misafir başım-gözüm üstüne ama...

Başlatan beynâ, 19 Nisan , 2012, 13:47:31

« önceki - sonraki »

beynâ

off evet anlatmıştın önce...dövmek istiyorum o kadını  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

Allah yaptıklarını yanına koymaz... inş birgün bir anlık bi korku yaşatsın Allah bebeğine zarar vermeden de anlasın bebeğinin kıymetini...

doğru diyorsun canım,konuşsan nee konuşmasan ne..

cahillerle tartışmayın ben hiç yenemedim diyor ya...

Balböceği

misafirliğe gittiğin zaman ne kendin yorulacan, nede karşındaki insanı.
Aman anacim benim kaderimde var valla. Kim geliyorsa sipalari durmuyor  :cildir: ayıp ya bana yapılmasını istemediğim şeyi bende baskasına yapmam. Misafirliğe en son gidişimde ev sahibi dediki; valla brawo oturduğun yerden takip ediyon ben olsam bakamam dedi.  :-\ Anneler çocuklarının çobanıdır.  doğurmakla olmuyor işte. Tamam bende misafiri severim ama bana zararı varsa istemem.

z_eda

canım sana gelen gerçekten çok gamsız bir anneymiş, kızmakla çok haklısın... senin çocuğun var mı bilmiyorum...

ben şuan 13 aylık bir kızım var, iki aydır yürüyor ve sürekli karıştırma ve koşturma peşinde.. kendi evimizi kızıma gçre düzenledim... başkalarını rahatsız etmemek için fazla ev ziyaretlerine gitmiyoruz ama geçen gün eşimin iş arkadaşı bizi yemeğe davet etti.. kabul ettik gittik. kendilerinin çocukları yok, yeni evliler... evin hanımınıda ben pek tanımıyorum, bir kere gördüm sadece..
oraya geldiğimiz andan itibaren kızım bir saniye totosunun üstüne oturmadı.. çocuk çıldırdı, heryeri karıştırmak istedi.. dolabları açıp dökmeye çalıştı, vitrini açıp içindeki dantelleri almaya çalıştı, vitrinleri yaladı, masa örtüsünün püskülünü kopardı, hanımın ders kitapları varmış koltuğun arkasında, onları bulup kağıtları buruşturdu. ve bunların hepsini ben arkasındayken yaptı... inan iki saniye kadının yanına oturup sohbet edemedim.. ne kadar yapma desem de durmadı, kucağıma alsam bağırıdıp kucağımdan indi.. evden oyuncak getirmiştim, oynasın diye, onların yüzüne bile bakmadı, ben ısrar edince oraya buraya fırlattı... hanıma kızım için mutfaktan bi kaç plastik leğen verebilir mi diye sorduğumda vermek istemedi maalesef  :'(  kızım en azından oturup oynar belki diye..

demek istediğim eminim o arkadaş da biz gittikten sonra benim arkamdan konuşmuştur ama inanki bunun benim terbiyemle alakası yok... o kadar mahcup oldum, her saniye 'kusura bakma nolur' dedim... ama yaptıklarını önleyemedim... önlememin tek yolu birdaha ev ziyaretlerine gitmemek oldu  :crybaby2:

mutluluk

ÜZÜLME YA.SONUÇTA SEN HER FIRSATTA ARKASINDAYMIŞSIN.MAHÇUP DURUMDA OLDUĞUNU BELİRTMİŞSİN.SIKMA CANINI.HANİ BAZI ANNELER VAR OTURUR HİÇ KENDİLERİNİ RAHATSIZ EDİPTE ÖZÜRDE DE BULUNMAZLAR O KÖTÜ İŞTE.SEN ELİNDEN GELENİ YAPMIŞIN.

fıstık

Benim kızımda çok yaramaz ve meraklı o yüzden çok fazla ev misafirliğine gitmiyorum  :k06:

Ya da çok yakınlarıma gidiyorum çünki başka türlü mahcup olmamak elde değil  :'(

Peşinde koştururken daha çok yoruluyorum çünki

Öyle elleme cıs vs anlamazdı maalesef illaki dokunacak

Şu an 3 yaşında ama hala camlara aynalara el izi yapmaya bayılıyo

Bırakın misafirliği alışverişe çıkınca bile ayna gördüğü yerde yapıştırıyo elini

Yakında yanımda cam beziyle gezicem ıslak mendille zor oluyo silmesi  :k06: :k06: :k06:

beynâ

Alıntı yapılan: z_eda - 20 Nisan , 2012, 00:38:39
canım sana gelen gerçekten çok gamsız bir anneymiş, kızmakla çok haklısın... senin çocuğun var mı bilmiyorum...

ben şuan 13 aylık bir kızım var, iki aydır yürüyor ve sürekli karıştırma ve koşturma peşinde.. kendi evimizi kızıma gçre düzenledim... başkalarını rahatsız etmemek için fazla ev ziyaretlerine gitmiyoruz ama geçen gün eşimin iş arkadaşı bizi yemeğe davet etti.. kabul ettik gittik. kendilerinin çocukları yok, yeni evliler... evin hanımınıda ben pek tanımıyorum, bir kere gördüm sadece..
oraya geldiğimiz andan itibaren kızım bir saniye totosunun üstüne oturmadı.. çocuk çıldırdı, heryeri karıştırmak istedi.. dolabları açıp dökmeye çalıştı, vitrini açıp içindeki dantelleri almaya çalıştı, vitrinleri yaladı, masa örtüsünün püskülünü kopardı, hanımın ders kitapları varmış koltuğun arkasında, onları bulup kağıtları buruşturdu. ve bunların hepsini ben arkasındayken yaptı... inan iki saniye kadının yanına oturup sohbet edemedim.. ne kadar yapma desem de durmadı, kucağıma alsam bağırıdıp kucağımdan indi.. evden oyuncak getirmiştim, oynasın diye, onların yüzüne bile bakmadı, ben ısrar edince oraya buraya fırlattı... hanıma kızım için mutfaktan bi kaç plastik leğen verebilir mi diye sorduğumda vermek istemedi maalesef  :'(  kızım en azından oturup oynar belki diye..

demek istediğim eminim o arkadaş da biz gittikten sonra benim arkamdan konuşmuştur ama inanki bunun benim terbiyemle alakası yok... o kadar mahcup oldum, her saniye 'kusura bakma nolur' dedim... ama yaptıklarını önleyemedim... önlememin tek yolu birdaha ev ziyaretlerine gitmeme
k oldu  :crybaby2:

ben de yeni evliyim çocuğum yok canım sen sahip olmaya kalkışırsın amenna..ona hiçbir lafım yok..

dün mesela buraya yazı yazdıktan sonra evi olduğu gibi bırakıp misafirliğe çağıran üst komşuma gittim.. gelen komşulardan birinin 1,5 yaşında oğlu var ve dediğin gibi 2 dk durmadı yerinde.. ama annesi hep peşinde,onunla birlikte oturmadı hiç.. ev sahibine kendisi diyordu şu camı kaldıralım zarar vermesin vs.. diye.. o başım gözüm üstüne helal olsun dedim kadına hem de bu konunun üstüne.. ;)

ama bana gelenler sanki evde bezmiş de bana gelince anneliği bana devretmiş gibiler.. ben başedemiyorum valla rahatsız olursun ama kusura bakma deyip salıyorlar..kalem meselesini anlatmıştım,olacak iş mi mesela o??

beni zamanında gezeye giderken annem bi yandan babam bi yandan tembihlerdi orayı burayı karıştırmak yok diye.. hele bi yapayım evde alınırdı hesabı,daha da yapmazdım..eşim rahat bırakılmasını söylüyordu çocuğun,bunları göre göre bana hak verdi..

...ŞehzadEfe...

pöööfffffffffffffff bende severim misafiri amaaaaaaaaaaaaaaa her haftasonu 4 çocuk 1 kayınvalide ve kendisi olan görümcem ,2 çocuk ve kaynım ile elitim geliyorlar yaa bunalıyorum misafirden bıktım valla hafta sonu gelmesin diye dua eder oldum.valla bıktım her hafta sonu her hafta sonu evin dagılması dag gibi bulasıklar yoruluyorum eşim bile istemiyor ama napsın onların anlamsı lazım
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

beynâ

yalnız olmadığıma sevindim,kendimi kötü hissetmeye başlamıştım,güzin ne kötü niyetlisin sen diye...

...ŞehzadEfe...

yok canım yalnız degilsin  :k06: biraz karsımızdaki insanlar anlayışlı olsa problem olmucak
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

beynâ

Alıntı yapılan: nagihannn - 20 Nisan , 2012, 11:23:56
yok canım yalnız degilsin  :k06: biraz karsımızdaki insanlar anlayışlı olsa problem olmucak

:icon_thumright: aynen öyle canım..

rümeysaa

aynen katılıyorum güzincim
böyle insalar malesef ki hepimizin çevresinde var
ben hiç o kadar vurdum duymaz olamıyorum olan insanlara da hayretler için de bakıyorum
evime gelen insanı en iyi şekilde ağırlamam gerektiğini bilirim ve bu zamana kadar da hep böyle yaptım
amaaaaa benim de umursamaz insanlara tahammülüm yok böle insanlara seviye koymayı tercih ediyorum.. :icon_thumright:

Balböceği

bu arada bende fazla gitmiyorum  :k06: :k06: :k06:

son zamanlarda baska cocuklardan gorduklerini yapiyor aman biraz buyusun ondan sonra giderim  :k06:

Balböceği

benim eltimin 4 yasinda bir kizi var aman aman illallah getitiriyor  :cildir:
gecen eltime gittim oteki eltimde ordaydi zaten oglumu goz onunden ayirmiyorum
bi baktim yok bunlar oglani al wc'ye gotur bezini cikar onlari oyle gorunce sinirlerim cikti
bir ona bir ona yapistirdim  :cildir: cok fena kiz birgunde yine yanimda cocugu bogmaya kalkmisti  :cildir:

tweety0555

vallahı cok gezıyorum hemde ıkı cocukla :))ama mert ın pesınde dolanırım allah sukur cok utanacagım bır durum olmadı ama genede cocuklar olmayacak zamanda olmayacak seyler yapabılıyorlar:)))

ama ben annesı oturup cocugu ev sahıbıne teslım eden annelerı bır kasık suda bogabılırım :suclu: