Hamileliğinizin Kaçıncı Haftasında Kaç Kilo Aldınız?

Başlatan şerife Berat, 15 Mayıs , 2012, 14:36:44

« önceki - sonraki »

_nilgun_

15. haftamdayım. 58 kiloyla hamile kalmıştım şuan 55 kiloyum. Doktoruma en son gittiğimde kızdı, artık haftada 500 gr alman lazım dedi ama hala alamıyorum. Göbüşüm azıcık çıktığı farkediliyor :)

_nilgun_

Doktorum en son gidişimde alman lazım diye kızdı bana, gelecek hafta kontrolüm var ama kilo alamadım. Bakalım ne diyecek.

meryemcce

canım kızmakla olurmu o ne demek dotorum kızdı sanki senin elinde mi?benim bi arkadaşım doğum yaptı 9 kilo fazlayla sadece karnı şişti hemde öyle çokta değil.kilosu vücuduan gitmedi ama bazısı varki etine buduna gidiyor yani bünyeden bünyeye değşir bence :muzz:
Ben bir daha dünya'ya gelirsem lütfen bazıları gelmesin

cute552

canım ben 69 la hamile kaldım ilk aylarda 3 kilo verdim 66 oldun şimdi 22+1 günlük hamileyim 7 kilo almışım 73 kiloyum şuan

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

melek100lü

ben 75 kilo ile hamile kaldım  şimdi  21 haftalık hamileyim  :love9: :love7: :love9:

bugün sağlık ocağında tartıldım hala 75 kiloyum  :k06: yani verdiklerimi almışım  :suclu:

_nilgun_

Melek ben sağlık ocağına ilk hamile kaldığımda gittim, gittiğimde de bir şey yapmadılar sadece bir kaç soru sordular. 15 haftalık oldum hiç gitmedim. Düzenli gitmek gerekiyor mu?

Bu arada verdiklerini almana sevindim. İnşallah sağlıkla alırsın bebişini kucağına

meryemcce

ya bende merak ediyorum sağlık ocağına haber verme zorunluluğumuz var mı hamileyiz diye? :icon_scratch:

_nilgun_

Ben ilk gittiğimde bildirmek için gitmiştim. Çünkü doğum yapana kadar bildirmezsen senin için bir sıkıntı yok ama aile hekimine soruşturma açılıyor.

meryemcce

aaa bilmiyordum ama hiç söylemedilerki bildireceksin diye :honk: neyse bildirelim o zaman napalım :-\

cute552

Alıntı yapılan: meryemcce - 23 Temmuz , 2012, 19:24:54
ya bende merak ediyorum sağlık ocağına haber verme zorunluluğumuz var mı hamileyiz diye? :icon_scratch:
ben kendim gidip haber verdim ben gittiğimde bende sizi arıcaktım demişti hemşire nasıl öğrenmiş bilemiyorum belkide hastaneler sağlık ocaklarıyla anlaşıyolar orda ilk olarak kilo tansiyon alıp bikaç soru soruyor sonra 20.hafatadan sonra aradılar benı kontrol için kan aldılar troitle şekerim varmı diye baktılar hamilelik ilerledikçe çıkabiliyormuş kayıt olmakta fayda var

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

_nilgun_

Canım ben evlendikten sonra sürekli telefon edip hamilemisin diye sordular. Artık bıktırmışlardı yani. Sonra hamile kaldığımda gidim de haber vereyim bu kadar önemliyse dedim. Gittim sadece bi dosya açıp doldurdular. Doğru düzgün ilgilenmediler bile. Kadın doğumcun kan tahlili isterse onun fotokopisini bize getir de dosyana koyalım dediler.

Hamile kalmadan önce sürekli arayan doktor, bir daha aramaz sormaz oldu :) Yani anlayacağın onlar için önemli olan tek şey hamile olup olmadığın. Baksana ben tekrar gidilecek mi bir şey yapılacak mı onu bile bilmiyorum

muhribe

gittiğiz hastanelerin sağlık ocağına bildirmesi lazım

beni öyle aramıştı sağlık ocağı. her ay gel kontrol edelim diyordu. ben de özele gidiyorum, arada da sağlık ocağına gittim aşıya falan

meryemcce

benide bir kere aradılar ama demedilerki bize hamiş kalınca haber ver diye  :k06: ne zor imiş ayrıca ben evden dışarı çıkamıyorum sanırım 1.5 ay daha çıkamıcam çok sıcak var zaten hamilelik çok hararet yaptı bende korkuyorum düşer bayılırım mazallah  :-\ 1.5 ay beklesinler beni bi ara haber veririm..off hamile kalmakta bi sürü iş kan ver bekle fotokopi.Allahım ne zor geliyor şimdi bunlar bana yaa  :crybaby2:

muhribe

Canım sen gidemiyorsan tel aç bildir gerekirse senin evine gelsin ebeler muayeneye görevleri onların hasta gidemezse onlar evde kontrol yapmak zorunda

meryemcce

aa bu harika bi haber sağol canım bari öyle yapayım napayım  :'(  benim yüzümden kimse sorguya çekilmesin tşkkür ederim canım verdiğin bilgi için bu çiçekler sana  :flowers: