29 Nisan , 2024, 20:42:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

clexane kullanan arkadaslara bi sorum var..

Başlatan rusta, 25 Şubat , 2012, 17:14:50

« önceki - sonraki »

rusta

kızlar basından beri kullanıyorum ve doğumdan önce bırakacak doktorum büyük ihtimal de sezeryan olcm..size sorum sizin doktorunuz ne zaman bıraktı yada bırakacak...herkesn farklı mı merak ediyorum..sizin doktorların uygulaması nasıl?

doruk38

bu konuyu bende merak ediyordum. bende baştan beri kullanıyorum. sümeyra (kasrıcinan) iğneyi kullandığı halde normal doğum yaptı maşallah. bende dr sordum iğneyi kullanarak normal doğum yapabilirsin dedi.

rusta

sümeyrann normal doğum yaptığını biliyorum canm ama onda kan pıhtılaşması yoktu doktoru tedbir amaçlı kullandırdı..benm doktorumda istersen normal doğum olur ama gününü  doldurmanı beklemek riskli bu yüzden 38.haftada almak en doğrusu dedi mecburen sezeryan yani..

doruk38

canım bende de kan pıhtılaşması var. ben birde aspirin kullanıyorum. bu iğne kanı sulandırıyo. sümeyrada kan pıhtılaşması olamasa bile kanını sulandırmıştır bence. iğne herkezde aynı etkiyi yapıyoçünkü

rusta

canm aslında benm merak ettğim doğum sekli değil hayrlısı neyse o olsun diyorum..bilmek istediğim doğuma kaç gün kala iğneyi bırakmak doğru..ben 2 hafta kala bırakackmışım da sizin doktorlar ne diyo?

doruk38

benim doktorum hiç bıraktırmakyacak. doğuma kadar iğneye devam dedi.  :dontknow:

rusta

senn bidahaki kontrolün ne zamn zehra sorablrmsn bidaha..banada öle diodu ilk başlarda doğuma kadar diyodu ama doğum yaklastıkca söledi 36.haftada bırakcaz diye

doruk38

tamam canım cuma günü kontrolüm var mutlaka sorar sana yazarım canım  :love9:

lagrima

merhaba bende başından beri kullanıyorum. bugün konsutumdoktorla 38 39 . hafta bırakacagız dedi. 37 . haftada bakacagız bebek kanala girmişmi girmişse normal doğum dedi. sezeryana gerek yok dedi.

KasrıCinan

güzellerim bana doktorum doğuma kadar dedi.hatta raporu doğum yapacağım güne hazırladı 9 ay 10 günlük yani . ama doktorum ilk gebe kaldığımda ayın sonuna doğru belki keseriz demisti ama sonra bir daha birsey söylemedi iğne hakkında ve her seferinde devam dedi.erken doğum riskim olduğu içindi belkide...  :dontknow: [/size]bende günümden 3 gün önce doğum yaptım.evet bende tedbir amaçlı baslandı iğne,,kan pıhtılaşması yoktu...
kan pıhtılaşması olanlar sanırım sonuna kadar bırakmadan kullanıyor.çünki durumunuz riskli.
rukiyenin dediği gibi iğne kesilir ama bebek sezaryanla alınır,ALLAHIM kolay sıkıntısız doğumlar nasip etsin güzellerim
:opucuk:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

lagrima

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 05 Mart , 2012, 22:43:26
güzellerim bana doktorum doğuma kadar dedi.hatta raporu doğum yapacağım güne hazırladı 9 ay 10 günlük yani . ama doktorum ilk gebe kaldığımda ayın sonuna doğru belki keseriz demisti ama sonra bir daha birsey söylemedi iğne hakkında ve her seferinde devam dedi.erken doğum riskim olduğu içindi belkide...  :dontknow: [/size]bende günümden 3 gün önce doğum yaptım.evet bende tedbir amaçlı baslandı iğne,,kan pıhtılaşması yoktu...
kan pıhtılaşması olanlar sanırım sonuna kadar bırakmadan kullanıyor.çünki durumunuz riskli.
rukiyenin dediği gibi iğne kesilir ama bebek sezaryanla alınır,ALLAHIM kolay sıkıntısız doğumlar nasip etsin güzellerim
valla sezeryan demedi gittiğim hiçbir doktor. ben ısrarla sezeryan istiyorum dediğim halde gerek yok iğneyi kullan 1 2 hafta önceden keseriz dediler normal doğurabilrisin ffalan dediler ama ben genede kullanacagım en az 39 . haftaya kadar inşallah. doktor ne derse desin bu konuda çocugumu riske atamam.. aminn sağolasın inşallah kolay doğum olur.

KasrıCinan

Alıntı yapılan: lagrima - 05 Mart , 2012, 22:54:48
valla sezeryan demedi gittiğim hiçbir doktor. ben ısrarla sezeryan istiyorum dediğim halde gerek yok iğneyi kullan 1 2 hafta önceden keseriz dediler normal doğurabilrisin ffalan dediler ama ben genede kullanacagım en az 39 . haftaya kadar inşallah. doktor ne derse desin bu konuda çocugumu riske atamam.. aminn sağolasın inşallah kolay doğum olur.
insallah tatlım.benim bi yakınımdada kanda pıhtılasma var ve kan uyusmazlığı için oda iğne kullanıyor.ve bebek doğduktan sonra bi kaç gün daha kesin iğne kullanması gerekiyormuş.öyle olanlarda var.beni iğne konusunda doktorum hiiç korkutmadı.ayy ALLAHIM kurtarsın bu  iğnelerden.çok zor ya.hamileliği sıkıntılı geçirmek.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

lagrima

bebeğim iyi olsunda ben ölene kadar da kullanırım bu iğneyi. yeterki o saglıklı sıhhatli olsun.  :amin: :amin: :amin:

rusta

canm nerelerdesin ne zamndr? canm evt ben onu söylemeye calısıyorum iğne kesilince sezeryenla alırız dedi doktorum kesin tarih vermiyo banada konusuruz diyo..amin canm inş sağ salim atlatırız bizde meleklerimizi alırız kucağımıza.. :amin:

rusta

Alıntı yapılan: lagrima - 05 Mart , 2012, 22:54:48
canm zaten iğneden dolayı değil sezeryan hani normal doğumun tarihi olmuyo ve sancı bekliyosun ya gününü dolduruyosn onu beklememek için sezeryan diyo doktorum çünkü benm 2 düşüğüm var daha önce 2 kürtaj yani riske atmak istemiyo sebep bu...o senn düşüncen istediğin zamn bırakırsn ne diyeyim