Tavuk ve tavuk suyu hakkinda

Başlatan susanna, 18 Nisan , 2012, 14:42:54

« önceki - sonraki »

susanna

6. ayi doldurdgumuz da dr beslenme listesine tavuguda ekledi. 7. ayi bitiricez ben henuz vermedim . nasil vericegimide bilmiyorum  :dontknow:
sizler nasil veriyosunuz?
kemigimi? etimi?
hergun vermelimiyim ?

<<AyBüKe>>

Ben kızımı 4. ayda başlattığım için ek gıdaya 7 aylıkken etini de yiyodu.
  Ama sen 6. ayda geçtiysen tavuğu haşlayıp tavuk suyu çorbası yapabilirsin canım  içerisine şehriye koyarak .
  Ben öyle yapıyorum hem çok faydalı şu an tavukları minik minik didip içine atıyorum öyle yiyo kızım .

susanna

bende 4. ayda basladim ek gidaya protein asamasina daha yeni geldik
ilk baslangici nasil olucagina karar versem gerisi gelicekte  ???
ozaman ilk tade tavuk suyuna sehriye corbasi mi yapmak lazim yoksa sebzesini tavukla berabermi haslamali?

Dilara Ebrar

kızlar biz 6.aydayıs.ben bi kez oğlumun çorbasına 3-4 çay kaşığı tavuk suyu koymuştum.galiba bu bizim ilk başlangıcımız oldu.artık veririm heralde korkmadan.
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

aydinays

Kızlar bizde oğluma 4. ayında başladık ek gıdaya. Tavuk suyunu önceden hazırlayıp dolaba mı koyuyorsunuz yoksa her seferinde mi tavuk suyunu kaynatıyorsunuz. Azıcık çorba yapıyoruz her seferinde tavuk suyu yapmak zor olmaz mı?
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

doğangüneş

ya ben hiç suyuyla uğraşmadım ilk oğlumda dr.u suyuna ne gerek var kendisi varken demişti
bende odur budur öyle yapıyorum  :D

susanna

Alıntı yapılan: aydinays - 26 Nisan , 2012, 19:07:37
Kızlar bizde oğluma 4. ayında başladık ek gıdaya. Tavuk suyunu önceden hazırlayıp dolaba mı koyuyorsunuz yoksa her seferinde mi tavuk suyunu kaynatıyorsunuz. Azıcık çorba yapıyoruz her seferinde tavuk suyu yapmak zor olmaz mı?
aysecim ben sebze corbalarinin icine tavuk parcasi atmaya basladim epeydir et+tavuk suyu yapmiyorum ama yaparsamda minik posetlerde buzluga atmayi dusunuyorum zeynep aselin corbalarini bu suyla yapma planlari icindeyim  :laughing7:

KONYALI

cnm tavuk cabuk bozulan bısey ama buzluk fıkrı ıyı değil bence..but hasla vereceğin zaman..sizde yıyın..ben öle yapıyor azıcık azıcık olması yeterlı..birde kemık suyu 1 hafta ısıtmadıgın surece buzdolabında hıcbısey olmuyor cnm..ben kemık suyunu sebzlerınde,corbalarında kullanıyorum..yogurt corbası,tarhanayı falan et suyuyle pişiriyorum..yiyor zeren cnm..öle yapabılırsın..tavuk suyunu sehrııyeyle yap en guzelı öle oluyor zaten...

susanna

Alıntı yapılan: KONYALI - 27 Nisan , 2012, 18:56:48
cnm tavuk cabuk bozulan bısey ama buzluk fıkrı ıyı değil bence..but hasla vereceğin zaman..sizde yıyın..ben öle yapıyor azıcık azıcık olması yeterlı..birde kemık suyu 1 hafta ısıtmadıgın surece buzdolabında hıcbısey olmuyor cnm..ben kemık suyunu sebzlerınde,corbalarında kullanıyorum..yogurt corbası,tarhanayı falan et suyuyle pişiriyorum..yiyor zeren cnm..öle yapabılırsın..tavuk suyunu sehrııyeyle yap en guzelı öle oluyor zaten...
canim zeynep aselin corbalari icin baget actirdim corbalarini tek icimlik yapiyorum tavugu haslayip didip ayni suyla birlikte sebzelerini pisiriyorum olmadi sehriye corbasi yapiyorum
tavuklu hicbiseyi ertesi gune vermiyorum burda kirmizi ette virus tehlikesi var cokta emin olamiyorum kizima vermek icin o yuzden kemik suyu yapamiyorum mesajda yazdigimda o hani butun tavuk kemigiyle haslanir yogun bi tavuk suyu olurya onu diyorum kendimize yapip posetle atiyodum mis gibi oluyodu simdide kizim icin minik posetlerde dondurucam