27 Nisan , 2024, 23:15:16

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hastane Çantaları Hazır mı?

Başlatan ღ°cerenay.♥., 30 Ocak , 2007, 01:44:25

« önceki - sonraki »

__nil__

Alıntı yapılan: *•.¸♥gonca♥¸.•* - 12 Ağustos , 2011, 17:54:53
valla bn 4 5 aylıkken başladım cinsiyeti öğrendim başladım desem daha dogru olur :ehi:

bencede en mantıklısıı o teşekkür ederim

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥

Alıntı yapılan: __nil__ - 12 Ağustos , 2011, 20:13:21
Alıntı yapılan: *•.¸♥gonca♥¸.•* - 12 Ağustos , 2011, 17:54:53
valla bn 4 5 aylıkken başladım cinsiyeti öğrendim başladım desem daha dogru olur :ehi:

bencede en mantıklısıı o teşekkür ederim

nilcim bende sen hazırladın sandım ne bu acelelik dedim  :toothy10: :toothy10: :ehi: :ehi: :ehi: :k06: :k06: :k06: :k06: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:
Bir küçücük yiğitcik varmış annesi babası onu cok severmis

AyNi

bu liste biraz abartılı bence... eğer sezeryan olacaksanız, iki üç gün yatacağınız için gerek olabilir belki ama normak doğumda kesinlikle gerek yok... ben gerekenleri küçük bir valize hazırlamıştım, eğer yinede gerek olursa diye herşeyin yerini eşime ve kayınvalideme göstermiştim.. bence kocaman valizle gitmeye gerek yok... mesela ben sabah doğum yaptım, akşam 7de evdeydim.. götürdüklerimin çoğunu geri getirdim, bide mecbur tekrar yıkayıp ütüledim :)

SABIRTAŞI

KIZLAR TAHMİNİ 3 YADA 4 HAFTAM KALDI DOĞUMA VE DOĞUM ÇANTAMI ŞİMDİDEN HAZIRLADIM.....NE OLUR NE OLMAZ ERKEN DOĞUM FELAN OLUR KORKUSU İLE.....BEBEĞİM İÇİN.............5 TANE MOLFİKS BEZ KOYDUM...KUNDAK....BATTANİYESİ....İÇ ZIBINLIK....ÇITÇITLI ATLET...TULUM ELBİSE....ŞAPKA MALUM KIŞ BEBEĞİ YA....SU İÇİN BİBERON....PİŞİK KREMİ....ISLAK MENDİL....BİR TANE KÜÇÜK YELEK....VE YEDEK ALT ÜST PENYE TAKIMI....................................KENDİM İÇİN......BİR TANE ALT ÜST GECELİK....TERLİK....3 ER TANE İÇ ÇAMAŞIRI....YEDEK PENYE....YEDEK EŞORFMAN ALTI....YELEK....5 TANE HASTA BEZİ ORTA BOY.....ÇORAP....KIRMIZI EŞARP.....TARAK...........................................ARKADAŞLAR EĞER BENİM UNUTTUĞUM VE SİZİN AKLINIZA GELEN ŞEYLER VARSA YARDIMCI OLUN NE OLUR......HİÇBİRŞEYİM EKSİK OLSUN İSTEMİYORUM.....

asya81

benimde hazır :muzz:

bebek için
2hastane çıkışı içinde eldiveni şapkası hepsi vr
battaniye
penye battaniye
çorap
ıslak mendil
bebek bezi
yelek
sarı eşarp

kendime
2 pijama
1 gecelik sabahlık
bol iç çamaşırı
emzirme sütyeni
ped
atlet
lizöz
göğüs pedi
terlik
kolonya
tarak
makyaj malz.
kırmısı taç
havlu peçete
küçük el aynası
göğüs kremi
kirli poşeti
çorap

extra olan biberon süt sağma gögüs ucu aparatı almadım gerek olursa hemen alınır.her bebeğede gerekmiyor çünkü.aslında bebek bezide hastaneler veriyor pedde ama ben yinede alcam

__nil__

canım ablamın hazırladıklarını yazıyorum sana
BEBEK için
2 tane bady (Mevsime göre kısa veya uzun kollu)
2 tane tulum
2 tane çorap
2 tane ağız mendili
2 tane pijama altı
2 tane şapka ve eldiven
2 takım kıyafet (zıbın takımı, pijama takımı, patiği, başlığı vs)
Yelek ve hırka
Battaniye
3–4 tane bebek bezi
Havlu, ıslak mendil
2 tane yelek
ANNE İÇİN
Hamilelik ve doğum takip kartınız ve doktor kontrollerinizin bulunduğu dosyanız, son yaptırdığınız kan ve idrar tahlilleriniz, sigorta kartınız, sağlık karneniz.
3 adet önden açılan gecelik

Deodorant, tarak,  sabun, ıslak temizleme mendilleri, kulak pamuğu vb kişisel eşyalarınız
Saçlarınızı rahatça toplayabileceğiniz toka ya da bant
3-4 adet özellikle önden kopcalı emzirme sütyeni ve pedleri
Meme uçları için krem, göğüs kalkanı
Göğüs pompası (özellikle meme başı olmayan hanımlar için)
İhtiyacı kadar pamuklu ve tek kullanımlık iç çamaşırları
1 paket hijyenik kadın pedi
Kağıt peçete ve havlu
Eve dönerken giyebileceğiniz rahat kıyafetler
Ayağınızı sıcak tutacak kalın çoraplar
İçinde rahat ettiğiniz kolay giyilebilen alçak topuklu, kaymayan bir çift terlik

CAnım internetten bakıp bunların listesini yapmıştık ablamla onları yazayım dedim belki faydası olur

zeynep0655

SABIRTAŞI

AYY BENİM DAHA ÇOK EKSİKLERİM VARMIŞ KIZLAR BİRAZDAHA TAKVİYE YAPTIM AMA YİNEDE EKSİKLERİM ÇOK ÇIKTI.....TEŞEKKÜRLER..... :k06:

xxcansuxx

kızlar hastane çantası nı 2 tane mi yapıyorsunuz bir bebek için bir kendiniz için  :icon_scratch: ben bunu bilmiyorum...

banu_fth

ben daha hazırlamadım .. hiç bişiyim yok  :suclu:

yavaş yavaş hazır ortalıkta dolanabiloken yapmak lazım .. 8 e gircez artık .. insaf dimi bana  :caca:  :k06: :k06:

hazırladıkca yazarım bende .. neler koydum neler koyayım daha diye ..  :k06: :k06:

banu_fth

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 18:01:30
kızlar hastane çantası nı 2 tane mi yapıyorsunuz bir bebek için bir kendiniz için  :icon_scratch: ben bunu bilmiyorum...

öyle yapmakta fayda var cnm .. hemşire gelip kıyafetlerini istiyo doğduktan sonra bebek .. o ayrı yerde olursa kimse özel eşyalarımızı görmez .. direk onun çantasından alırlar bakalım biz ne halde olcaz o anda ..  ???

banu_fth

Alıntı yapılan: SABIRTAŞI - 12 Ekim , 2011, 13:33:39
KIZLAR TAHMİNİ 3 YADA 4 HAFTAM KALDI DOĞUMA VE DOĞUM ÇANTAMI ŞİMDİDEN HAZIRLADIM.....NE OLUR NE OLMAZ ERKEN DOĞUM FELAN OLUR KORKUSU İLE.....BEBEĞİM İÇİN.............5 TANE MOLFİKS BEZ KOYDUM...KUNDAK....BATTANİYESİ....İÇ ZIBINLIK....ÇITÇITLI ATLET...TULUM ELBİSE....ŞAPKA MALUM KIŞ BEBEĞİ YA....SU İÇİN BİBERON....PİŞİK KREMİ....ISLAK MENDİL....BİR TANE KÜÇÜK YELEK....VE YEDEK ALT ÜST PENYE TAKIMI....................................KENDİM İÇİN......BİR TANE ALT ÜST GECELİK....TERLİK....3 ER TANE İÇ ÇAMAŞIRI....YEDEK PENYE....YEDEK EŞORFMAN ALTI....YELEK....5 TANE HASTA BEZİ ORTA BOY.....ÇORAP....KIRMIZI EŞARP.....TARAK...........................................ARKADAŞLAR EĞER BENİM UNUTTUĞUM VE SİZİN AKLINIZA GELEN ŞEYLER VARSA YARDIMCI OLUN NE OLUR......HİÇBİRŞEYİM EKSİK OLSUN İSTEMİYORUM.....

su için biberon mu ..
su veriliyor mu o kadar çok bebeğe ??  ???

emzirme sütyeni atleti koymamışsın kendine .. iç çamaşırı az gelebilir .. günde iki kere bile değişebiliriz ..

xxcansuxx

Alıntı yapılan: eylül_üm - 12 Ekim , 2011, 18:09:58
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 12 Ekim , 2011, 18:01:30

öyle yapmakta fayda var cnm .. hemşire gelip kıyafetlerini istiyo doğduktan sonra bebek .. o ayrı yerde olursa kimse özel eşyalarımızı görmez .. direk onun çantasından alırlar bakalım biz ne halde olcaz o anda ..  ???
hımmm doğru annemiz bile olsa yanımızda o telaşla bebeğin eşyesını bulamazlar dimi doğru  :icon_thumright:
bende kendime küçük valiz kızımada bebek çantasını hazırlayayım vakit yaklaşınca  :opucuk:

xxcansuxx

ben sezeryan olursa mamada götürmeyi düşünüyorum hani süt gelmezmiş bazılarında bebekte aç kalırsa sarılık olurmuş bir arkadaşım kendi toparlanamamıştı sütüde gelmedi hemen hemşire mama yapıp verin demişti  :dontknow:

banu_fth

evet cnm bende öyle yapmayı düşünüyorum ..

yavaş yavaş iç çamaşırlarından başlamam lazım .. küçük bi de valiz aliyim .. başlıyım aklıma geldikçe koyarım içine bişiler  :k06: :k06:

bir günlük iş değil çünkü bu ..