27 Nisan , 2024, 19:32:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Normal Doğum İçin Bizim Yapabileceğimiz Bir şey Varmı??

Başlatan mirayım, 02 Şubat , 2007, 11:22:58

« önceki - sonraki »

mirayım

kesinlikle sezeryan olmak istemiyorum açıkçası korkuyorum ya doktor bi yakınıma 60 gün banyo yapmıycaksın demiş geçen hastaneye gittim herkes karınları 6 aylık gibi şiş sezeryandan çıkmış ellerinde serumla yatıyordu çok moralim bozuldu. . .

gülben ergen nasıl dinç görünüyordu normal doğum yapmış uyuşturulupta olsa karnı dümdüz neredeyse. .

benim şu an bebeğim baş aşağı ben ve bebeğim fazla kilolu değiliz doktor şuan normal görünüyor dedi ama salı günü muayenem var o zaman bakıcaz dedi.. . egzersizde çok yaptım yürüdüm acaba nasıl olucak bilgisi olan varmı başka ne gibi kıstaslar aranıyor az kaldı sezeyan olursam depresyona giricem yoksa toparlayamam kendimi :(

Almiş'inAnniş'i

bende kesinlikle normal doğum istiyorum. moralini bozma. çok extra bir sorun çıkmadıktan sonra normal olur zaten. pozitif düşün!

mumkule

Egzersiz ve yürüyüş normal doğumu çok kolaylaştırıyor mirayım. Ben hamileyken deliler gibi yürüyüş yapmıştım ve doğumum çok kolay oldu. Bebeğin döndüyse ve doktorun herşey normal dediyse endişelenmene hiç gerek yok. Yalnız sezeryan olursa depresyona girerim diyerek kendini şartlandırmamanı tavsiye ederim. Hayırlısı ne ise o olsun diye dua et. Bebeğini sağlıkla kucağına alabildiğin doğum yöntemi en iyi doğum yöntemidir ve bu bazen sezeryan da olabilir. Üstelik doğumdan sonra son derece mutlu, sakin ve huzurlu olmalısın. Aksi taktirde bebeğine süt veremeyebilirsin ve bu durum seni çok daha büyük üzüntülere sürükleyebilir canım. 

mirayım

Alıntı yapılan: Ayça ve pirzolası Erkin - 04 Şubat , 2007, 22:43:00
Egzersiz ve yürüyüş normal doğumu çok kolaylaştırıyor mirayım. Ben hamileyken deliler gibi yürüyüş yapmıştım ve doğumum çok kolay oldu. Bebeğin döndüyse ve doktorun herşey normal dediyse endişelenmene hiç gerek yok. Yalnız sezeryan olursa depresyona girerim diyerek kendini şartlandırmamanı tavsiye ederim. Hayırlısı ne ise o olsun diye dua et. Bebeğini sağlıkla kucağına alabildiğin doğum yöntemi en iyi doğum yöntemidir ve bu bazen sezeryan da olabilir. Üstelik doğumdan sonra son derece mutlu, sakin ve huzurlu olmalısın. Aksi taktirde bebeğine süt veremeyebilirsin ve bu durum seni çok daha büyük üzüntülere sürükleyebilir canım. 

doğru söylüyorsun evet bebeğim döndüğü için doktor şu an normal görünüyor dedi fakat 3 hafta sonra gel bebeğin gelişimine bakıcaz daha kesin olur dedi paztartesi 3 hafta oldu ve benim sağlık karnemde sorun çıktı bu gün oldu hala doktora gidemedim çok merak ediyorum

Almiş'inAnniş'i

meral1453

canım normal doğum en rahatı bende normal yaptım doğumdan önce doğuma yararlı olabilecek egzeriszler ve bol yürüyüş yaptım ve çok rahat bi doğum oldu :hieyt:

nagihan

ben hep normal doğumun hayalini kurdum vede normal doğum yapmayı çok istiyorum ama bugun ki doktorumla görüşmemde anladım ki bazı sorunlar var ve suyum azalmış bebeğimi kaybetmek istemiyorum ne olursa olsun onu elime almak istiyorum. ve bu yüzden sezeryan bile olsa sorun değil. yarım insan dahi olsam nazımı kucağıma almak istiyorum.  :(

Tebessüm :)

nagihan neden yarım insan olasın canım, bozma öyle moralini. benim oğlum da gelmek istemedi, bir hafta geç olarak sezeryanla geldi dünyaya.tamam sezeryan bir doğum yöntemi değil bir müdahele şeklidir ama extrem durumlarda hem annenin hem bebeğin hayatını kurtarır.bozma moralini, bebeğini kaybetme düşüncesi de nerden çıktı, sen moralini bozdukça bebişin de üzülüyo bak içerde ona göre. :caca:

jbdun

ben de doğumdan önce bolbol yürümüştüm ve herşey normaldita ki son haftaya kadar.Nstye girdiğimde bebeğimin kalp atışları hep aynı seviyedeydi ve artık 9ay 9günlükken drum bebeğin streste olduğunu söyledi yeri darmış,o yüzden sez oldum. Benim hiç sancım olmadı ve de karnım hiç aşağı inmemişti zaten :icon_scratch:
ama çok da memnun kaldım sez dan,spinal olduğum için bilincim yerindeydi,ben de korkuyordum ama sonrasında sevindim :occasion5:
öyle yada böyle canım kızım ecrinim şimdi bizimle ve de allaha şükür sağlıklı :love9: :love9: :love9:

nagihan

korkuyorum çünkü bebeğimin hareketleride azaldı ve artık her an hareket ediyomu düşüncesi hakim bende. doktor amcamız günlük hareketlerini sayacaksın dedi. korkuyorum ya bebeğime birşey olursa diye. haftaya perşembe nst ye gircem . ve bu bir hafta içerisinde bol bol su içecem yani doktorun emri bu

jbdun

nagihan aklına kötüyü getirme ve doktorunun dediği gibi bolbol su iç,inşallah sağlıkla da bebişini kucağına alırsın canım :flowers:

nagihan

amin inşallah bol bol su içicem umarım herşey yoluna girer
ve bebeğinin olmasını isteyen her kadın umarım hamileliği yaşar  :)

jbdun

Almiş'inAnniş'i

ayşegül sana tamamen katılıyorum. bende normal doğumun fanatik bir taraftarıyım ama bebeğim veya benim sağlığımız söz konusuysa sezeryan yapacağım için üzülmek yerine böyle bir alternatifim olduğu için ancak mutlu olabilirim!

Alıntı yapılan: ayşegül - 01 Mart , 2007, 21:35:40
nagihan neden yarım insan olasın canım, bozma öyle moralini. benim oğlum da gelmek istemedi, bir hafta geç olarak sezeryanla geldi dünyaya.tamam sezeryan bir doğum yöntemi değil bir müdahele şeklidir ama extrem durumlarda hem annenin hem bebeğin hayatını kurtarır.bozma moralini, bebeğini kaybetme düşüncesi de nerden çıktı, sen moralini bozdukça bebişin de üzülüyo bak içerde ona göre. :caca:

meral1453

geçmiş olsun canım en doğru karar senin ve doktorunundur  ;)