Ümitliyiz, Anne olacağız inşaAllah

Başlatan elfo, 09 Şubat , 2012, 21:52:02

« önceki - sonraki »

elfo

09 Şubat , 2012, 21:52:02 Son düzenlenme: 23 Mayıs , 2012, 10:57:17 elfo
Kızlar çalıştığım için gündüzleri tv izleyemiyorum. Kardeşim İbrahim Saraçoğlunu izlemiş bana anlattı. Saraçoğlu demiş ki bayan ve erkekte herşey normal çıkıyor ama bi türlü bebek sahibi olamıyorlar tıbben adı da sebepsiz infertilite oluyor. Aslında sebepsiz değildir mesela erkeğin sperm sayısı ve morfolojisi gayet iyi çıkar fakat farkedilmezki spermin uç kısmındaki enzimler yetersizdir dolayısıyla yumurta zarını delip geçemez. Erkekler bu sebeple mutlaka keçiboynuzu kürünü kullansınlar. bayanlar da ise yumurta geç çatlıyordur kalitesizdir vs o sebeple gebe kalamıyordur. bayanlar da beklenen adet tarihlerinden 15 gün önce soğan kürü yapmaya başlasınlar 15 gün devam etsinler Allah'ın izniyle bebek sahibi olacaklardır demiş. Yalnız soğan kürünün ilk ayında adet olma ihtimalimiz yüksekmiş moral bozmak yok.

konu açarken sebepsiz infertilite dedim ama bence sorunu olanlar da kullanmalı. Bir de arkadaşlar duanızı ettikten sonra bence adak adayın Rabbimin izniyle adak adanan dualar kabul olurmuş  :amin:

bu kürlerin tarifi internette var saraçoğlunun sayfasında
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

senayy88

elifçim günaydın ben bu ay bu yazdıklarını denedim ama bakalım eşim bi kocaman kavanoz keçiboynuzu pekmezini bitirdi bende soğan suyunu yaptım özellikle biliyosun bende kistler vardı 1.5 cm ufak olan kistim aylardır gitmiyodu 15gün yapamadım 9 gün filan içtim napim hiç yoktan bi faydası olmuştur belki ama hiç umudum yok valla canım aylardır bekle bekle sonuçlar hep üzücü olunca bu ay beklemiyorum hiç valla kafamı oraya odaklamadım bile vakti saati gelince inşallah gelicek bizimde bebeklerimiz :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

soğan kürünü denemiştim eşime de keçiboynuzu çayını içiriyorum inşl. bu ay faydasını görürüz :laughing7: :laughing7:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: senayy88 - 10 Şubat , 2012, 09:28:30
elifçim günaydın ben bu ay bu yazdıklarını denedim ama bakalım eşim bi kocaman kavanoz keçiboynuzu pekmezini bitirdi bende soğan suyunu yaptım özellikle biliyosun bende kistler vardı 1.5 cm ufak olan kistim aylardır gitmiyodu 15gün yapamadım 9 gün filan içtim napim hiç yoktan bi faydası olmuştur belki ama hiç umudum yok valla canım aylardır bekle bekle sonuçlar hep üzücü olunca bu ay beklemiyorum hiç valla kafamı oraya odaklamadım bile vakti saati gelince inşallah gelicek bizimde bebeklerimiz :amin:

inşallah gelirler...

esracım

arkadaşımda raporlu dün evde o da izlemiş bu programı.bana anlattı.bende ona ısrarla diyorumki yok soğan kürü pko lular için.sonra sayfasını açıp okudum.15 gün uygulayın yazıyordu.birdahaki adet dönemimde deneyebilirim.kaybedecek hiçbir şey yok.ama şunu merak ediyorum.öğlenleri bunu içmem mümkün değil.çalışıyorum ve öğlenleride evimde olamıyorum.acaba öğlen yerine sabah denesem nasıl olur???keçiboynuzunuda kaynat diyodu arkadaşım ve denemekten zarar gelmez.

serserim

günaydın herkeslere  :hello2: :hello2:ben de izledim dün çalışıyorum ama tv var iş yerinde ben soğan kürünü deneyemem herhalde ne bilim içemem yani bir ara yumurta için incir kürü denedim ama bende kum yaptı eşimde şimdi keçiboynuzu pekmezine başladı Allah ın işi ol dedimi oluyor sperm sayısı sıfır olupta eşi hamile kalan var ama tabi denemekte fayda var zarar gelmez  :binkybaby: :binkybaby:

CAN TANEM

Ben bu ay her iki kürüde uyguladım annemde başka bi proğramda izlemiş kadınlar soğan suyu erkekler keçi boynuzu suyunu içsinler Türkiyede nüfus patlaması olacak diyormuş  :k06:

Yalnız soğan kürünü adetten önceki 15 gün değilde ilk 15 gün yaptım ben... Neden son 15 gün acaba bide tam yumurtlama dönemini kapsıyor :icon_scratch:

melek100lü

günaydın herkese :opucuk: valla aynur cum bende merak ettim neden 15 gün kala acaba bakiyimbir :opucuk:

CAN TANEM

Canım ben tam tersini düşünmüştüm yumurtlama döneminden sonra içilmesi riskli gibi geldi bana olaki döllenme olursa söktürücü etki yapar gibi geldi bana o yüzden yumurtlama dönemine kadar içtim sonra bırakmıştım...

senayy88

bende başladığımda 9gün içtim ve yumurtlama günlerim yaklaşınca bıraktım bişeyler olursa sökmesin diye canlarım.Valla bende içemem gibime geliyodu ama öyle bi içiyosun ki burnumu tıkayım bi dikişte içtim hep öğlen akşam ardından ağzıma limon damlattım 2 sn kokusunu duyuyosun okadar denemekte fayda var kızlar bu ay olmazsa ben yine denicem şu benm ilaçlarla bile gitmeyen kistlerim var bide ben okumuştum sabah ve akşamda yapılabilirmiş öğlen şart değil yani

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: melek100lü - 10 Şubat , 2012, 10:26:59
günaydın herkese :opucuk: valla aynur cum bende merak ettim neden 15 gün kala acaba bakiyimbir :opucuk:

sanırsam hamile olmadığını bildiğin ayda başlayacaksın... kist, iltihap vb. birşey varsa adetle gitsin diye düşünüyorum

elfo

içemem deme canım inşaAllah çok faydasını göreceğiz hepimiz deneyelim hiçbir yan etkisi yokmuş üstelik hamile kalsan bile yan etkisi yok sadece hamile kaldığını öğrenir öğrenmez bırakacaksın. zaten sebepsiz infertilite yoktur diye düşünüyorum yani sebepsiz bişey yoktur. Bu kürleri deneyelim inş. hepimiz 2-3 aya kadar hamilelik haberlerimizi verelim birbirimize. Bi de günü gününe uyalım. saraçoğlu adete 15 gün kala başlayın 15 gün devam edin demiş.. Eşlerimize de keçiboynuzu kürü içirelim.
Esracım ben de hep duyardım soğan kürünü ama benle alakası yok diye düşünürdüm oysaki sağlıklı insan bile içse çok faydalıymış. Bilmiyoruz ki içimizde neler oluyor, neden bebeğimiz gelmiyor.. Öğle uygulayamam olayını Ayşe (güzgüneşi) ye sordum o da çalışıyor ya. O hep sabah namazında kaynatmış süzmüş kalkıncaya kadar ılımış öyle içmiş. ben de sabah akşam yapacam.. Allah büyük şifası O'ndan. Yalnız tedavi sürecinde olanlara mesela tüp bebek deneyecek olanlara önermiyormuş çünkü zaten vücut tedaviyle yoruluyor bi de soğan kürü yormasın demiş ama tedavinin başında olanlar için sıkıntı var mıdır bilmiyorum klomen felan kullananlar için sıkıntı olacağını sanmıyorum  :dontknow:

elfo

Alıntı yapılan: güzgüneşim - 10 Şubat , 2012, 10:56:42
Alıntı yapılan: melek100lü - 10 Şubat , 2012, 10:26:59

sanırsam hamile olmadığını bildiğin ayda başlayacaksın... kist, iltihap vb. birşey varsa adetle gitsin diye düşünüyorum
Yok ayşecim ben biraz araştırdım soğan kürünü uyguladığı ay hamile kalanlar da var

deli_mavi

bazan sebepsizde olabilir. benim neden olduğu bilinmiyor. aşılamada tutmadı. bekliyorum. çok zor  :sad1:

esracım

kesinlikel deneyeceğim.şimdi adetimin 12.günündeyim.bu ay iş işten geçti.inşallah bu ay hamiş olurum gerek kalmaz ama gerek kalırsada tabii önümüzdeki ay adetimin ilk günü başlayacağım  :laughing7: yeterki bebeğim gelsin.denemeye değer kızlar :k06: :k06: :k06: