6+ bebekler için muhallebi tarifleri paylaşalım

Başlatan muhribe, 05 Mart , 2012, 14:16:23

« önceki - sonraki »

muhribe

kızlar, oğlum muhallebi tarzı besinleri çok seviyor. bildiğim birkaç tarif var döndürüp onları yapıyorum sürekli.
değişik tarifleri paylaşalım mı ne dersiniz?

Aytii

ben aptamilin hazır mamasından veriyorum akşama

şuan 2 paket var

bitince bende kendi yaptığım muhallebiden vercem Oğuza

daha doğrusu validem öğretecek ozaman paylaşırım

muhribe

tamam canım, ben pirinç unundan yapıyorum bazen de ülker hero baby'nin muhallebilerinden. ama yeni tarifler arayışındayım  :hungry:

izemsevi

muhribe ben milupanın sayfasına bakarak yapıyorum kızımda çok seviyor yaptığım tarifleri sana yazıyorum hepsinide tavsiye derim eğer tarifde yazan meyveler yoksa evde olan meyveleride kullanabilirsin.
MEYVELİ MUHALLEBİ
•200 ml su
•2 tatlı kaşığı pirinç unu
•6 ölçek devam sütü (Bebeğinizin ayına uygun olarak Aptamil 3, Aptamil Conformil 2 veya Aptamil Junior kullanabilirsiniz.)
•Milupa Organik Kayısı Muz püresi (Ben kendim kuru kayısıyı haşlıyorum içinbede muz katıp yapıyorum. 3 tane kayısı 3-4 dilim muzdan yapabilrisn)
Hazırlanışı:
200 ml suya 2 tatlı kaşığı pirinçunu ve 1 çay kaşığı şekeri katarak pişirin. Ocak indirdikten sonra 6 ölçek devam sütü ilave edin. Bu hazırladığınız muhallebinin yarısını bebeğinizin kasesine dökün üzerine elma, armut ve şeftali gibi meyvelerden veya meyveli kavanoz mamalarından ekleyip kalan muhallebiyide üzerine dökün. Bebeğinizin meyveli muhallebisi hazır.

°•.ℓανιηуα.•°

kızlar ben muhallebi vermiyorum  :dontknow:

bizim öğünler şöyle:

sabah kahvaltı

öğle sonu meyve

akşam yemeğinde çorbası

akşam yine uyumadan yoğurt.

onun dışında hep emiyo.

tabi yediği ek besinler 1 çay bardağı bile olmuyo bazen. muhallebi vermem şart mı acaba. bi de zaman kalmıyoki muhallebiye. biizimki emmeye bayılıyo  ???

izemsevi

KAYISILI MUHALLEBİ (Favorim)
Malzemeler:
•100 ml su
•1 tatlı kaşığı pirinç unu (5 gr)
•3 ölçek devam sütü (Bebeğinizin ayına uygun olarak Aptamil 3, Aptamil Conformil 2 veya Aptamil Junior kullanabilirsiniz.)
•2 adet kayısı
Hazırlanışı:
100 ml su ile 1 tatlı kaşığı pirinçunu ağır ateşte pişirilir. Muhallebi kıvamını aldıktan sonra ocaktan indirilir ve içine 3 ölçek devam sütü eklenir. Hazırlanan muhallebi karışımına cam rendede rendelenmiş 2 adet kayısı ilave edilir.
BALKABAKLI MUHALLEBİ
Malzemeler:
•2 çorba kaşığı haşlanmış balkabağı
•100 ml balkağının haşlama suyu
•2 çorba kaşığı Aptamil Sütlü Pirinçli kaşık maması
•1 tatlı kaşığı pekmez
Hazırlanışı:
Haşlanmış balkabağı 100 ml haşlama suyu ile birlikte ezilirek karıştırılır. Üzerine 2 çorba kaşığı Aptamil Sütlü Pirinçli ilave edilir ve karıştırılır. Bebeğinizin balkabaklı leziz muhallebisi hazır.

Bebeğiniz tatlı yemeyi seviyorsa, elma suyu, üzüm suyu, pekmez gibi doğal şeker kaynakları ile bu tadı sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin mamasında şeker kullanmayın.
MEYVELİ MUHALLEBİ 2
Malzemeler:
•200 ml su
•2 tatlı kaşığı pirinç unu
•6 ölçek Devam Sütü (Bebeğinizin ayına uygun olarak Aptamil 3 veya Aptamil Conformil 2 veya Aptamil Junior kullanabilirsiniz.)
•1/2 muz veya 4 çorba kaşığı üzüm suyu
Hazırlanışı:
200 ml suyu 2 tatlı kaşığı pirinç unu ile pişirin. Ilınınca 6 ölçek devam sütü ilave ederek karıştırınız. Muhallebiniz hazır. Bu muhallebiye 1/2 muz veya 4 çorba kaşığı üzüm suyu ilave edebilirsiniz.

BU VERDİĞİM TARİFLER BENİM EN ÇOK begenerek yaptıklarım tabi kızımında beğendikleri ben tarifleri hep milupa sayfasından bakarak ama değiştirerek yapıyorum artık kahvaltısına ceviz fındık felan dövüp koyuyorum maşallah çok seviyor.

izemsevi

öznur canım illa şart değil tabiki vermen ama değişik tatlar edinmesini istiyorsan vermeni tavsiye ederim benim kız mesela etli ve tavuklu şeyleri sevmiyor dün okadar uğraştım tavuklu,brokkoli,havuç,patatesten oluşan bir çorba yaptım sevmedi miğdesi bulandı kıymada koyuyorum onuda sevmiyor ama boş etsiz çorbaları yiyor içine biraz labnede koyuyorum ozaman çok hoşuna gidiyor benim kızımda emiyor ama tabi öyle eskisi gibi uzun uzadıya değil ama her ögünden önce mutlaka emiyor

°•.ℓανιηуα.•°

alışır canım yaaa. bizimki de ilk verdiğim şeyi önce garipsiyo ama sonra alışıyo. blendrdan geçir ki anlamasın içinde olduğunu.

ben de değişik şeyler arıyorum artık sıkıldı. olmazsa bu muhallebilerden ben de yapayım.

izemsevi

öznurum  blendrdan geçiriyorum içinde et olduğu bile anlaşılmıyor ama eti sevmiyor benim kzı aynı ben muhallebi dene birde bak benim açtığım sayfada prens ve prenses kumpir tarifi var onuda dene çok sevecek eminim