27 Nisan , 2024, 11:05:49

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

sezeryanla yapılan doğum sonrası...

Başlatan __nil__, 15 Şubat , 2012, 23:20:28

« önceki - sonraki »

__nil__

Alıntı yapılan: βαlκιz - 16 Şubat , 2012, 01:59:31
hastanede sonda çıkar çıkmaz ayaga kalktım ve hiç yatmadım diyebilirim
eve geldikten sonrada hiç yatmadım çünkü yanımda kimsem yoktu her işi gördüm
3.gün banyo yaptım
eşortman pantolon hemen giydim başka ne giycem  :ehi: rahatsız etmedi dikiş yerimi hiç
hatta sıkı sıkı sarmıştım dikiş yerimi eşarpla
spor ve yüzme olayını bilemiycem
canım bunları boşver bünyeden bünyeye degişir gerçekten
gözünü korkutan bişey varsada korkma sakın inan korkulcak hiçbirşey yokk  :opucuk:

hamile kalmadan önce yaşadığım operasyonlar tedavilerden filan heralde doğumdan hiç korkmuyorum ya normal mi bilmem ama kendimi çok hazırlamışım sanırım.hiçbir endişe korku v.s yok içimde.tam tersi heyecan mutluluk var.etrafımdaki hamile arkadaşlarıma bile sanki daha önce bisürü doğıum yapmış gibi hep moral veriyorum cesaretlendiriyorum.bunlarda bilmediğim şeylerdi aklıma takılıodu size sorunca onlarıda öğreniyorum iyice rahatım artık :k06:

__nil__

Alıntı yapılan: susanna - 16 Şubat , 2012, 02:03:45
canim bunyeden bunyeye degisiyor ben dogumdan sonra 4 ay boyunca gram vermedimde almadimda 4. aydan sonra ekstra bisi yapmadigim halde yavas yavas gidiyor gecen ay 5 kilo vermisim bile :suclu:
gobek haricinde vucutta odem kalmiyor tatlim sen suan gobek kismi haric popodan pantolonlarinin icine girebiliyosan dusuk belli pantolonlarinida giyine bilirsin 1-2 ay sonrasina ama zaten yaz olacak etek salvar halan varsa rahat gecirirsin bu donemi

suana kadar kac kilo aldin nilim

ben 8 kilo aldım canım şimdiye kadar ama 2 aylıktan beri aynı hamile pantalonunu giyiyorum yani bacaklarım filan hiç kilo almadı.üst kısmımdada hamile kalmadan önceki kazak,ceket giyiyorum sadece önü açık kalıyor karnımdan o kadar.

βαlκιz

ne güzel işte bende öyleydim valla  :k06:
dogum sonrasıda rahat olur merak etme  :hello2:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

__nil__

Alıntı yapılan: βαlκιz - 16 Şubat , 2012, 02:09:12
ne güzel işte bende öyleydim valla  :k06:
dogum sonrasıda rahat olur merak etme  :hello2:

inşşş canım :amin:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: __nil__ - 16 Şubat , 2012, 01:35:58
Alıntı yapılan: тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят - 15 Şubat , 2012, 23:26:49
Tatlim ,
Ben yapistirma sezeryan oldugum icin rahattim dikis alinma derdim filan olmadi 1 hafta sonra yikandim dogumdan 3 ay sonra mekik cektim istedigim zaman istedigim kiyafeti giydim bir zorlugum olmadi ya da oldu da oglanla ebdeskli oldugum icin farkina varmadim :k06:
Sen takma bunlari hersey olacagina variyor bebegin iyi olsun dunyalar senin zaten  :love9:

yok canım kafama takmıyorumda sadece tecrübelerden faydalanmak için sordum.3 ay sonra spor yapabildin demekki doktoruna sormuşmuydun peki.bende spora başlamak istiyorum ama genelde 6 ay filan bekliyorlarmış ondan kafam karıştı
guzelim bana doktorun 3 ay sonra mekik cekmeye baslayabilirsin demisti tabi gunde 100 kere degil yavas yavas..
bir yaptim iki yaptim ucuncude sikildim biraktim orasi ayri
6.ay oglum emmeyi birakti ne oldugumu sasirdim regl oldum ve deli gibi kilo vermeye basladim sanirim bunyem aliskanlik yapti genc kizken gormedigim kilolarda geziniyorum bir ara kendime gelmistim 55 olmustum simdi yine 52 lerdeyim :(
Bunyeye gore degisiyor bu durumlar mesela benim lohusa kanamamda 1 hafta az az surmustu kimisi cok yogun ve uzun geciriyor normaldede reglerimde kanamam cok az olur ondan sanirim..
Kilo durumunu hic takma kafana ben 60 la baslayip 72 civarinda bitirmistim idealdi kilo alimim yani 6 ayda da gitti zaten..
Guzelcene minnosunu emzir gidecek kilo gobuste kalmaz :)
Hem bebek hem spor zor olabilir cunku tum zamanini bebegin alacak bir de ben calisiyordum o yuzden cabuk toparlandim dogum izninden geldim basladim ise ertesi ayinda taniyamadilar :)
Bende hicoyle lohusayim diye sefa surmedim suremedim valla allah razi olsun anneannem yemekleri yapardi ama ruzgar ilk bir hafta kuvozde kaldigi icin gunde iki kere hastaneye gidip geliyordum cocugum eve geldi bir hafta toplasan 7 saat uyumusumdur :))
Iki gun olmus dogum yapali nufustaydim :)
Herkese gore degisebiligor anlayacagin kisacasi guzellik :)
Allah kolayligini veriyor geride guzel anilar olarak kaliyor...

Aytii

adı üstünde AMELYAT

oyüzden bu saydıklarının hepsi ancak 1 yıl içinde tamamen olabiliyor

birde bünye meselesi birazda

kimisi hemen ayaklanır kimisi biraz daha nazlı olur

ama 1 yıl içerisinde çok dikkat etmek lazım

mesela spor kesinlikle yasak :nono: ancak bir sonraki sene izin veriliyor

KONYALI

banyo eve gelır gelmez yapabılıyorsun cnm..su gecırmez bandaj oluyor orada...agrı sızı tabıkı oluyor..ılk on gun hareketlerın kısıtlanıyor ama ondan sonra bır sorun yok..gayet ıyı oluyorsun..benim annem yanımda oldugu ıcın bana hıc ıs kalmadı 40 cıkana kadar.ama kaynanam oldugunda falan hatta ılk haftamda yemeklerı ben yapmıstım o oturmustu...yanı tek kalsanda bır sekılde basının caresıne bakıyorsun merak etme

__nil__

cevaplarınız için çok teşekkür ederim eminim bu tecrübeler ve bilgiler çok işime yarayacak. :flowers: :flowers:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: __nil__ - 15 Şubat , 2012, 23:20:28
Arkadaşlar sezeryan doğum yaptıktan sonraki hayatınızla ilgili bazı sorularım olucak?

Ne kadar sürede iyileştiniz?
Hemen banyo yapmaya izin veriliyormu?
Ev işi vs. yapmaya ne zaman başladınız?
Ne kadar zamandan sonra normal kot pantalon vs. giymeye başladınız?
Deniz ve havuza ne kadar süre sonra girilebiliyor?
Spor yapmaya ne zaman başlayabiliriz?
Hayatınızda başka kısıtlamalara vs.yol açtımı?

bende cvplayim bari cnm  :laughing7:
iyilesme sürem 5gün filandi cok acimiyodu ama genede yatip kalkinca acima oluyodu zaten ilk gün hic kaldirmadilar idrarimi torbaya yapmistim 2.gün sen gitceksin dediler wc ye kalkarken aglamistim unutmam  :-\ sanki göbegim asagi düscek gibiydi ya cok kötüydü iyiki atlattim  :amin: 3.günü banyo yapcaksin dediler yaptim kolayliklan  :occasion14: kot filan giymiyom evdeyim genelde pijama giyiyom.dikisim yok o yüzden izde yok bi ona sevindim  :k06: doktorum 6hafta yüzme uzanarak banyo filan yasak dedi ayakta dus ediyom ev isini 5.gün hastaneden ciktiktan sonra yavas yavas yapiyom cok yormadan kendimi  yakindada ins spora baslicam  :basardim: ins cnm sende kolayliklan atlatirsin  :opucuk:
:nazar: :nazar:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

haa bide bende his kaybi var kesilen yerde  ::) ne zaman gecer merak ettim dokunmam böyle ya cok kötü oluyo  :cildir:

__nil__

sağol gülcüm cevapların için.his kaybını bende duymuştum olabiliyormuş hatta onunla ilgili bir konu var oradan bak istersen.sütün geliyormu canım ecrin nasıl

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: __nil__ - 20 Şubat , 2012, 20:01:37
sağol gülcüm cevapların için.his kaybını bende duymuştum olabiliyormuş hatta onunla ilgili bir konu var oradan bak istersen.sütün geliyormu canım ecrin nasıl
sende saol cnmm  :opucuk: bakarim simdi  :opucuk: ecrin iyi teyzesi geceleri genelde ayaktayiz ama sükür gündüzleri uyuyoz  :nazar: :love7: bugün ilk defa alisverise gittik cok degisik geldi  :-* sütüm hala az cnm en fazla 70ml gelio okadar  :-\ cogalmicak sankim  :cildir: ins senin cok gelir gerci senin simdide geliyodu  :nazar: :k06: :k06:

__nil__

Alıntı yapılan: gulum22 - 20 Şubat , 2012, 22:29:29
sende saol cnmm  :opucuk: bakarim simdi  :opucuk: ecrin iyi teyzesi geceleri genelde ayaktayiz ama sükür gündüzleri uyuyoz  :nazar: :love7: bugün ilk defa alisverise gittik cok degisik geldi  :-* sütüm hala az cnm en fazla 70ml gelio okadar  :-\ cogalmicak sankim  :cildir: ins senin cok gelir gerci senin simdide geliyodu  :nazar: :k06: :k06:

çok sevindim canım iyi olmanıza.dışarı çıktınız demek ne güzel türkiyede çıkarmıolar erkenden bebekleri dışarı.havalar da soğuk aman dikkat et.sen baya toparlandın demek ki ne güzel maşallah canım.
canım kızının emmesi güçlendikçe artar belki sütün sabret emzirmeye devam et.vaalla bende bilemiyorum bende gelir mi biliosun bende devamlı süt gelio ama bilemiyorum ki hatta geçen akşam koltukta uyumuşum göğsümden öyle çok süt gelmiş ki koluma kdar geçmiş ıslaklık hissine uyandım.umarım bunlar hayra alamettir de sütüm bol olur canım

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Gelir ins merak etme cnm bide ben makinaylan sagiyom hala az geldigi icin agizdan almiyo  ::)
Eskiden derlerdi ya 40cikmadan cikarilmaz diye simdi öle deil  :k06:
Zaten almanya isindi 10 - 12 derece soguk yok sükür

lagrima

Alıntı yapılan: gulum22 - 20 Şubat , 2012, 22:29:29
cnm sütün gelmesi için bol bol su iç ve ayva hoşafı kaynatın onu iç. cidden inanılmaz çoğaltıyor sütü. rezene çayı iç helva ye. rezene çayı ayrıca gazıda alıyor. denedi bunların hepsi. konuya limon sıktım ama kusurabakma konu sahibi görünce yazmak istedim.