BEBEĞİM KABIZ DEĞİL AMA KAKASINI YAPARKEN ZORLANIYOR !!!

Başlatan minis33, 22 Şubat , 2012, 16:20:52

« önceki - sonraki »

minis33

ARKADAŞLAR KIZIM KAKASINI YAPARKEN ZORLANIYOR AYAKLARINI KARNINA ÇEKİYOR, KIPKIRMIZI OLUYOR VE AĞLIYOR .
AĞLAMASI ÖLE UZUN SÜRE DEĞİL IKINIRKEN BİRDEN AĞLIYOR BAZEN UYKUSUNDAN ÖLE UYANIYOR KABIZDA DEĞİL KAKASI NORMAL ÇİŞİNİDE BOL YAPIYOR SIK SIK EMZİRİYORUM ZATEN SARILIGIDA DÜZELDİ ÇOK ŞÜKÜR.

BÖLE ŞEYLERİ YAŞAYAN VARMI KIZIM 12 GÜNLÜK ŞUAN BİRAZ NETTEN BAKTIM IKINMAYI BİLMEDİKLERİ İÇİN OLUYORMUŞ  YADA GAZI VARDIR DİYOR AMA BEN HER SEFERİNDEN GAZINI ALMAYA ÇALIŞIYORUM .

NİYE ZORLANIYOR ACABA ÜZÜLÜYORUM ONU ÖLE ZORLANIRKEN GÖRÜNCE :(

asya81

canım benimkindede olduydu büyük ihtimal gaz o ne kadar çıkarırsan çıkar oluyor malesef ben gaz damlası kullandımdı doktoruna danış uygun bir damla önerir sanırım.geçmişler olsun canını sıkma

minis33

doğal yollarla gazı başka nasıl çıkar bebeğe kimyonlu su verilir mi acaba?
bide poposuna zeytinyağı sürsem rahatlar mı ?

susanna

kizlar yeni doganlarin karin kaslari sonradan gelisir ikinmalari cok normal eger kabiz degillerse mudahale etmeyin popoya zeytin yagi surmek kabiz durumunda bile en son basvurulan yol
bebisleriniz daha cok kucuk aglamiyosa sorunu, zoru yok demekki mudahale etmeyin vucudu duzenini oturtmaya calisiyo annesi  :aferin:

minis33

Alıntı yapılan: susanna - 22 Şubat , 2012, 17:23:17
kizlar yeni doganlarin karin kaslari sonradan gelisir ikinmalari cok normal eger kabiz degillerse mudahale etmeyin popoya zeytin yagi surmek kabiz durumunda bile en son basvurulan yol
bebisleriniz daha cok kucuk aglamiyosa sorunu, zoru yok demekki mudahale etmeyin vucudu duzenini oturtmaya calisiyo annesi  :aferin:
saol cnm bende netten okudum senin dediğin gibimiş sonradan öğreniyolarmıs ıkınmayı kabız değil çok şükür yapıyor ama bugun çok huzursuz uykusundan aglıyor uyanıyor geri uyuyor uyanıkkende aynı şekilde arada bir aglıyor ıkındığını farkediyorum ne kadar sürer acaba bu şekilde .?
siz hemşiremiydiniz acaba?
bazı şeyleri duyuyorum işte kocakarı işleri tabi uygulamıyorum hiçbirinii dr danışmadan

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

cnm normal sanirim benim kizda öyle ediyo  :k06: bide benimki fena nezaman altini acsam ya elime isiyo yada kakasini yapiyo  :suclu:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

minis33

Alıntı yapılan: gulum22 - 22 Şubat , 2012, 18:43:58
cnm normal sanirim benim kizda öyle ediyo  :k06: bide benimki fena nezaman altini acsam ya elime isiyo yada kakasini yapiyo  :suclu:
bugun daha çok yapıyor aglıyor kızarıyor uykuda snra kendi geri uyuyor benide kokutuyor aglayınca :(
:) maşallah bizimki de altını değiştirdiğim an temiz bezi anında kirletiyor bende ananın babanın canı sağolsun diyorum ne diyim :)
alt değiştirme örtüleri çok iyi oldu aldıgım yoksa ne yatak kalırdı ne koltuk ::)

susanna

Alıntı yapılan: minis33 - 22 Şubat , 2012, 18:26:02
Alıntı yapılan: susanna - 22 Şubat , 2012, 17:23:17
saol cnm bende netten okudum senin dediğin gibimiş sonradan öğreniyolarmıs ıkınmayı kabız değil çok şükür yapıyor ama bugun çok huzursuz uykusundan aglıyor uyanıyor geri uyuyor uyanıkkende aynı şekilde arada bir aglıyor ıkındığını farkediyorum ne kadar sürer acaba bu şekilde .?
siz hemşiremiydiniz acaba?
bazı şeyleri duyuyorum işte kocakarı işleri tabi uygulamıyorum hiçbirinii dr danışmadan
bebekler soz konusu oldugunda herkez bisey soyler ama bebeginin ihtiyacini en iyi annesi bilir  :aferin: o yuzden kendi akil suzgecinden gecirmeden bisey yapma canim
ben hepsire degilim sadece asiri merakli ve arastirmaci 5 aylik bir anneyim  :love7:

seda87

İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

minis33

sizin bebiş ne kadarlık seda87? ne zaman gecermiş acaba bu durum hemen öğrensin kaka yapmayı :)

Dilara Ebrar

çok normal bişi canım.benim oğlanda ilk ayında felaket ıkınırdı.hep çooort diye çıkardı ama nedense kabız gibi ıkınırdı.doktor bağırsakları hep dolu ve gazlı olduğu için yapıyor demişti.sakın dert etme kendine.anneliğin tadını çıkar.telefonda konuşurken oğlum yanımda ıkınınca telefondaki kişi bile duyardı.ııııh ııııh .... o kadar dı  ;D ;D ;D ama belli bi zaman sonra geçiyor.dert etme canım... :love9:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Lă_Tăhzen!

Bebeginin makatına saf zeytınyagı  surebilirsin  hatta ben bir çay kaşığı zeytınyagı verıyodum yumusatsın diye çok yardımcı oldu bana cocuk buyutmede zeytınyagı vucudunu yaglıyodum poposunda pişik oldugunda suruyodum v.s  ;)

minis33

zeytinyağı içirmek biraz ağır almaz mı hem kabız değil zaten sadece zorlanıyor yaparken

xxcansuxx

benimde kızım 1buçuk aylık aynen anlattığın gibi yapıyor bazen... mesela bu gece derdimiz oydu sabah erken kalktık kıpkırkızı kızarıyor ıkınıyor ben annem bağsur olcaksın bu ne ıkınmak diyorum nasılda zorlanıyor... sabah gaz damlası verdim elimi karnına koyuyorum battaniyesinin içinden bir süre tutuyorum yumuşuyor karnı masaj yapar gibi gezdiriyorum elimi sonra ayaklarını karnına doğru ittiriyorum pırtt pırttt atıyor gazını o arada carttt diye ses gelip bezini doldurdu taaa arkasına çıkmış kakası ondan sonrada rahatladı canım... demek ki her çocukda oluyor...

geçen makatına zeytinyağı sürdük eşimle böyle ıkınıyordu yapamıyor gibiydi ama yinede yapmadı sanırım kabızken fayda ediyor bu zeytinyağı  :dontknow: :dontknow:

Dilara Ebrar

canım zeytinyağı banada demişlerdi ver diye.bağırsakları yumuşatır hemde besler demişlerdi.ama kimiside bağırsakları tembelliğe alıştırır dedi.bende çelişkide kaldım vermedim.ama 6 aydan sonra gıdalarının içine saf zeytinyağı bence kesinlikle çok güzel olur.ben şimdiden veriyorum.oğlum 5.ayın içinde çok az pirinç haşlıyorum içinede zeytinyağı bi kaç çay kaşığı veriyorum.

bu arada oğlumda aynı senin ki gibiydi.sabahları beni ıkınmasıyla uyandırırdı.çok üzülürdüm onun o haline.sanki kaka içinde kurumuş gibi ıkınırdı.ama huyları ole demek.zamanla geçiyor  :love9: :love9: :love9:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...