kızlar dun yoğurt mayaladım....bakar mısınız?

Başlatan ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ, 21 Nisan , 2012, 08:33:40

« önceki - sonraki »

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

kızlar dun yoğurt mayaladım ama salye gibi oldu neden acaba bişeydemi hata yatım sizinkide öle oluyor mu  :dontknow: :dontknow: :director:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

Dilara Ebrar

canım evet genelde öle oluyor.dışarıdan hazır alınan günlük sütler tam anlamıyla tutmuyor.ya acıktan alcaksın oda nerden bulcaksın yada hazır bebek yoğurtlarından alcaksın.sütaşın 4.aydan itibaren verilenlerden.bari yedimi  ??? ??? ??? ??? ??? ???
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

dilengisk

CNm ilk mayaladigin yogurt hazir yogurt olduğu icin öyle olur her defasında iki uç kasık maya icin ayır böylelikle 7 veya 8 den snra artık salya gibi olmaz hazir yogurtlardan vermektense kendi mayaladigin her zaman daha iyidir ben evime de kendim mayaliyorum sek günlük sütle hemde ve sürekli ayırarak mayaladigim icin artık uzamiyo öyle keske sütcüden süt alabilsek kapıya gelirlerdi eskiden ama ben bulamadığım icin sek sütle yapıyorum hiç yoktan iyidir

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

canım günlük süt ile mayalıyorum ve taş gibi oluyor maaşallah :nazar:  çelik tencerede mayalıyorum ısıyı muhafaza etmesi açısından yoğurt çok güzel mayalanıyor birde süt ne çok sıcak ne çok ılık olacak hafif yakacak parmağını ama sütün içinde tutacak kadar  sıcak olacak çok değil 1 tatlı kaşığı maya kullanıyorum  ve şuan kombimiz en üşük seviyede yanıyor bizim kaloriferin üstüne tencereyle birlita arıp koyuyorum çok güzel oluyor :icon_thumright:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 21 Nisan , 2012, 09:17:26
canım evet genelde öle oluyor.dışarıdan hazır alınan günlük sütler tam anlamıyla tutmuyor.ya acıktan alcaksın oda nerden bulcaksın yada hazır bebek yoğurtlarından alcaksın.sütaşın 4.aydan itibaren verilenlerden.bari yedimi  ??? ??? ??? ??? ??? ???
canım denemiştim daha baslamadık demek öle hııı  :-\

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: dilengisk - 21 Nisan , 2012, 23:15:53
CNm ilk mayaladigin yogurt hazir yogurt olduğu icin öyle olur her defasında iki uç kasık maya icin ayır böylelikle 7 veya 8 den snra artık salya gibi olmaz hazir yogurtlardan vermektense kendi mayaladigin her zaman daha iyidir ben evime de kendim mayaliyorum sek günlük sütle hemde ve sürekli ayırarak mayaladigim icin artık uzamiyo öyle keske sütcüden süt alabilsek kapıya gelirlerdi eskiden ama ben bulamadığım icin sek sütle yapıyorum hiç yoktan iyidir
canım msjını tam anlayamadım ben  :icon_scratch: 7 8 den sonra salya gibi olmaz demişsin  :icon_scratch:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: ¨'°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°'¨ - 22 Nisan , 2012, 20:34:36
canım günlük süt ile mayalıyorum ve taş gibi oluyor maaşallah :nazar:  çelik tencerede mayalıyorum ısıyı muhafaza etmesi açısından yoğurt çok güzel mayalanıyor birde süt ne çok sıcak ne çok ılık olacak hafif yakacak parmağını ama sütün içinde tutacak kadar  sıcak olacak çok değil 1 tatlı kaşığı maya kullanıyorum  ve şuan kombimiz en üşük seviyede yanıyor bizim kaloriferin üstüne tencereyle birlita arıp koyuyorum çok güzel oluyor :icon_thumright:
canım benimkide tas gibi oldu ama dediğim gibi salya gibi  :dontknow: :dontknow:

bide celik tencere zararlı  ???

Ezocan84

aaaa neden celik tencere zararliki? bende celik tencerede mayaliyorum  :icon_scratch:

bu arada selam kevsercigim  :opucuk:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: Ezocan84 - 22 Nisan , 2012, 22:23:40
aaaa neden celik tencere zararliki? bende celik tencerede mayaliyorum  :icon_scratch:

canım ben kimden duydum hatırlamıyorum ama zararlı diye biliyorum  :dontknow:
slm canım nasılsın

Ezocan84

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 22 Nisan , 2012, 22:29:16

slm canım nasılsın

valla artik sasirdik hangi tencerede ne yapacagimizi, ben teflonlarimi hep attim zararli diye, sadece tavam kaldi kizartmalar icin ve pilav icin..  :dontknow:

iyim canim sen nasilsin? kizin nasil? ne kadarlik oldu minik prensesimiz?

Ezocan84

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: Ezocan84 - 22 Nisan , 2012, 22:31:49
Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 22 Nisan , 2012, 22:29:16

slm canım nasılsın

valla artik sasirdik hangi tencerede ne yapacagimizi, ben teflonlarimi hep attim zararli diye, sadece tavam kaldi kizartmalar icin ve pilav icin..  :dontknow:

iyim canim sen nasilsin? kizin nasil? ne kadarlik oldu minik prensesimiz?
iyiz bizde ecrede bu aralar huzursuz yaa galiba dişten  ::)
zeliha nasıl diş cıkardımı

Ezocan84

aynen ya zelisde cok huysuz oldu.. sürekli eli agzinda, bende öyle tahmin ediyorumki dis cikaracak.. allahtan gece iyi uyuyorda nefes aliyorum, bütün gün öyle yipraniyorumki, iki cocukla hersey dahada zor.. suan öyle bitkinimki, yeni yemek yeme firsati buldum saat aksam 4den beri

Ezocan84

ecrenin gelisimi nasil? kilosu falan? ek mamalara basladinmi? neler veriyorsun gün boyu? kiyaslamak isterim

akrep78

ben babymix in probiyotikli yoğurdundan mayalıyorum daha faydalı oda salyalı gibi oluyo ama severek yiyoruz