BEBEĞİNİZE NEZAMAN POTAKAL SUYU VERMEYE NEZAMAN BAŞLADINIZ?

Başlatan ¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨, 02 Mart , 2012, 15:04:47

« önceki - sonraki »

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Arkadaşlar bebeğim 8. ayını doldurdu bildiğim kadarıyla portakal suyu verebilirim zaten çaykaşığıyla ve ılık suyla sulandırıp vermeyı düşünüyorum ilk başta,bir sorun olmaz değil mi bu konudaki düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum ;)
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

<<AyBüKe>>

Canım sorduğun iyi olmuş çünkü bende merak ediyorum.
  Kahvaltıda falan iyi olur aslında ama  ???
  Versek şu an pişik yaparmı acaba  :dontknow: 
  Bilen arkadaşlar yazarsa iyi olur.

oslemturgay

bnm bebegim 6 aylık doktoruma sormustum portakal mandalina suyu veriyimi diye oda direkt olarak verme asitli oldugu için dokunabilir sulandır yada havuç suyuyla ver demişti havuç suyu vitaminlerin emilimini arttırdıgı için daha faydalı olur demişti  :flowers:

Aytii

asitli olduğu için verilmemesi lazım diye biliyorum

ama ben sıkma portakal almıştım ve tadı çok tatlıydı hiç asit yoktu

meyve püresine biraz katıyodum ama çok az yani vitamin olsun diye

muhribe

bizim doktor kivi ve portakal verme, diğer meyveleri vereebilirsin demişti. ben ona rağmen mandalina da vermiyorum, asit içerdiği için. en çok muz, elma, ananas ve armut veriyorum :icon_thumright:

hümeyra_t_e

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

bende sulandırıp sadece bir çay kaşığı tattırmayı düşünüyorum bakalım henüz vermedim ,verince yazarım buraya :icon_thumright:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

βαlκιz

portakal pişik yapabilir
ben 4 ayda biberonla veriyordum  :D ama portakal pişik yaptıgı için başka veriyordum
ama tam meyve suyu olanlardan
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

asya81

benim doktor turunçgiller çilek kivi ananas gibi alerjen meyveleri 1yaşdan sora önerdi

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: βαlκιz - 03 Mart , 2012, 13:55:56
portakal pişik yapabilir
ben 4 ayda biberonla veriyordum  :D ama portakal pişik yaptıgı için başka veriyordum
ama tam meyve suyu olanlardan

4 ay çok erken bende 1 yaşından sonra diye biliyorum.onlar asitli meyveler zaten.ben sadece elma armut muz havuç suyu falan veriyorum.bu arada biz 5.aydayıs
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

βαlκιz

ben 4 ayda başladım ek gıdaya falan sorun olmadı yemek sorunumuz olmadı çok şükür  ;D
armut çok verirdim ellerine verirdim kemirmeye çalışırlardı oyy büyüdüler kocaman oldular azını yediklerim  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

susanna

doktorumuz 4. ayi bitirdikten sonra suyla karistirarak verebilisin dedi  :hungry:

Tebessüm

biz 7 aylik olcaz dr umuz kendisi tavsiye etti portakal suyunu hatta kiviyi... Cilek verme dedi...
Gözümün Nur'u geldi...Çok ama çok hoşgeldi... (:

izemsevi

ben 15-20 gündür veriyorum drumuz ilk 2-3 dilim ver sonra arttırarak bir portakaldan biraz az olana kadar verebilirsin dedi kivide veriyorum onuda yarım veriyorum mesela grip olmuştu çok iyi geldi 2gündede geçti çok şükür drmuz bize artık yediği herşeyin gazınıo çıkartabilir oyüzden rahatlıkla verebilirsiniz dedi zaten meyve suyunu içiyor hemen gazını çıkartıyor

<<AyBüKe>>

Bende geçen gün ilk defa verdim .
  Kahvaltıyla beraber suyla sulandırıp verdim suratını buruşturdu ama sonra içti yarım çay bardağı  :)