28 Nisan , 2024, 16:07:26

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

500 ml.....

Başlatan Dilara Ebrar, 21 Nisan , 2012, 09:21:17

« önceki - sonraki »

Dilara Ebrar

kızlar bişi sorucam.oğlumun 6.ayı bitti.6.aydan sonra artık ana öğünlerin devreye girmesi gerekiyorya.bide genelde anne sütü yada bağışıklığını destekleyen mamalar günde en az 500 ml verilmesi gerek diye biliniyor.oğlumun eski doktoru böle bişiyin olmadığını söylerdi.sizce durum nasıl. :dontknow: :dontknow:

gün içinde çorba meyve yoğurt bide muhallebi derken o kadar mamaya zaman kalmıyor :dontknow: :dontknow: ya gıdalarını azaltmam gerek yada o kadar içemiyor  :tongue3: :tongue3: :tongue3:

her gün ml yazıp takip ediyorum.500 olmasına çalışıyorum.siz napıyosunuz bu konuda
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

susanna

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 21 Nisan , 2012, 09:21:17
kızlar bişi sorucam.oğlumun 6.ayı bitti.6.aydan sonra artık ana öğünlerin devreye girmesi gerekiyorya.bide genelde anne sütü yada bağışıklığını destekleyen mamalar günde en az 500 ml verilmesi gerek diye biliniyor.oğlumun eski doktoru böle bişiyin olmadığını söylerdi.sizce durum nasıl. :dontknow: :dontknow:

gün içinde çorba meyve yoğurt bide muhallebi derken o kadar mamaya zaman kalmıyor :dontknow: :dontknow: ya gıdalarını azaltmam gerek yada o kadar içemiyor  :tongue3: :tongue3: :tongue3:

her gün ml yazıp takip ediyorum.500 olmasına çalışıyorum.siz napıyosunuz bu konuda
canim ben verdigim butun ek besinlerini olculu veriyorum 1 caybardagini gecirtmiyorum gece yatarken haric hic formul mama vermiyorum her istediginde emziriyorum doydugunda kendisi memeyi birakiyo zaten  ::)
merak etme ek besine cok abanmadigin surece bebegin ihtiyaci kadar memeyide mamayida kendisi alacaktir.  :aferin:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: susanna - 21 Nisan , 2012, 14:22:46
Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 21 Nisan , 2012, 09:21:17

canim ben verdigim butun ek besinlerini olculu veriyorum 1 caybardagini gecirtmiyorum gece yatarken haric hic formul mama vermiyorum her istediginde emziriyorum doydugunda kendisi memeyi birakiyo zaten  ::)
merak etme ek besine cok abanmadigin surece bebegin ihtiyaci kadar memeyide mamayida kendisi alacaktir.  :aferin:

canım ya sıkıntıda bu ya zaten.işe başlıcam mayısın 7 sinde.şimdiden geceleri uykularım kaçıyor ben nasıl oğlumu bırakp gitcem diye.çok kafaya takıyorum  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: bu yüzden sütte aksamalar oluyor.hem zaten işe başlayınca sağmam gerekecek ya şimdiden başladım.300 ml benim üstten alıyor 200 kadarınıda mamadan karşılamak istiyorum ama diğer gıdalardan sıra gelmiyor.

hergün meyve , çorba , yoğurt , pirinç muhallebisi gibi bişi pekmezle yapıyorum.bunları veriyorum mutlaka.ama doktor 500 ml yi takip etme öle bişi yok dedi.benimde kafama takıldı  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

KONYALI

cnm tv de reklam olarak verıyorlar ya 2 çay bardagı ek gıda yeterlı..kalanını sütle yada mamayla tamamlayacaksın...ve daha severek yıyorlar az olunca..herseyı tadmak ıstıyorlar..benım kızım yemıyor dıye uzuluyordum meger ben cocuga öyle bir yediriyormusumki farkında degılım..sabahları azıcık kahvaltı,öğleden sonra muhakkak çorba,gecede muhallebı verıyorum...meyvede alsın dıye muhallebısını meyvelı hazırlıyorum bazen elma,bazen muz,bazen kayısılı...yogurdunuda sebze püresıne,corbasına karıstırıp bazende sek verıyorum...

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: KONYALI - 23 Nisan , 2012, 21:52:01
cnm tv de reklam olarak verıyorlar ya 2 çay bardagı ek gıda yeterlı..kalanını sütle yada mamayla tamamlayacaksın...ve daha severek yıyorlar az olunca..herseyı tadmak ıstıyorlar..benım kızım yemıyor dıye uzuluyordum meger ben cocuga öyle bir yediriyormusumki farkında degılım..sabahları azıcık kahvaltı,öğleden sonra muhakkak çorba,gecede muhallebı verıyorum...meyvede alsın dıye muhallebısını meyvelı hazırlıyorum bazen elma,bazen muz,bazen kayısılı...yogurdunuda sebze püresıne,corbasına karıstırıp bazende sek verıyorum...

ama canım bence öle bişi yanlış olur.çünkü 6.aydan sonra ek besinleri ana öğün olarak vermen gerekli.ana öğünün aralarına sütü yada mamayı yayman gerekiyor.ben öle diye biliyorum ama  :dontknow:

KONYALI

tabıkı ana öğün ama fazla değil..kahvaltısını,çorbasını,yoğurdunu,meyvesını,muhallebısını hepsını ver ama azar azar..onun mıdesı ne kadarkı zaten..tabı sen bılırsın ama dogrusu o cnm...hanı azıcık dedıgımde şöle baktın yıyor ver ama abartmadan yanı kucucuk cocuga bır kase çorba içirme..bızler corbayı bır kase ıcıyoruz dusun...azar azar herseyden...sabah kahvaltısını 4 cicbebeyle hazırlıyorum ben mesela,yarım yumurta,beyaz peynır pekmez...cokta guzel yıyor..sonra anne sutuyle tamamlıyorum..aslında anne sutunu once mamayı sonra dıyorlar ama benım kızım o zaman sutle doyuruyor karnını..yemıyor dıgerlerını...bebegın nasıl kabul edıyorsa öle ver cnm..zaten yemeye basladıktan sonra yavas yavas arttıracaksın

Dilara Ebrar

ben 1 günde meyve ,çorba,yoğurt ve muhallebi veriyorum.yani daha kahvaltı bile vermedim hiç.dediğin gibi azar azar olması gerekiyorki midede yer kalsın diğerlerine.ama benim kendi sütüm yetmiyor.bu yüzden ek gıda yerine mamamı vermem gerekiyor.hangisinin önceliği var bilemedim  :dontknow: :dontknow:

sabr

Mamayı boş ver ek gıda ver büyüyünce  sütü sende aldıı kadar alsın gıdaya alışırsa büyünce yemede sorun olmuyo.

°•.ℓανιηуα.•°

dilracım... o 500 ml bence geçrekçi değil.

bebeğin kilo başına 50 ml sıvı alması gerekiyor. senin oğlun kaç kilo ki.  :dontknow:

çocuk 500 ml sıvıyı nasıl alsın..

mama verme bence. emebildiği kadar seni emsin, gerisini de ek besinlerden alır..  :icon_thumright: