29 Nisan , 2024, 11:33:30

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

hadi beni ikna et!

Başlatan lagrima, 14 Şubat , 2012, 14:34:36

« önceki - sonraki »

lagrima

ewet arkadaşlar çok ihtiyacım var buna. beni normal doğum için ikna edin. neden epizyolu normal doğum yapmalıyım? sezeryan neden yapmamalıyım.. normal doğum deyince içimden korku geliyor. sanki saatlerce sancı çekeceğim doğramayacagım, suni sancı verecekler, bebeğim zarar görcek, fazla kesilcem, kan kaybedeceğim (kan sulandırıcı kullandıgım bunu düşünüyorum) gibi gibi vesveseler aklımı yiyip bitiriyor. iyi düşün iyi olsun demeyin düşünemiyorum düşünebilsem düşünürüm..
neyse beni normal doğum için ikna edin hadi :(

HASRET!M S@N@

herseyin en güzeli dogal olanıdır canım ama yinede dogum yapmadıgım için seni ikna edicek birsey bulamıyorum hakkında hayırlısı olsun

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım en sağlıklı normal doğum... doğumdan sonra hastaneden çıkarken zor yürüyordum ama normal doğum bayanlar kucağına bebeği alıp çıkıyordu çok ibrenmiştim. sezaryanın ağrısı uzun sürüyor yıllarca bel ağrısı çekebiliyorsun nemli havalarda ameliyat  bölgesi ağrı yapıyor...

bebek için de normal doğum daha faydalı sezaryanda ciğerleri tam gelişmiyor... annenin sütü de geç geldiği için bebeğin sarılık olma ihitimali çok yüksek

HASRET!M S@N@

BİRDE SEZERYANLA DOGAN BEBEKLERİN DAHA CABUK HASTALANDIGINI DUYMUSTUM

βαlκιz

ben sezeryan oldum hiç şikayetim yok gayet iyi sezeryan olmak
ama tabiki normal dogum başka birşeydir yaa yaşayan bilir ama 
canından can çıkıyor agrın tabiki olucak sancı çekicen ama sonu muhteşem olucak
normal dogum yapma şansın varsa yapmalısın bence  :flowers: ben normali okadar merak ediyorumki inşallah allahım nasip ederde bende normal dogum yaparım ilerde  :amin: :amin:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

@@@gözde@@@

Alıntı yapılan: βαlκιz - 14 Şubat , 2012, 14:50:39
normal dogum yapma şansın varsa yapmalısın bence  :flowers: ben normali okadar merak ediyorumki inşallah allahım nasip ederde bende normal dogum yaparım ilerde  :amin: :amin:

canım hastanede kaçgün kaldın sezaryanda bide bebişlerin kaç aylık doğdu sitede tek ikiz annesi sensin yakalamışken sorim dedim  ;D

kelebegimm

bence sen kendini ikna edemedikden sonra baskasi seni zor ikna eder cunku hangisinin iyi hangisinin kotu oldugu acik olarak ortada
ins. istedigin gibi olur hersey

]

Lă_Tăhzen!

Şimdi seni normal doğuma teşvik edici sözler yazıcam bitarftan da sezeryanla doğum yaptıgım için ve bildigim için  onun zor taraflarını anlatıcam mecburi  sezeryanla doğum yapacak olan arkadaslar tedirgin olacak okuyunca oyuzden hiç yazmıyım  :)

Ama herşeyin doğalı güzel hiç bir sorunun yokken neden sezeryana başvuruyorsun ki  sonucta sezeryanda  bir ameliyat

Keşke hiçbir sorunum olmasaydı da normal doğum yapaydım

lagrima

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 14 Şubat , 2012, 15:16:23
Şimdi seni normal doğuma teşvik edici sözler yazıcam bitarftan da sezeryanla doğum yaptıgım için ve bildigim için  onun zor taraflarını anlatıcam mecburi  sezeryanla doğum yapacak olan arkadaslar tedirgin olacak okuyunca oyuzden hiç yazmıyım  :)

Ama herşeyin doğalı güzel hiç bir sorunun yokken neden sezeryana başvuruyorsun ki  sonucta sezeryanda  bir ameliyat

Keşke hiçbir sorunum olmasaydı da normal doğum yapaydım

özel msjla yaz o zaman :)

Lă_Tăhzen!

lagrima

Alıntı yapılan: kelebegimm - 14 Şubat , 2012, 15:12:08
bence sen kendini ikna edemedikden sonra baskasi seni zor ikna eder cunku hangisinin iyi hangisinin kotu oldugu acik olarak ortada
ins. istedigin gibi olur hersey

normalden korkutan gene kişilerdi yani kendi kendime normalden korkuyor değilim :) bu durumda düşüncelerimi gene kişiler değiştirebilir. ayrıca ne istediğimi de bilmiyorum ki. sezeryanıda istiyorum normalide. kararsızım yani.

lagrima

Alıntı yapılan: βαlκιz - 14 Şubat , 2012, 14:50:39

doktor 37. hafta karar vercez catı muayenesinden sonra dedi. ama suan normal hersey normal ,normal olcak dedi. bende sezeryan istediğimi söyledim fakat oda burası devlet istediğin olmaz dedi. zaruri şeyler gerekli yani.

lagrima

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 14 Şubat , 2012, 14:48:31
BİRDE SEZERYANLA DOGAN BEBEKLERİN DAHA CABUK HASTALANDIGINI DUYMUSTUM
bende duydum ama önemsemiyorum bunu.kader diyorumm

lagrima

Alıntı yapılan: güzgüneşim - 14 Şubat , 2012, 14:47:02
canım en sağlıklı normal doğum... doğumdan sonra hastaneden çıkarken zor yürüyordum ama normal doğum bayanlar kucağına bebeği alıp çıkıyordu çok ibrenmiştim. sezaryanın ağrısı uzun sürüyor yıllarca bel ağrısı çekebiliyorsun nemli havalarda ameliyat  bölgesi ağrı yapıyor...

bebek için de normal doğum daha faydalı sezaryanda ciğerleri tam gelişmiyor... annenin sütü de geç geldiği için bebeğin sarılık olma ihitimali çok yüksek
sanırım agrı sızı kişidenkişiye değişiyor teyzem 2 cocugunuda sezeryan yaptı agrısı sızısı yok olmadı 1 2 gün anca.arkadaşım 15 gün önce sezeryan yaptı 3 gün agrı sızı çekti. vs ama arkadaşım normal yaptı poposuna kadar kesildi 1.5 ay oturamadı kalkamadı acı cekti. :(

lagrima

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 14 Şubat , 2012, 14:38:42
herseyin en güzeli dogal olanıdır canım ama yinede dogum yapmadıgım için seni ikna edicek birsey bulamıyorum hakkında hayırlısı olsun
aminnnnnnnn inşallahhhhhhh