doğumcum ve nöroloğum farklı hastanelerde ve kadın doğumcum nöroloğumdan pek haz etmiyor. Nöroloğumun söylediği şeyler kayda değer görmüyor, doktorunu değiştir bizim hastaneden birine git diyor. Bu doktorlar yardımcı olacaklarına beni iyice arada bıraktılar anlayacağın.

_nilgun_

Alıntı yapılan: mutluluk - 04 Haziran , 2012, 13:43:06
çok çok geçmiş olsun bu hastalık neden kaynaklanıyor nasıl yakalandın ki bu hastalığa.inş bu soruma kırılmazsın canım. :opucuk:

Yoo canım neden kırılayım ki soruna. Bu hastalık genetik faktörlerden de kaynaklanabiliyor, kafa travmaları, yüksek ateş, menenjit vs. gibi sebeplerden kaynaklanıyor fakat çoğu zaman sebep bulunamıyor. Ama benimkinin sebebi belli. 4 yaşında geçirdiğim kafa travması.

serserim

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 04 Haziran , 2012, 13:46:52
Canım ben hamilelik düşünmüyordum.. Hamilelikten 3 ay önce de artık yıllardır ilaç içmekten bıktığım için ilaçları kendi kendime bırakmıştım. O arada sürpriz bir şekilde hamile kaldım. Doktorum da sana ilaçları bıraktığın için kızacaktım ama hamile olduğun için bir şey demiyorum dedi. Test sonuçlarına baktı ve şu riskli dönemler geçene kadar tedavine ara verdiricem çünkü en hafifi de olsa o ilaçlar bebeğin beyin gelişimi için çok zararlı dedi.

Ama en büyük sıkıntı kadın doğumcum ve nöroloğum farklı hastanelerde ve kadın doğumcum nöroloğumdan pek haz etmiyor. Nöroloğumun söylediği şeyler kayda değer görmüyor, doktorunu değiştir bizim hastaneden birine git diyor. Bu doktorlar yardımcı olacaklarına beni iyice arada bıraktılar anlayacağın.

PEKİ KADIN DOĞUMCUN İLAÇ VERMEMESİNE NE DİYOR CANIM

_nilgun_

O benim uzmanlık alanım değil diyor ve sadece boşver onu bizim hastaneden bi doktora görün diyor.

kelebegimm

Canım gecmis olsun Rabbim bebisini saglikla kucağına almayı nasip etsin
Bı bilgim yok ama su doktor siteleri varya oralara bı sor bakalım ne diyecekler belki yardımcı olurlar

]

mutluluk

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 04 Haziran , 2012, 13:50:12
Alıntı yapılan: mutluluk - 04 Haziran , 2012, 13:43:06

Yoo canım neden kırılayım ki soruna. Bu hastalık genetik faktörlerden de kaynaklanabiliyor, kafa travmaları, yüksek ateş, menenjit vs. gibi sebeplerden kaynaklanıyor fakat çoğu zaman sebep bulunamıyor. Ama benimkinin sebebi belli. 4 yaşında geçirdiğim kafa travması.

CANIM YA RABBİM İNŞ BU BEBEĞİN HATRINA SENİ BU HASTALIĞINDAN KURTARSINDA BEBEĞİNLE EŞİNLE HEP MUTLU SAĞLIKLI OLUN. :amin: :opucuk: BENDE STRESDEN OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM DE ONDAN SORDUM.BENDEDE ACAYİP BİR UNUTKANLIK DALGINLIK VARDA :y25:

_nilgun_

Teşekkür ederim. Stres başlıbaşına bir sebep değil. Sadece nöbeti tetikleyen bi faktör.