Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

banu_fth

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 18:16:25
ben sezeryan olursa mamada götürmeyi düşünüyorum hani süt gelmezmiş bazılarında bebekte aç kalırsa sarılık olurmuş bir arkadaşım kendi toparlanamamıştı sütüde gelmedi hemen hemşire mama yapıp verin demişti  :dontknow:

mamaya karşıyım yaa ..uff.. mamayı dayıyorlar bebişe .. mecbur ama eskiden napıolarsa onu yapmak istiyorum ben .. ilk gün öle bişe olursa kesin bizde mecbur vercez mamayı.  :-\ :BangHead:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: eylül_üm - 12 Ekim , 2011, 18:18:17
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 18:16:25
ben sezeryan olursa mamada götürmeyi düşünüyorum hani süt gelmezmiş bazılarında bebekte aç kalırsa sarılık olurmuş bir arkadaşım kendi toparlanamamıştı sütüde gelmedi hemen hemşire mama yapıp verin demişti  :dontknow:

mamaya karşıyım yaa ..uff.. mamayı dayıyorlar bebişe .. mecbur ama eskiden napıolarsa onu yapmak istiyorum ben .. ilk gün öle bişe olursa kesin bizde mecbur vercez mamayı.  :-\ :BangHead:
canım ilk gün için inş. süt sorunumuz olmazda vermeyiz hiç bende karşıyım ama o gün olmazsa napcaz eli mahkum vereceğiz  :honk:

xxcansuxx

kızlar birşey daha kafama takılıyor bu emzirme sütyenini yine aynı kullandığımız numaradan alacağız dimi hani süt olması göğüs nosunu değiştiriyor mu şimdiden alıp hazır etmekte hata mı yapmış olurum onu bilmiyorum büyürler mi ki  :tongue3:

aydinays

Kızlar doğum çantamızı bizde hazırlıyoruz benim çok az eksiğim kaldı. 2 tane emzirme sütyeni aldım. 2 tane atlet 3 tane kilot, 1 paket ped, 2 tane önden açılan pijama takımı aldım kısa kollu, serum falan alırsam kısa kollu çok kullanışlı oluyor, bir tane sabahlık aldım. Ben tek kişilik çarşaf takımı koymayı düşünüyorum. (doğumu doğum hastanesinde yapmayı düşündüğüm için.) Hırka, 2 çift çorap, gögüs pedi, ve terlik parfüm vs. kişisel bakım malzemeleri... ıslak mendil, peçete, kağıt havlu, tabak, bardak, çatal

Ve oğluşum için 2 tane zıbın takımı, hastane çıkış seti, 10 tane falan bez, ağız mendili, Tulum, iç zıbın dış zıbın, başlık, eldiven zaten bunların çoğu hastane çıkışında mevcut,  2 tane battaniye birisini yatağına koymak için, diğeride biraz daha kalın eve getirirken sarmak için, yeni doğan emziği alacağım henüz almadım. Onuda görümcem doğum yaptığında hemşireler emzik verin emme refleksi gelişsin demişlerdi. Mama almayı düşünmüyorum çünkü her hastanenin karşısında eczane var orda gerek olursa mamasını alıyorsun. Pişik kremini koyarım çantasına, Pamuk alıcam ben ilk 1-2 ay ıslak mendil kullanma taraftarı değilim.

Bu arada bende iki tane çanta hazırlayacağım. Bebek ve kendim için
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

asya81

birde emzirme sütyenini kullanışlı bulmuyrlar hastanede zor oluyormuş neden bilmem.dediğin gibi bende ıslak pamuk kullancam ilk zamanlar daha sağlıklı.iç çamaşırını bol tutun bide atlet üşütmeyelim

aydinays

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 18:33:19
kızlar birşey daha kafama takılıyor bu emzirme sütyenini yine aynı kullandığımız numaradan alacağız dimi hani süt olması göğüs nosunu değiştiriyor mu şimdiden alıp hazır etmekte hata mı yapmış olurum onu bilmiyorum büyürler mi ki  :tongue3:

Canım ben emzirme sütyeni 7 ayımda aldım bir tane onu çok büyük almışım. Büyür diye 90 aldım şimdi büyük oluyor. Onuda artık gögüs pediyle dolduracağım  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Bugün bir tane aldım 80 o tam olacak. Ama denemedim daha. Evde deniyeceğim olmazsa değiştirebiliyorlarmış.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

aydinays

Alıntı yapılan: asya81 - 12 Ekim , 2011, 18:52:07
birde emzirme sütyenini kullanışlı bulmuyrlar hastanede zor oluyormuş neden bilmem.dediğin gibi bende ıslak pamuk kullancam ilk zamanlar daha sağlıklı.iç çamaşırını bol tutun bide atlet üşütmeyelim

Ya ben emzirme atleti alacaktım ama bulamadım. Bana o daha kolay gibi geldi. 2 tane atlet aldım güzel. Zaten hastaye erkek ziyarete gelmiyor. Emzirme sütyeni eve çıkınca daha kullanışlı olur sanırım.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: aydinays - 12 Ekim , 2011, 18:54:16
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 18:33:19

Canım ben emzirme sütyeni 7 ayımda aldım bir tane onu çok büyük almışım. Büyür diye 90 aldım şimdi büyük oluyor. Onuda artık gögüs pediyle dolduracağım  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Bugün bir tane aldım 80 o tam olacak. Ama denemedim daha. Evde deniyeceğim olmazsa değiştirebiliyorlarmış.
hımmm tamam o zamn büyük almaya gerek yok  :icon_thumright:

asya81

Alıntı yapılan: aydinays - 12 Ekim , 2011, 18:56:17
Alıntı yapılan: asya81 - 12 Ekim , 2011, 18:52:07

Ya ben emzirme atleti alacaktım ama bulamadım. Bana o daha kolay gibi geldi. 2 tane atlet aldım güzel. Zaten hastaye erkek ziyarete gelmiyor. Emzirme sütyeni eve çıkınca daha kullanışlı olur sanırım.
katılıyorum hastanede zor sütyen.bende doğuran yakınlarıma sordum onlarda öle dedi.atlet daha iyi olur dediler dediğin gibi neticede emzirken erkekde olsa yanımısda durcak deil

aydinays

Bugün artık oğlumada alacaklarımı bitirdim kendimede alacaklarımı bitirdim. Ayy son aylarda alışveriş zor oluyor gerçekten ama bazı şeyleri son aylarda almak gerekli. Ay şimdiden heycanlandım ya aldığım pijamaları giymek için vede oğlumu onların içinde emzirmek için :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

Aytii

bende 10 bez almıştım ama 1 günde bitmişti hepsi

maşallah oğlumun motoru iyi çalışıyodu  :ehi:

asya81

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 12 Ekim , 2011, 19:07:28

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

asya81

Alıntı yapılan: aydinays - 12 Ekim , 2011, 19:04:10
Bugün artık oğlumada alacaklarımı bitirdim kendimede alacaklarımı bitirdim. Ayy son aylarda alışveriş zor oluyor gerçekten ama bazı şeyleri son aylarda almak gerekli. Ay şimdiden heycanlandım ya aldığım pijamaları giymek için vede oğlumu onların içinde emzirmek için :binkybaby : :binkybaby: :binkybaby:
ben içime doğmuş gibi son hafta çıkamayacağımı 5. ay herşeyi aldımdı sütyen hamile pantolonu hepsi neyseki hepsi oluyor aslında mantıklı değil üstüme olmayada bilirdi şimdi

aydinays

Alıntı yapılan: asya81 - 12 Ekim , 2011, 19:10:37
Alıntı yapılan: aydinays - 12 Ekim , 2011, 19:04:10
Bugün artık oğlumada alacaklarımı bitirdim kendimede alacaklarımı bitirdim. Ayy son aylarda alışveriş zor oluyor gerçekten ama bazı şeyleri son aylarda almak gerekli. Ay şimdiden heycanlandım ya aldığım pijamaları giymek için vede oğlumu onların içinde emzirmek için :binkybaby : :binkybaby: :binkybaby:
ben içime doğmuş gibi son hafta çıkamayacağımı 5. ay herşeyi aldımdı sütyen hamile pantolonu hepsi neyseki hepsi oluyor aslında mantıklı değil üstüme olmayada bilirdi şimdi

Ay sorma ben bugün tartıldım 75 kilo olmuşum :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: Çok üzüldüm. 19 kilo almışım ya nasıl aldım bu kadar kiloyu :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

aydinays

Alıntı yapılan: asya81 - 12 Ekim , 2011, 19:08:42
Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 12 Ekim , 2011, 19:07:28

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

10 az mı neyse bizde alırız 20 tane :k06: :k06: :k06: