1yaşına kadar çıkması gereken dişler

Başlatan hümeyra_t_e, 10 Nisan , 2012, 20:51:11

« önceki - sonraki »

hümeyra_t_e

arkadaşlar emre 8.ayında ilk dişini çıkardı alt ön aynı ayda 2.alt önüde çıkardı.şimdi 10aylık ve hala başka dişi çıkmadı neredeyse 1yaşına gircek nezaman çıkcak bu dişler ya çıkması gerekmiyomuydu şimdiye kadar

hümeyra_t_e

muhribe

bilsem de söylesem canım  :dontknow:

yiğit bugün 8. ayına girdi, henüz diş yok piyasada.

bekliyoruz bakalım

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

canım elifte öyle 10. ayın içindeyiz 2 dişi var sadece ,geç çıkması daha iyi dişlerinn
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Lă_Tăhzen!

Canım bazı cocukların 1 yasından sonra cıkıyor aselın mesela 9.ayda cıktı yaklasık 14.ayına kadar sadece 4 dişi vardı altlı ustlu daha sonra patır patır geldi hepsi diş nekadar gec cıktı okadar ıyı yani yasına gırecekte dıslerı yok daha dıye dert etme şekerim  ;)

muhribe

doktorlar da öyle diyor. ne kadar geç çıkarsa o kadar sağlam olurmuş.

ama bakıyorum forumda oğlumdan küçük çocuklar hep çıkardı dişlerini. ben her sabah yiğitin damaklarını kontrol ediyorum. geç kaldık gibi geliyor. çocuk da bıktı benden  :k06:

Lă_Tăhzen!

bende öyleydımmmm delı olurdumm benım kızdan kucuk cocuklar daha erkencı oldumu ıste tecrubesızlıkk  :ehi: derdim bu cocogun dıslerı nezaman cıkacakk o ilk dısı gordugumdee nasıl cılgına dönmustumm herkese haber vermıstım aselin dişi çıktı dıye  :k06:

muhribe

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

yiğit her şeyde erkenci aslında. 6. ayda doktor oturmaya başlasın artık dedi. eve geldim yere koydum zınk oturdu  :ehi: :ehi: :ehi: nerdeyse emekledi emekleyecek şimdi.

ama dişe gelince yatış  :ehi: :ehi: :ehi:

Lă_Tăhzen!

11 Nisan , 2012, 18:32:01 #8 Son düzenlenme: 11 Nisan , 2012, 18:33:53 Lă_Tăhzen!
Çıkar annesi çıkar bosver onda da biraz geciksin çıkacak elbet hepsi öyle kalacak degil ya ama biz anneler cok aceleciyiz sanırım  nezaman emekleyecek dedı emekledı keske bıraz daha oturdugu yerde otursaydı dedım nezaman yuruyecek dedım keske bıraz daha emekleseydı dedım dıslerı nezaman cıkacak dedım cıktı dısler sancılı agrılı gunlerde keske bıraz daha cıkmasaydı da yavrum ezıyet cekmeseydı dedım dedım de dedım şimdi ne diyorum keske hep 40daki gibi olsaydı hıc buyumeseydı :D  :k06:

aydinays

Bende keşke ilk doğduğu günlerdeki gibi olsaydı diyorum. Ne güzeldi. 2,5-3 saat uyurdu emmeye uyanırdı. Altını alırdık memede uyurdu yatırırdık. Ohh ne güzelmiş o günleri  :k06: :k06: :k06:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

muhribe

ben ilk zamanlarına dönmek istemem  :igrenc:

2.5 aya kadar azmandı yiğit  :-ooo zırnık uyumazdı, çıt sesine uyanırdı, yavrum gaz sancısından her saniye ağlardı. gazı bitti melek oldu  :love9:

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 11 Nisan , 2012, 18:47:15
ben ilk zamanlarına dönmek istemem  :igrenc:

2.5 aya kadar azmandı yiğit  :-ooo zırnık uyumazdı, çıt sesine uyanırdı, yavrum gaz sancısından her saniye ağlardı. gazı bitti melek oldu  :love9:

rabbim nazarlardan korusun melek yiğitimizi. :nazar: :nazar: :nazar:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

°•.ℓανιηуα.•°

aman geç çıkarsın hümeyra  :cildir:

yemin ederim betülün yazdığı gibi gazlar bitince melekti ama dişler çıkınca yeniden canavar oluverdi...

bizimkinin 4 tane üstte 2 tane altta var, 10 aylık.

ama azılar da kabarmış hep  :sad1:

yavrum o nedenle o kadar iştahsızlaştı ki....

bir kaç gün öncesine kadar her şeyi şapur şupur yiyen çocukta iştah miştah kalmadı.

sadece emmek istiyo.. onda da  dişliyo  :y25:

aydinays

Öznurcum bu geçici bir sorun. Küçükler çok zor onlar için. Rabbim yardımcı olsun kuzucuklarımıza inşallah.  :amin: :amin: :amin:

hümeyra_t_e

sagolun cevaplar için kızlar.ne bilim benimkinden küçüklerin çıkıyo benimki bölemi kalcak diyorum.bide ilk gelen dişler patladıktan snra sanki yamuk gibimi oluyo sonradan mı düzleşiyo emrenin 2.çıkan dişi yamuk geliyo gbi.ay çokmu pimpirikliyim yaaa