27 Nisan , 2024, 20:31:37

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: aydinays - 12 Ekim , 2011, 19:41:06
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 19:37:13
Alıntı yapılan: aydinays - 12 Ekim , 2011, 19:35:00
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 12 Ekim , 2011, 19:31:27
anne için en önemli lazım olacak şey ne kızlar.burda çoğu şey yazıyor ama hepsini almaya gerek yok normal olursa sanki :icon_scratch: :icon_scratch:

Canım pijama takımı, ped, bazıları hasta bezi koyuyoyr ilk gün çok geliyormuş, iç çamaşırı sanırım çok önemli.
bu pijama takımlarını  hamile takımlarından almaya gerek var mı peki normal pijama takımları olur değil mi doğumdan sonra  :icon_scratch:

Ben öyle aldım canım, Araştırdım lohusa pijamaası diye satılanlar 100 den aşağı değil. Ve doğumdan sonra pek kullanışlı olacağa benzemiyor.
Ben normal pijama takımı aldım. 2 tane, bir tanesininde kolu biraz kısa diye sabahlık aldım. Lazım olur diye. Ben alırken kısa kollu ve önden düğmeli olmasına dikkat ettim canım. Doğum şeklimiz belli değil sonuçta. serum kullanabiliriz bu yüzden kısa kol aldım. Daha kullanışlı oluyor dediler tecrübeliler. :dontknow: :dontknow:
tşk ederim canım güzelde düşünmüşsün kısa kollu olmasını ama serumu genelde el üzerinden yada bilekten takıyorlar hani bebeği emzirme için kolunu kırıyorsun ya onun için... benim sandığımda var pijama takımların fazlaydı annem kaldır doğumunda lazım olur hepsini kullanma demişti bakmam lazım eksiklerime normaller oluyorsa almama gerek yok o zamn  :k06:

asya81

Alıntı yapılan: aydinays - 12 Ekim , 2011, 19:48:40
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 12 Ekim , 2011, 19:45:51
anne için en önemli lazım olacak şey ne kızlar.burda çoğu şey yazıyor ama hepsini almaya gerek yok normal olursa sanki :icon_scratch: :icon_scratch:

Canım pijama takımı, ped, bazıları hasta bezi koyuyoyr ilk gün çok geliyormuş, iç çamaşırı sanırım çok önemli.
hım tamam canım.bende suan zaten gecelik 2 tane,,hasta bezi iç çamasırları çorap patik koysam yeter diye düsündüm.
Ama ben tabiki bunların yeterli olduğunu düşünmüyorum doğum yapacağın hastane çok önemli. Ben doğum hastanesinde yapacağım için en ince ayrıntısına kadar düşünüyorum. 2 adet havlu koyuyorum hastenede lazım olur. Kağıt havlu peçete, sonuçta noırmal doğum mu sezeryan mı olacağımız belli değil. Ben çantamı sezeryana göre ayarlamayı düşünüyorum.
canım eğer dğum hastanesiyse aldıkların çok mantıklı orada lazım olacak herşey.kızlar sarı eşarp alcakmısınıs yeni doğanm bebeğe örterler ya sarılık için neden bilmem ama

KasrıCinan

evet benimde te düğünden büyük almıs koymus annem doğumda lazım olur koy diye.daha yeni çıkardım.giydim daha bolluk var doğumda tam olur sanırım :k06: :k06: ama illa bize bu hava şartlarında kalın bi gecelik şart gibi duruyor.pamuklu birsey alacağım bende

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

ben alacağım canım..en sarısından.bide sarı yelek öreceğim giydireceğim :amin: :laughing7:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: asya81 - 12 Ekim , 2011, 19:51:02
Alıntı yapılan: aydinays - 12 Ekim , 2011, 19:48:40
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 12 Ekim , 2011, 19:45:51

hım tamam canım.bende suan zaten gecelik 2 tane,,hasta bezi iç çamasırları çorap patik koysam yeter diye düsündüm.
Ama ben tabiki bunların yeterli olduğunu düşünmüyorum doğum yapacağın hastane çok önemli. Ben doğum hastanesinde yapacağım için en ince ayrıntısına kadar düşünüyorum. 2 adet havlu koyuyorum hastenede lazım olur. Kağıt havlu peçete, sonuçta noırmal doğum mu sezeryan mı olacağımız belli değil. Ben çantamı sezeryana göre ayarlamayı düşünüyorum.
canım eğer dğum hastanesiyse aldıkların çok mantıklı orada lazım olacak herşey.kızlar sarı eşarp alcakmısınıs yeni doğanm bebeğe örterler ya sarılık için neden bilmem ama
bunu duymuştum büyükler öyle dermiş sarı kundağa saracamışsın yada sarı yüz örtüsü örtecekmişsin bizim kışlık battaniyemiz sarılı onu mu götürsen örgü mü(beyaz örgü battaniyesi)  götürsem karar veremiyorum

asya81

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 12 Ekim , 2011, 19:53:01
ben alacağım canım..en sarısından.bide sarı yelek öreceğim giydireceğim :amin: :laughing7:
:icon_thumright: benim teysemde saolsun eşarp almış işlemiş onu götürcem

aydinays

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 19:49:59
Alıntı yapılan: aydinays - 12 Ekim , 2011, 19:41:06
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 19:37:13

bu pijama takımlarını  hamile takımlarından almaya gerek var mı peki normal pijama takımları olur değil mi doğumdan sonra  :icon_scratch:

Ben öyle aldım canım, Araştırdım lohusa pijamaası diye satılanlar 100 den aşağı değil. Ve doğumdan sonra pek kullanışlı olacağa benzemiyor.
Ben normal pijama takımı aldım. 2 tane, bir tanesininde kolu biraz kısa diye sabahlık aldım. Lazım olur diye. Ben alırken kısa kollu ve önden düğmeli olmasına dikkat ettim canım. Doğum şeklimiz belli değil sonuçta. serum kullanabiliriz bu yüzden kısa kol aldım. Daha kullanışlı oluyor dediler tecrübeliler. :dontknow: :dontknow:
tşk ederim canım güzelde düşünmüşsün kısa kollu olmasını ama serumu genelde el üzerinden yada bilekten takıyorlar hani bebeği emzirme için kolunu kırıyorsun ya onun için... benim sandığımda var pijama takımların fazlaydı annem kaldır doğumunda lazım olur hepsini kullanma demişti bakmam lazım eksiklerime normaller oluyorsa almama gerek yok o zamn  :k06:

Ohh ne güzel ben bugün iki tane aldım. Hastaneler zaten çok soğuk olmuyor çok kalına gerk olacağını sanmıyorum. Birde emzirirken insan çok terlermiş.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

xxcansuxx

evet ayşe ya hastaneler çok bunaltıcı sıcak birde kalariferlerde yanmaya başlarsa yandık bunalırız emzirirken bende onun için kalın olanlardan almayacağım ince olsun... yelek, şal alırım yanıma  :icon_thumright:

aydinays

Hımm bunun hakkında bilgim yoktu ama zıbın takımında sarı uğur böceği var. Batteniyeside kahve tonlarında. Ya kızlar ben kapalı değilim ama lohusalılıkta saç açık olunca melekler anneye uğramazmış böyle demişlerdi.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

aydinays

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 19:58:22
evet ayşe ya hastaneler çok bunaltıcı sıcak birde kalariferlerde yanmaya başlarsa yandık bunalırız emzirirken bende onun için kalın olanlardan almayacağım ince olsun... yelek, şal alırım yanıma  :icon_thumright:

Aynen bende öyle düşündüm bakalım yaşayıp göreceğiz.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: aydinays - 12 Ekim , 2011, 19:59:39
Hımm bunun hakkında bilgim yoktu ama zıbın takımında sarı uğur böceği var. Batteniyeside kahve tonlarında. Ya kızlar ben kapalı değilim ama lohusalılıkta saç açık olunca melekler anneye uğramazmış böyle demişlerdi.
bende bunu duymamıştım ben kapalıyım ama evde de lohusalık boyunca kapatamam ki (hiçde kapatmam evde ) sonuçta ev içinde bir serbestlik yok mu  :dontknow: :dontknow:

KasrıCinan

ben 1 ince 1 kalın koyacağım.doğum bu sonuçta durum ne gösterecek.lohusa kadın bide üsütürüz filan.yanımızda olsun zararı olmaz.hırka giy çıkar zor olur belki.

aydinays

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 20:07:24
bende bunu duymamıştım ben kapalıyım ama evde de lohusalık boyunca kapatamam ki (hiçde kapatmam evde ) sonuçta ev içinde bir serbestlik yok mu  :dontknow: :dontknow:

Evde değil sanırım hastanedeyken demişlerdi. Ama ne bileyim ben duydum böyle. Ama ne kadar doğru bilmem.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: aydinays - 12 Ekim , 2011, 20:13:08
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 20:07:24

Evde değil sanırım hastanedeyken demişlerdi. Ama ne bileyim ben duydum böyle. Ama ne kadar doğru bilmem.
bilmem ben açık olsam kırmızı kurdela bile takardım yada kırmızı taç hep hoşuma gider  :k06: :k06:
yanında bebeğin yada kucağında  :love9: :love9:

SABIRTAŞI

Alıntı yapılan: eylül_üm - 12 Ekim , 2011, 18:12:39
Alıntı yapılan: SABIRTAŞI - 12 Ekim , 2011, 13:33:39
KIZLAR TAHMİNİ 3 YADA 4 HAFTAM KALDI DOĞUMA VE DOĞUM ÇANTAMI ŞİMDİDEN HAZIRLADIM.....NE OLUR NE OLMAZ ERKEN DOĞUM FELAN OLUR KORKUSU İLE.....BEBEĞİM İÇİN.............5 TANE MOLFİKS BEZ KOYDUM...KUNDAK....BATTANİYESİ....İÇ ZIBINLIK....ÇITÇITLI ATLET...TULUM ELBİSE....ŞAPKA MALUM KIŞ BEBEĞİ YA....SU İÇİN BİBERON....PİŞİK KREMİ....ISLAK MENDİL....BİR TANE KÜÇÜK YELEK....VE YEDEK ALT ÜST PENYE TAKIMI....................................KENDİM İÇİN......BİR TANE ALT ÜST GECELİK....TERLİK....3 ER TANE İÇ ÇAMAŞIRI....YEDEK PENYE....YEDEK EŞORFMAN ALTI....YELEK....5 TANE HASTA BEZİ ORTA BOY.....ÇORAP....KIRMIZI EŞARP.....TARAK...........................................ARKADAŞLAR EĞER BENİM UNUTTUĞUM VE SİZİN AKLINIZA GELEN ŞEYLER VARSA YARDIMCI OLUN NE OLUR......HİÇBİRŞEYİM EKSİK OLSUN İSTEMİYORUM.....

su için biberon mu ..
su veriliyor mu o kadar çok bebeğe ??  ???

emzirme sütyeni atleti koymamışsın kendine .. iç çamaşırı az gelebilir .. günde iki kere bile değişebiliriz ..
CANIM ÇOK KÜÇÜK SU BİBERONU MİNNACIK TABİKİ SU VERECEĞİZ UZUN SAATLER KALIRSAK...KOYDUM CANIM BURDAN BAKTIKÇA AKLIMA GELDİKÇE HEPSİNİ BOL BOL KOYDUM...BENİMKİ ŞİMDİLİK NORMAL DOĞUM OLDUĞU İÇİN FAZLA KALMAYIZ HERHALDE....HEM KALIRSAK BİLE O KADAR FAZLADA KALABALIĞA GEREK YOK GEREKLİ OLUNCA EVDEN GETİRİRLER....VEYA ÇARŞI İÇİ OLDUĞU İÇİN BENİM DOĞUM YAPACAĞIM HASTANE BİR İHTİYACIM OLDUĞUNDA HEMEN ALINIVERİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM....