Kızlar Normal Dogumda Dikişler Ne Zaman Düşer ve Tahmini Kanama Ne Zaman Biter?

Başlatan esmerim:)), 07 Mayıs , 2012, 12:27:05

« önceki - sonraki »

esmerim:))

Kızlar ben normal dogum dusunuyorum ama son anda ne olur bılemem hayırlısı olur ınsallah :amin:ama belım cok agrıyor benım duz hıc yatamıyorum boyle yatınca kalkamıyorum sancıdan eskıden dusmustum bı 7sene falan once galıba azıcık kuruk sokumumda sorun var.ama yınede normal dogum ıstıyorum normal dogumdan sonra dıkısler ne zaman kaynıyor boyle tuvaletınızı yaptıgınızda nasıl yıkıyorsunuz ya elınıze dısıkler gelmıyormu ben bıraz huyluyumda.
bırde kanaması ne kadar suruyor.ben hastane ıcın hasta bezı aldım onumu kullanıcam hemsıreye verılıyormus sanırım.bılgılerınıze ıhtıyac var..

bnsroni

Eve çıkar çıkmaz duş alabiliyorsun..
Her tuvalet ihtiyacından sonra baticonlaman yeterli..İyileşme süreci 1 hafta kadar sürüyor..
Çok hafif bir şişlik oluyor dikişlerde..Dikişinin boyutuna bağlı aslında..
Benim 2 dikiş vardı hiç bir sıkıntı yaşamadım..1 hafta kadar yan oturdum hafif yanmalar yaşadım o kadar.
Kanamamda 18 gün sürdü ara ara durdu ve az miktardaydı..
Hasta bezlerini hasta personelleri getiriyor fazla miktarda eve çıktığında da kulllanırsın.

esmerim:))

Alıntı yapılan: bnsroni - 07 Mayıs , 2012, 12:35:39
Eve çıkar çıkmaz duş alabiliyorsun..
Her tuvalet ihtiyacından sonra baticonlaman yeterli..İyileşme süreci 1 hafta kadar sürüyor..
Çok hafif bir şişlik oluyor dikişlerde..Dikişinin boyutuna bağlı aslında..
Benim 2 dikiş vardı hiç bir sıkıntı yaşamadım..1 hafta kadar yan oturdum hafif yanmalar yaşadım o kadar.
Kanamamda 18 gün sürdü ara ara durdu ve az miktardaydı..
saol cnm pekı hasta bezımı kullandın sende sureklı ondan bı tane hemsıreyemı verıyoruz nasıl oluyor?heralde hastaneden cıkarken benı bılgılendırırler sunu yap falan dıye ıste baticon sur falan dıye degılmı

bnsroni

Hastaneden veriyorlar..annem fazla istemiş evdede kullandım..
Kanamamda azdı sorun olmadı o yüzden..
Bilgilendiriyorlar merak etme.

elif35

benim dikişim çoktu ama o durumda bile 1 hafta sonra bütün dikişlerim düştü 10 gün falan ya oturdum oturamadım totuşumun üstüne  :k06: :k06: ben hiçbişey sürmedim ilaç vs doktor sadece kuru tut orayı dedi tamam...eve gelir gelmez banyomu yaptım mis gibi uyudum  :k06: :k06:

Balböceği

dikişlerin çoktu iç dikisti hep, çok rahat her işimi gördüm. 15 Gün sürdü iyileşmesi. Kanamayı hatirlayamadim.

kardelen06

canım dikişlerin ne zaman düştüğünü bile anlamıyorsun ilk bir hafta o bölgenin üzerine oturmakta zorlanıyorsun yanma sızlama oluyor benim dikişim heralde 10 günde falan düşmüştü çok yanmöa olunca doktor bepanten sür dedi sürdüm çok rahatlattı keşke önceden söyleseydi.tuvalette tendürdiyotlu suyla yıkıyorsun düşmeye başlayınca iplikleri tuvalat kağıdında görüyorsun ama bu önemli değil önemli olan oraya temiz bakmak mikrop kaptırmamak.kanamam kırkım çıkana kadar sürdü ilk 15 gün yoğun sonra azar azar devam etti.doğumdan 10 gün sonra çok iyi oluyorsun kesik yerin düzeliyor hiç hissetmiyorsun bile.hiç korkma rahat ol.