bebeklerde konak:(

Başlatan seda87, 10 Nisan , 2012, 13:58:57

« önceki - sonraki »

seda87

kızlar oğluşum 2.5aylık oldu :nazar: :nazar:çok şükür ama ilk başta bu konak dedikleri baştaki deri döküntüsü yoktu böyle pul pul kabuk soyuluyor ne olduysa 1 haftadır oldu.o kadarda dikkat ediyorum banyodan sonra yağlarım ki kurumasın derisi falan.acaba ne yapmam gerekiyor yaa.netten konak için tarak sipariş ettim banyodan önce kafasını yağlayıp kullanmak lazımmış inş çare olur.ben tecrubelerinize de danışayım dedim :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

muhribe

canım hangi şampuanı kullanıyorsun oğluna?

ben sebamed kullanıyorum, oğlum 8 aylık ama hiç konak olmadı  :nazar:

şampuanı değiştirmeyi deneyebilirsin

Aytii

benim oğlumdada oldu konak

ben zeytin yağının içine biraz karbonat koyuyodum

karıştırıp kafasına iyice sürüyodum yani konak olan yerlere

biraz bekletip yıkıyodum oğlumu

öyle öyle geçti

tavsiye ederim  ;)

seda87

Alıntı yapılan: muhribe - 10 Nisan , 2012, 14:02:34
canım hangi şampuanı kullanıyorsun oğluna?

ben sebamed kullanıyorum, oğlum 8 aylık ama hiç konak olmadı  :nazar:

şampuanı değiştirmeyi deneyebilirsin
canm en baştan beri dalin kullanıyoruz.anlamadığım neden bu aya kadar olmadıda şimdi oldu :icon_scratch: :icon_scratch:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

seda87

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 10 Nisan , 2012, 14:03:52
benim oğlumdada oldu konak

ben zeytin yağının içine biraz karbonat koyuyodum

karıştırıp kafasına iyice sürüyodum yani konak olan yerlere

biraz bekletip yıkıyodum oğlumu

öyle öyle geçti

tavsiye ederim  ;)

hmm duymamıştım karbonatıda .bakayım deneyelim onuda canm sağol.

Aytii

belki hemen geçmeyecek ama azalma olacak ve git gide yok olacak

bana tekrar yaz olurmu bi gelişme olursa 

Dilara Ebrar

zeytinyağı + karbonat masaj yap.sonra cihicco nun konak tarağıyla tara ooooooooh mis hiç bişi kalmaz.ama mutlaka temizle derinin üzeri kapalı kalmasın beyin gelişimi için çok ama çok zararlıymış  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

seda87

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 10 Nisan , 2012, 14:07:49
belki hemen geçmeyecek ama azalma olacak ve git gide yok olacak

bana tekrar yaz olurmu bi gelişme olursa 

tamam canm deneyecem inş çok sağol

seda87

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 10 Nisan , 2012, 14:08:30
zeytinyağı + karbonat masaj yap.sonra cihicco nun konak tarağıyla tara ooooooooh mis hiç bişi kalmaz.ama mutlaka temizle derinin üzeri kapalı kalmasın beyin gelişimi için çok ama çok zararlıymış  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
sipariş verdim canm gelir yarın inş hemen deneyecem.

Dilara Ebrar

benim oğlumun tek taramada bitti gitti bidahada hiç olmadı.benimde başlarda yoktu sonradan oldu.bizde dalin kullanıyoruz.şampuandan deil o.çoğu bebekte görünür.dediğimi yaparsan tek seferde bitirirsin canım
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

seda87

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 10 Nisan , 2012, 14:11:49
benim oğlumun tek taramada bitti gitti bidahada hiç olmadı.benimde başlarda yoktu sonradan oldu.bizde dalin kullanıyoruz.şampuandan deil o.çoğu bebekte görünür.dediğimi yaparsan tek seferde bitirirsin canım
tamam canm çok teşekkür ederim.hemen denerim ben inş bizimkide geçer :opucuk: :opucuk:

nehirmiray

benim kızımda da oldu...banyodan önce zeytinyağıyla masaj yapıp tarayınca azalıyor...her banyodan önce yapmak gerekiyor..gittikçe azalıyor...bende sebamed kullanıyorum ama bebeklerde genelde oluyormuş.

KasrıCinan

CANIM BENDE ZEYTİNYAĞI + KARBONAT YAPTIM.YARIM SAAT KADAR BEKLEDİM KABARSIN DİYE.SONRA TARAĞIN ARKA TARAFIYLA HAFİF HAFİF SÜREREK YIKADIM ÇIKTI.HEMEN GEÇİYOR BİZİM GEÇTİ SÜKÜR.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

aydinays

Canım benim oğlumda da 2,5 ay olana kadar yoktu. 2,5 aylık oldu bizde de konaklar oldu. Biz her banyodan sonra zeytinyağı sürüp beklettik ince tarakla taradık. 4 aylık olana kadar geçmedi. Sonra dermatolaga götürdük. O bize konak şampuanı önerdi. Onu kullandıktan sonra hafifledi. 5. aylık olduk bizde hala az az var. Ama bitmek üzere. Dedikleri gibi her banyodan önce zeytinyağı sürmek lazım canım. Biz badem yağınıda denedik. O daha çabuk çıkarttı deriyi. Ama badem yağını kullanırken gözüne gelmemesine dikkat etmelisin canım.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

ECREDE HALA VAR KONAK AZDA OLSA  :dontknow:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url