Allah'tan gelen başım üstüne..

Başlatan beynâ, 11 Mayıs , 2012, 11:49:45

« önceki - sonraki »

beynâ

Bir kadın vardı. Her yıl doğurur, çocukları ise, altı aydan fazla yaşamazdı. Kadın yirmi çocuk doğurmuş yirmisi de ölmüştü. Her çocuğun ardında feryat ederdi.

Sonunda, "Ey Allah'ım! Bu çocuklar bana dokuz ay yük olur, bense onlar altı aydan fazla sevemem. Altı ay geçmeden elimden alırsın" diyerek canını yakan ıstıraptan şikâyet etti.

O gece rüyasında cenneti gördü. Cennetteki sayısız nimetlerin arasında kendi adının yazılı olduğu bir köşk vardı. Kadına, "Bu köşk acılara katlanan, ıstıraplara tahammül eden, Allah sevgisiyle her şeyini feda edenindir. İbadetlerinde gevşeklik gösteren kullarını, Allah musibetleriyle sınar" dediler.

Cennet nimetlerini görmenin sarhoşluğuyla kadın, "Allah'tan gelen başım gözüm üstüne" dedi. Yavaş yavaş cennet bahçesinde ilerleyip köşküne girdiğinde, bütün çocuklarının orada olduğunu gördü.

----------

Bir hadis-i şerifte şöyle buyrulmuştur:

Bir annenin çocuğu ölünce Allah (c.c) meleklerine,

"Kulumun çocuğunun ruhunu aldınız mı?" der. Melekler,

"Evet" derler.

Cenâb-ı Hak, "Onun kalbinin yemişini, hayatının meyvesini kopardınız mı?" der.

Melekler, "Evet" derler.

Allah Teâlâ, "Kulum ne dedi?" diye sorar.

Melekler, "Sana hamdetti. 'Biz Allah'a teslim olmuşuz, ancak ona döneriz' dedi" derler.

O zaman Allah Teâlâ, "Kulum için cennette bir ev yapın, o evin adını da, hamd evi diye koyun" buyurur.

Mesnevide Geçen Hikayeler

HASRET!M S@N@

benmde meleğim cennette cok küçük gitti bu tip hikayeler insana teselli veriyor

DENİZGÖZLÜM81

başlığı görünce çok korktum yemin ederim korkarak açtım sayfayı okuunca rahatladım allah sizi ne etmeye varya kalbim hızlı attı resmen üfff kızlar varya :cussing: :caca: :caca: :caca:

beynâ

kız havva Allah esirgesin :k06: :k06:

ben hamile değilim kii..kızlara moral olsun diye açtım yazdım,ilahi... :ehi:

DENİZGÖZLÜM81

Alıntı yapılan: beynâ - 11 Mayıs , 2012, 12:02:27
kız havva Allah esirgesin :k06: :k06:

ben hamile değilim kii..kızlara moral olsun diye açtım yazdım,ilahi... :ehi:
kız ben direk konuya baktım anam dedim bide cananıda yorum yapmış olarak görünce allah korusun aklıma o geldi kız ay ne gülüyonuz ya korktum işde

serserim

benimde 1 tane meleğim var cennette annciğini bekliyor benim için çok teselli bebişimi kaybettiğime hala çok üzülüyorum ama onun beni karşılıcağını düşününce kalbim pır pır ediyorrr :binkybaby:

HASRET!M S@N@

DENİZGÖZLÜM81

üzülmek yok inşallah tekrar hamile kalırsında diğerinde yaşayamadklarını bunda yaşarsın

serserim

Alıntı yapılan: DENİZGÖZLÜM81 - 11 Mayıs , 2012, 12:29:24
üzülmek yok inşallah tekrar hamile kalırsında diğerinde yaşayamadklarını bunda yaşarsın

canım benim için diyosan su an hamileeyim Allah ım isteyen herkesler tez vakitte nasip etsin  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: ama yinede ilk bebişim hamileliğim çıkmıyor aklımdan çıkmıcakta Allah tan isteğim hem kendi bebeğim hem tüm annelerin bebeklerinin sağlıklı bebişleri olup sağlıklı büyümeleri Allah acılarını göstermesin  :amin: :amin: :amin: :amin:inşallah canım tez vakitte bebişin senile olur hayırlısıyla :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

Balböceği

kız Allah seni varya  :caca: 

Ödüm koptu saf  :caca: bende sen kaybettin zannettim :(

Okumadım sonra okuyacam  ::)

DENİZGÖZLÜM81

Alıntı yapılan: serserim - 11 Mayıs , 2012, 12:33:32
Alıntı yapılan: DENİZGÖZLÜM81 - 11 Mayıs , 2012, 12:29:24

canım benim için diyosan su an hamileeyim Allah ım isteyen herkesler tez vakitte nasip etsin  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: ama yinede ilk bebişim hamileliğim çıkmıyor aklımdan çıkmıcakta Allah tan isteğim hem kendi bebeğim hem tüm annelerin bebeklerinin sağlıklı bebişleri olup sağlıklı büyümeleri Allah acılarını göstermesin  :amin: :amin: :amin: :amin:inşallah canım tez vakitte bebişin senile olur hayırlısıyla :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
anladım canım ama olmuşla ölene çare bulunmaz bir yanda sende haklısın mesela ilk evlendiğim zaman kışın adetim 6 gecikti bende göğüslerde sızlama şişkinlik iştahsızlık duygusallık baş dönmesi  vardı o arada çamaşır suyula çok uğraşırdım sonra kanamam oldu sancılı ve 9 gün kanamam oldu test yapmadım aklımada gelmedi ne yalan söyleyim sonrada kime anlatsam herkes bana bebk düşürmüssün diyorlar ve beb çok üzülüyorum çok isterdim olmasını ondan bile emin değilim  ona rağmen vardı ve ben kaybettiysem diye üzülürken sen varlığını bildiğin bir canı kaybediyorsun sende haklısın üzülmekde ama üzülüpde kendini yıpratmanında bir anlamı yok  karnındakini düşün canım :flowers: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ayy

valla bende çok korktum başlığı görünce yaa yüreğim ağzıma geldi :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: rabbim tüm hamişlerimizi ve meleklerini korusun inşallah :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
BENİMDE CENNETTTE KUZULARIM VAR 2 TANE ANNELERİ ONLARI ÇOK ÖZLEDİ  :crybaby2:AMA RABBİM BÖYLE İSTEDİ YENİDEN VERECEK İKİZİKİZ İNANIYORUM :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

HASRET!M S@N@

Alıntı yapılan: ayy - 11 Mayıs , 2012, 16:32:12
valla bende çok korktum başlığı görünce yaa yüreğim ağzıma geldi :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: rabbim tüm hamişlerimizi ve meleklerini korusun inşallah :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
BENİMDE CENNETTTE KUZULARIM VAR 2 TANE ANNELERİ ONLARI ÇOK ÖZLEDİ  :crybaby2:AMA RABBİM BÖYLE İSTEDİ YENİDEN VERECEK İKİZİKİZ İNANIYORUM :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
:amin: :amin: :amin: inanıp istemeye devam et cnm rabbim dualarını kabul etsin sonun benm gibi olsun inşşşşşşşşş

ayy

:amin: :amin: :amin:inşallah canancım bekleyen tüm arkadaslarımıza senin gibi olmak nasip etsin rabbim :amin: :amin: :amin: :amin:belki ikiz olmasını istemeyen vardır ama ben yinede hepsine gönderdim duamı rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:sana ve diğer hamişlerimizde meleklerini sağlıcakla kucağına almak ve missss gibi kokularını duymak nasip etsin inşallah :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :nazar: :opucuk:

HASRET!M S@N@

Alıntı yapılan: ayy - 11 Mayıs , 2012, 16:47:33
:amin: :amin: :amin:inşallah canancım bekleyen tüm arkadaslarımıza senin gibi olmak nasip etsin rabbim :amin: :amin: :amin: :amin:belki ikiz olmasını istemeyen vardır ama ben yinede hepsine gönderdim duamı rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:sana ve diğer hamişlerimizde meleklerini sağlıcakla kucağına almak ve missss gibi kokularını duymak nasip etsin inşallah :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :nazar: :opucuk:
gece yatarken isimlerinizi sayarak dua ediyorum cnm allahım tez vakitte gönlü muradını versin