BEBEĞİ REFLÜ OLAN VAR MI?

Başlatan aydinays, 07 Nisan , 2012, 16:50:26

« önceki - sonraki »

lagrima

Alıntı yapılan: aydinays - 07 Nisan , 2012, 18:41:20
Alıntı yapılan: lagrima - 07 Nisan , 2012, 17:37:39
Alıntı yapılan: aydinays - 07 Nisan , 2012, 17:03:17
Alıntı yapılan: lagrima - 07 Nisan , 2012, 16:59:21
benimkide kusuyor cnm agzından burnundan geliyor içtikleri. reflümüymüş bu?

bebek reflüsü diyorlar canım. 6. aydan sonra azalıyormuş. Bazı bebeklerde bir yaşına kadar sürermiş bu. Canım snein bebeğin kaç aylık. Eğer kilo alması normalse ilaç falan verme taraftarı değil doktorlar.
Çok zor kusan bir bebek. En çok bebek için çok zor. Bir dakika yalnız bırakamıyorsun bebeği. Uyurken bile kusuyor bizimki. Fışkırtarak.

14 günlük benim bebeğim cnm. agzından burnundan cıkartıyr emdikten sonra.

Geçmiş olsun canım. Doktor kontrolünde söyle sende doktoruna. Kilo alımı normalse sanada ilaç tedavisi verirler. İnşallah en kısa zamanda bebişler düzelir.
devlet hastanesine gidiyoruz belli bir doktorumuz yok. sağlık ocagınamı götürüp sorsam acaba?

aydinays

Canım bence doktora götür. Ama olduğu gibi anlat. Ben kaç doktora götürdüm bebekler kusar diyip kaç ay yolladılar. 5 aylık oldu kuzum en son Profa götürdük o bir kaç ilaç verdi ve kuzum rahatladı. Kusması devam ediyor ama rahatladı en azından huysuzluğu gitti.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

nehirmiray

Alıntı yapılan: aydinays - 08 Nisan , 2012, 21:36:35
Canım bence doktora götür. Ama olduğu gibi anlat. Ben kaç doktora götürdüm bebekler kusar diyip kaç ay yolladılar. 5 aylık oldu kuzum en son Profa götürdük o bir kaç ilaç verdi ve kuzum rahatladı. Kusması devam ediyor ama rahatladı en azından huysuzluğu gitti.

benim kızımda da var...doktora gittik motilium verdi...herzaman değil ama elini ağzına sokuyor midesi bulanıyor...bazen emeceği zaman da midesi bulanıyor...öksürüyor midesi bulanıyor...öğürüyor..sizlerdede bölemi oluyor...

nehirmiray

bu arada kullandığın ilacın adı ne ?

aydinays

Alıntı yapılan: nehirmiray - 08 Nisan , 2012, 23:04:44

benim kızımda da var...doktora gittik motilium verdi...herzaman değil ama elini ağzına sokuyor midesi bulanıyor...bazen emeceği zaman da midesi bulanıyor...öksürüyor midesi bulanıyor...öğürüyor..sizlerdede bölemi oluyor...

canım benim oğlum anne sütü aldığı dönemde de mama aldığı dönemde de yer. Üstünden bazen vakit geçmez bazen 10-15 dakika geçer ağız dolusu kusar. Hatta fışkırırcasına kusuyor kuzum. Elini ağzına soktuğunda kussa sadece sorun yok.
Benim oğlum motilium, gaviscon ve zantac kullanıyor. Yani anlayacağın çok ilaç alıyor.  :y25: :y25: :y25:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

tulayysl

ayse sana daha once de sordum gormedin. fışkırarak kustugunu doktoruna söyledinmi. bu normal diil.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥

benim oğlumdada reflü varmış doktor gaviskon verdi ben midesinin bulandığı zamanlar veriyorum günde 3defa dedi ufacık çocuklarda bile oluyor ya allahım onları bizlere bağışlasın
Bir küçücük yiğitcik varmış annesi babası onu cok severmis

aydinays

Alıntı yapılan: tulayysl - 09 Nisan , 2012, 21:08:39
ayse sana daha once de sordum gormedin. fışkırarak kustugunu doktoruna söyledinmi. bu normal diil.

canım söyledim. Ultrasonla midesini fala baktılar. Gaviskon verdiler. Kullanamadık. Yani onu alınca daha çok kusmaya başladı. Mutilium ve gece yatmadan öncede zantac veriyorum.

cnm 2doktor oğluma refli var dedi gaviskon verdi sünnet olduğu hastanede çocuk doktoru baktı böyle böyle dedim yaşlıcana bir adamda önünü zor görüyordu bana ufacık çocukta ne reflüsü dedi emiyor mide hazmedemiyor yediğini çıkartıyor dedi kullanma gaviskonu dedi dün doğduğu hastaneye gittik mide bulantısı ve kusması vardı kesik kesik doktor gaviskonu kullan dedi bir tane daha ilaç yazdı öbür doktorun dediğini söylemeyi unuttum bugün öbür ilacı aldıracam bakalım gaviskonu bulantısı olduğunu hissettiğim an veriyorum

doğangüneş

ayşecim rabbim şifasını versin inşallah  :amin:
bi evlat doğurup büyütüyoruz ama neler neler yaşıyoruz rabbim cümlemize kolaylık versin inşallah :amin:
beterinden korusun rabbim çabucak geçsin düzelsin yakışıklı kuzum  :amin:

aydinays

Alıntı yapılan: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"°°¤Yağmur nisa°°¤"♥♥♥♥♥♥♥♥ - 26 Nisan , 2012, 17:08:53
cnm 2doktor oğluma refli var dedi gaviskon verdi sünnet olduğu hastanede çocuk doktoru baktı böyle böyle dedim yaşlıcana bir adamda önünü zor görüyordu bana ufacık çocukta ne reflüsü dedi emiyor mide hazmedemiyor yediğini çıkartıyor dedi kullanma gaviskonu dedi dün doğduğu hastaneye gittik mide bulantısı ve kusması vardı kesik kesik doktor gaviskonu kullan dedi bir tane daha ilaç yazdı öbür doktorun dediğini söylemeyi unuttum bugün öbür ilacı aldıracam bakalım gaviskonu bulantısı olduğunu hissettiğim an veriyorum

canım gaviskon bulantı için değil. Hazmı kolaylaştırsın diye veriyor. Bulantı için motilium diye bir ilaç ver aç karnına onu veriyorlar.

Alıntı yapılan: aydinays - 26 Nisan , 2012, 17:47:33
Alıntı yapılan: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"°°¤Yağmur nisa°°¤"♥♥♥♥♥♥♥♥ - 26 Nisan , 2012, 17:08:53

canım gaviskon bulantı için değil. Hazmı kolaylaştırsın diye veriyor. Bulantı için motilium diye bir ilaç ver aç karnına onu veriyorlar.
ben bulandığı zaman veriyorum gaviskonu iyi geliyor galiba doktor motilium verdi yarın alacam ilacı sürekli kusmuyor bazen kesik kesik kusuyor o zaman korkuyorum

aydinays

Alıntı yapılan: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"°°¤Yağmur nisa°°¤"♥♥♥♥♥♥♥♥ - 26 Nisan , 2012, 18:06:48
Alıntı yapılan: aydinays - 26 Nisan , 2012, 17:47:33

ben bulandığı zaman veriyorum gaviskonu iyi geliyor galiba doktor motilium verdi yarın alacam ilacı sürekli kusmuyor bazen kesik kesik kusuyor o zaman korkuyorum

canım bebeğin kesik kesik kusmasından korkma. Kayrada 20 günlük olduktan sonra hep kesik kesik kusardı. O iyidir. Sadece süt kusuyorsa iyi değil. Kesik kesik kusması demek bebek ondan vitaminini alıyor. Gavizkon hazmı için. Motilium bulantısı için.  Sürekli kusmuyorsa senin oğlunda reflü yok yada çok az. benim bahsettiğim kusma her beslenmesinden sonra üst değiştirmek zorunda kalmak. Ben emzirdikten sonra oğlumun gazını hemen alamazdım.

ara ara kusuyor cnm çok sağol ya içimi rahatlattın cnm allah razı olsun

aydinays

Alıntı yapılan: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"°°¤Yağmur nisa°°¤"♥♥♥♥♥♥♥♥ - 26 Nisan , 2012, 18:17:58
ara ara kusuyor cnm çok sağol ya içimi rahatlattın cnm allah razı olsun

Ne demek canım allah hepimizden razı olsun. Kusmasından korkma. Sonuçta bilmediklerimizi birbirimizle paylaşacağız ki tecrübesizliklerimize ışık olsun.