hamilelik şekeri çıkanlar doğumdan sonra bu şekerden kurtuldunuz mu

Başlatan xxcansuxx, 24 Şubat , 2012, 17:10:52

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

hamilelikte şekeri yüksek çıkan arkadaşlar doğumdan sonra normale döndü mü hormonlarınız  :icon_scratch: :icon_scratch: ben diyet yapıyordum doğumdan sonrada devam edeceksin 2 aylıkken tekrar şeker yüklemesi yapılacak denmişti emzirdiğim halde az az yiyerek diyete devam ediyorum hiç doyasıya karnımı doyurmuyorum mesela  :sad1: :sad1: ne zamandır ölçmüyorum 2hafta sonra kontrol günüm geliyor kontrollere gitmeden kaydediyorum hep şeker sonuçlarımı... bugün ölçtüm ölçmez olaydım açlık şekerim bile 140 çıktı korkuyorum bu şekerden kurtulamayacağım diye...

benim gibi olan var mı aranızda geçer mi  :y25: :y25: :y25:

Dilara Ebrar

tatlım ablamda hamilelik şekeri çok yüksekti.ama doğumdan sonra geçti gitti bitti yani.2.hamileliğinde tekrar çıktı.hatta doktorlar aldır bu bebeği falan dediler.ama bişi olmadı çok şükür.doğumdan sonra yine gitti.inşallah seninde kalmaz geçer gider düşer şekerin
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 08 Mart , 2012, 22:57:15
tatlım ablamda hamilelik şekeri çok yüksekti.ama doğumdan sonra geçti gitti bitti yani.2.hamileliğinde tekrar çıktı.hatta doktorlar aldır bu bebeği falan dediler.ama bişi olmadı çok şükür.doğumdan sonra yine gitti.inşallah seninde kalmaz geçer gider düşer şekerin
inş. canım 1 haftadır arada ölçüyorum iyi çıkıyor... şeker yüklemes yapılacak hast.gitmem gerek ama kızım sürekli ağlıyor aç karnına glukoz içip evde aletle ölçmeyi planlıyorum... inş. sonuç güzel çıkarsa kurtuldum demektir...

ablanın 2.hamileliğinde de çıktı demek  :'( bunuda merk ediyordum 2.çocukda çıkar mı axcaba diye tşk ederim şükür kurtulmuş ablan inş. bende de kalmaz  :amin: :opucuk:

nurefşanelif

cnm benimde hamileliğimde yüksekdi şekerim bir sürü sıkıntılar yaşamıştım yok kafası büyük yok amniyon sıvısı fazla yok şu yok bu hatta sezeryan demişlerdi normal yapmıştım .. ama doğumdan sonra kalmadı şükür bende şeker

xxcansuxx

Alıntı yapılan: nurefşanelif - 09 Mart , 2012, 19:54:13
cnm benimde hamileliğimde yüksekdi şekerim bir sürü sıkıntılar yaşamıştım yok kafası büyük yok amniyon sıvısı fazla yok şu yok bu hatta sezeryan demişlerdi normal yapmıştım .. ama doğumdan sonra kalmadı şükür bende şeker
çok iyi ya sağolun kızlar rahatladım... arkadaşımın birinede dr amniyon sıvın fazla bebenin organları gelilmemiş olabilir kafası büyük vs diyerek sezeryana aldılar önceki doğumları normal olduğu halde bak sanada aynı durumu demişler çok şükür sağlıklısınız  :nazar: :nazar:  :amin: (bu bebeninde bir şeyi yokmuş anneyi korkumuşalrdı kadın mahfolmuştu)

Dilara Ebrar

ya arada ole dangalak doktor çıkıyor işte.ablamın 2.hamileliğinde bunu mutlaka aldır sakın doğurayım falan deme demişti doktor.iyikide ablam kulak asmadı.yani bi doktor aldır dedi diğeri olurmu ole şey dedi.ama kafasının bulanmasına yetmişti.şimdi oğlu 2 yaşını geçti  :nazar: :nazar: :nazar:

bide herşeyde var bi hayır.ablam normalde çok kiloluydu.hamile kaldı şeker çıktı diyet yaptı normalde veremediği kiloları hamilelik döneminde vermişti.bebekte 3 kg nun üzerindeydi herşeyide normaldi çok şükür.

sen takma kafana çok fazla.inşallah geçicidir ablam gibi.stres yaparsan olmayan şekerinde çıkar  ;)
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

nurefşanelif

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Mart , 2012, 20:09:10
Alıntı yapılan: nurefşanelif - 09 Mart , 2012, 19:54:13
çok iyi ya sağolun kızlar rahatladım... arkadaşımın birinede dr amniyon sıvın fazla bebenin organları gelilmemiş olabilir kafası büyük vs diyerek sezeryana aldılar önceki doğumları normal olduğu halde bak sanada aynı durumu demişler çok şükür sağlıklısınız  :nazar: :nazar:  :amin: (bu bebeninde bir şeyi yokmuş anneyi korkumuşalrdı kadın mahfolmuştu)
cnm valla bu doktorları bazen anlamak zor ne die korkutursunuz boş yeree valla canavar gibi oğluşum :nazar: :k06:
cnm inş geçecektir senin şekerde çünkü benimde çok yüksekti kalmadı şükür  bişi..