29 Nisan , 2024, 07:11:30

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Endişeleniyorum:(

Başlatan pinar09, 29 Şubat , 2012, 11:27:49

« önceki - sonraki »

pinar09

Merhaba dostlar uzun zamandır uğrayamadım kusura bakmayın, hem psikolojik hem de fiziksel çok zor sağlık sorunları ile dolu dönem geçirdim. Sanırım atlattım ve 5.ayımdayım hamileliğimde. Fakat sanırım doğuruncaya kadar endişelerim bitmeyecek :)...Rutin kontrollerime doktorum gel dedikçe aksatmadan gidiyorum, ikili-üçlü testlerimin hepsi yapıldı ve herşey normal çıktı. Hal böyle olmasına rağmen kafama takılan şu: bebeğim allah korusun ölürse falan ben bilebilir miyim?Şu ana kadar hiçbir kıpırtı falan hissetmedim, zaten 20.hafta sonrasında belli olurmuş ben 18.haftadayım.Bu yüzden endişeleniyorumya eğer ki bişey olursa ben farkeder miyim?

__nil__

Sağlığınız yerindeyse endişelenmene gerek yok.Senin stresin bebeğine de yansır.O nedenle rahatlamaya güzel şeyler düşünmeye çalış.Bebeğin sağlıklıymış neden bişi olsun ki.İlk hamileliklerde 20.haftadan sonra net hissedilmeye başlanır o da ilk başlarda düzensiz olur demişti doktorum.' hafta içinde hissedersin sende.Zaten ilk hareketler öyle hemen farkedilecek güçlü tekmeler değilde pıt pıt şeklinde seyirme gibi oluyor.
Doktorun herşey yolunda dediği sürece herşey yolundadır.Senin her türlü endişenden bebeğinde etkilenir unutma ve her kötü şey aklına geldiğinde bebeğinin doğduğunu,onu emzirdiğini vs. gibi güzel şeyler düşün.

kalimero:)

Alıntı yapılan: pinar09 - 29 Şubat , 2012, 11:27:49
Merhaba dostlar uzun zamandır uğrayamadım kusura bakmayın, hem psikolojik hem de fiziksel çok zor sağlık sorunları ile dolu dönem geçirdim. Sanırım atlattım ve 5.ayımdayım hamileliğimde. Fakat sanırım doğuruncaya kadar endişelerim bitmeyecek :)...Rutin kontrollerime doktorum gel dedikçe aksatmadan gidiyorum, ikili-üçlü testlerimin hepsi yapıldı ve herşey normal çıktı. Hal böyle olmasına rağmen kafama takılan şu: bebeğim allah korusun ölürse falan ben bilebilir miyim?Şu ana kadar hiçbir kıpırtı falan hissetmedim, zaten 20.hafta sonrasında belli olurmuş ben 18.haftadayım.Bu yüzden endişeleniyorumya eğer ki bişey olursa ben farkeder miyim?

bir tek ben böyleyim sanırdım herkes bana kızıyor napim elimde değil ben kendimi tek sanıyordum çevremde hamiş arkadaşlarım var hiiç aklımıza bile gelmiyor diyorlar hayranım onlara  benim gibisi de varmış hayırlısıyla doğurursun inşş bacım :amin:

Yaşamsebebim

kizlar benide sizdedim ya bende cok ehvamliyim ama benim bazen seyrimeler oluyor henüz 12+3 haftalik bazende hic seyrimiyor o zamn cok korkuyorum allahim bebeklerimizi korusun bizleri onlardan ayirmasin insallah :amin: :amin: :amin:

kalimero:)

01 Mart , 2012, 16:33:10 #4 Son düzenlenme: 01 Mart , 2012, 16:34:42 kalimero:)
Alıntı yapılan: sultan43 - 29 Şubat , 2012, 17:31:14
kizlar benide sizdedim ya bende cok ehvamliyim ama benim bazen seyrimeler oluyor henüz 12+3 haftalik bazende hic seyrimiyor o zamn cok korkuyorum allahim bebeklerimizi korusun bizleri onlardan ayirmasin insallah :amin: :amin: :amin:

canım benimde 12+4 haftalık ben hiç seyirme hissetmiyorum veya nasıl olduğunu anlamıyorumsancım oluyo ara ara acaba bebeğim mi büyüyor yoksa üşüttüm mü veya bebeğim iyi değil mi  :dontknow: