çalışan anneler doğum izniniz bitince ne zaman işe döndünüz

Başlatan nehirmiray, 22 Mart , 2012, 17:50:46

« önceki - sonraki »

nehirmiray

çalışan anneler doğum izniniz bitince ne yaptınız...bebeklernizi nasıl emzirdiniz...

muhribe

canım ben henüz dönmedim. 6 aylık ücretsiz izin aldım. kıyamadım oğlumu küçükken bırakmaya.

durumumuz da müsaitti şükür. mayısta işbaşı yapıcam nasipse

nehirmiray

ben mayıs başında işe başlicam..bebişim 4 aylık olmuş olacak.iş yerim yakın ama emzirme işini nasıl halledecem bilmyrm.şuan sadece emiyor..işe başlamadan biberona alıştırmalımıyım ki? gözüm arkada kalsın istemiyorum.

nehirmiray

Dilara Ebrar

bende daha başlamadım.ücretsiz izin aldım.mayısta iş başı  :y25: :y25: :y25: işe başladığımda 7.ayın içinde olcak kısmetse.

ama benim oğlum şuan hem biberonu hemde beni emebiliyor.bence canım sende yavaştan alıştır.zaten ilk hafta gidişat belli olur.daha seninki küçük olduğu için ek gıdaya başlayamazsında.bu yüzden biberonuda alıyor olması seni rahatlatır bence...
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

muhribe

Alıntı yapılan: nehirmiray - 22 Mart , 2012, 18:16:49
ben mayıs başında işe başlicam..bebişim 4 aylık olmuş olacak.iş yerim yakın ama emzirme işini nasıl halledecem bilmyrm.şuan sadece emiyor..işe başlamadan biberona alıştırmalımıyım ki? gözüm arkada kalsın istemiyorum.
canım alıştırman lazım.

sen işteyken mecbur biberonla doyacak. sen şimdiden fazla sütün varsa sağ dolaba koy.

yetmezse de mamaya başlaman gerekecek. biberona alışmazsa zor olur işin  :dontknow:

KONYALI

kesınlıkle bıberona ve hatta sutun azsa mamanın tadına yavas yavas alıstır yabancı olmazsın mamaya..ben çalışmıcam ama benımde sutum az gelmeye basladı kızıma naptıysam mamayı almadı cnm madem calısacaksın muhakkak bıberona alıstır...