29 Nisan , 2024, 09:01:10

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Oğlum kusuyor

Başlatan dirim, 02 Mart , 2012, 10:48:05

« önceki - sonraki »

dirim

slm kızlar,
oğlum 13 aylık bu arada.
2 gün önce oğlum kusmaya başladı,ne verirsek çıkardı.anne sütü,su aklınıza ne gelirse
hastaneye gittik.serum taktılar (100 cc kadar poşette olanlardan).
Sonra eve geldik.Patates haşlayıp verdik çıkardı.muz verdik çıkardı,beni emdi çıkardı.doktorumuz serum aldıktan sonra kusarsa getirmenize gerek yok demişti.düzelir diye.
ama biz dayanamadık doktoru aradık.yine kusuyor diye.hastaneye yatış verdiler.
serum taktılar ordada çıkardı.
bi tane 500 cc lik serum birde 500 cc nin yarısı kadar serum taktılar.
şimdi az az yediriyoruz.mesela 10 kaşıktan fazla yerse yine çıkarıyor.ishal olmadı çok şükür.
doktora soruyoruz neden olmuştur diye?onlarda herşeyden olabilir,çocuk bu diyorlar.
Ayrıca yine 4 ay öncede hastanede yattık bu sefer ishalde vardı.salgın denmişti.

Kızlar benim sorum
sizin yavrularınız kustuğunda nasıl bir tedavi görüyor?neler yapıyorsunuz?
Evde mi atlatıyorsunuz?
13 aylık olduğu için ilaç veremiyorlarmış.tek tedavi serummuş
Ama ben çevreme kime dersem.kusmadan dolayı hastanede mi yattı diye şaşırıyorlar.
Acaba hastane yönetiminin uyguladığı bir yöntemmi?
sanırım çoğu hastanede serum verilip gönderiliyor.

asya81

CANIM ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN YAVRUNA :amin: BENİM GÖRÜMCENİN OĞLUDA SÜREKLİ KUSAR HUY EDİNDİ DELİ GİBİ KUSTUĞU ZAMANLAR DEDİĞİN GİBİ SERUM ALIYOR DOKTORA GİDİYORLAR Bİ SEBEBİNİ BULAMADILAR YILLARDIR DİĞER YAKINIMIN BEBEĞİDE ÖYLE O GAİTA TESTİ FELAN VERDİYDİ SÜREKLİ KUSTUĞU İÇİN İNŞALLAH SENİN BEBEĞİN DAHA KUSMAZ ALLAH SAĞLIK VERSİN CANIM :amin:

Aytii

geçmiş olsun

gastrit felan olmasın  :icon_scratch:

benim oğlumda 6. ayını doldurana kadar hep kusardı

sürekli önlük kıyafet değiştiriyodum

hergün 2 defa çamaşır yıkıyodum

çok şükür 6. aydan sonra düzeldi  :nazar:

dirim

çok teşekkür ederim kızlar.
İnşallah alışkanlık olmaz, benim oğlumda ilk 6 ay anne sütü alırken kusardı,
yada yemek yerken zorlarsak çıkartırdı.ama bu sefer farklı midesini üşütmüş,yada herşeyi ağzına götürüyor mikrop kapmış heralde
4 ay öncekindede rota virüsü gibi bişeydi.yani yemek neysede suyu,sütüde kusuyor.
serumdan sonra fena olmadı.benim sıkıntım 1 yaş civarı
kusan çocuklarda serumdan başka alternatif varmı
çok şükür serum iyi geldi ama 2 gün hastanede kaldık.
biçok çocuk bazı dönemler zaten üşütür midesi bulanır kusar.
biz mi çok abartıp hastanede yatırdık.evde neler yapabilirdik
kızlar Allah daha kötü hastalık vermesinde kusma olayı çok zor oluyor.

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

dirim geçmiş olsun cnm
valla hiçbir bilgim yok  :dontknow:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

dirim

teşekkür ederim gülşahcım

Dilara Ebrar

canım cok geçmişler olsun.bence midesini üşütmüşe benziyor.yani mikrop falan kapsa ateş yapar yada ishalde yapar.ama bizdede ole olur ya mide üşüyünce hiç bişi kabul etmez su içsek bile çıkarırız.bence zararı yok ayak altına sıcak su torbası koy.ılık ılık bağırsaklarınada koyabilirsin bence artık 13 aylık olmuş.verdiğin herşeyden önce bi kaç yudum sıcak bişiler içir.pekmezli su yap sıcak sıcak bi kaç yudum ver.üşütme deilse bile zararı olmaz içini ısıtır. :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

aydinays

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 02 Mart , 2012, 11:05:15
geçmiş olsun

gastrit felan olmasın  :icon_scratch:

benim oğlumda 6. ayını doldurana kadar hep kusardı

sürekli önlük kıyafet değiştiriyodum

hergün 2 defa çamaşır yıkıyodum

çok şükür 6. aydan sonra düzeldi  :nazar:

Benim oğlumda her gün kusuyor. Kimi çok kimi gün az. Bana da 6. ayını doldurursa biter diyorlar. İnşallah biter. Bizimisi reflü. Senin oğlun daha büyük. Rabbim şifasını versin inşallah. Kusma sorununuzu atlatırsınız.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.