kızlar kafam karıştı yardım edinnnnn

Başlatan <<<peri masalı >>>, 06 Şubat , 2012, 19:58:15

« önceki - sonraki »

<<<peri masalı >>>

kızlar ya dün eşimle televizyon izlerken bi isim düştü aklıma yüşa ismi biraz araştırdım hz.musanın yiğeni olduğu ve peygamber olduğu yazıyor şimdi bu isim sizce vermek uygun olurmu bu konuda bilgisi olan varsa yardım etsin

--elif--

kesin bir bilgim olmamakla birlikte şahsen bi sakıncası olduğunu sanmıyorum bende yusuf koymayı düşünüyorum hz. yusuf (a.s) dan esinlenerek
inş. o mübarek insanların vasıflarını taşırlar huyları,imanları,teslimiyetleri onlar gibi olur
benim koymaktaki maksadım bu  :icon_thumright:

Lă_Tăhzen!

neden uygun olmasın ki anlamıda güzel olduktan sonra çok güzel bir isim Yuşa hazretleri çok mübarek de bir zat

<<<peri masalı >>>

biliyorum çok güzel anlamı var kurtuluş anlamına geliyormuş aynı anda peygamber ismi ve biraz araştırdım yüşa hazretlerini kafamı karıştıran hz. musa yahudilerin peygamberi olarak geciyorya yüşa hazretleride onun yiğeni oluyormuş hani dinimizin dışında kalmıyor deilmi isim saçma bir soru oldu belki ama bilmiyorum bilgi almak için soruyorum kızlar

Sır_Çiçegi

Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

°•.ℓανιηуα.•°

olcaycım evet anlamı gerçekten güzel,ve bebeklerimize anlamlı isimler koymalıyız.

lakin isim ilk başta insana biraz garip geliyor. kimsede de duymadım . yani benim fikrim ama ben beğenmedim  :-\

<<<peri masalı >>>

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 06 Şubat , 2012, 20:37:19
olcaycım evet anlamı gerçekten güzel,ve bebeklerimize anlamlı isimler koymalıyız.

lakin isim ilk başta insana biraz garip geliyor. kimsede de duymadım . yani benim fikrim ama ben beğenmedim  :-\

olabilir tatlım herkezin fikri farklıdır ama bende anlamı çok güzel olduğu için beyendim ve peygamber ismi olması beni etkiledi hatta isanbulda bir kaç yerde türbesi varmış ya şimdi aklınıza belki şapma şeyler gelicek ama bilmiyorum beni etkiledi isim

°•.ℓανιηуα.•°

hayırlısı olsun bitanem.. bebek adıyla doğarmış... bi de ben daha doğal isimleri sevdiğimden garip isimleri sevemiyorum bi türlü. benim oğlumun adı ali sarper. hani bi dini boyutunu düşündüm bi de modern bi isim olsun dedim. bi yusuf, ahmet, taha, yakup, hamza isimleri daha bilindik ve hoş geliyo kulağıma. ama dediğin gibi zevkler asla tartışılmaz  :opucuk:

<<<peri masalı >>>

aslında isim birer sembol çocuklar için allahım onlara hayırlı bir ömür nasip etsin hepsine sağlıklı hisapli hayat nasip etsin gerisi halledilir  :opucuk: :opucuk: :opucuk: senin verdiğin örneklerde güzel ama  ;)

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: <<<peri masalı >>> - 06 Şubat , 2012, 20:33:48
biliyorum çok güzel anlamı var kurtuluş anlamına geliyormuş aynı anda peygamber ismi ve biraz araştırdım yüşa hazretlerini kafamı karıştıran hz. musa yahudilerin peygamberi olarak geciyorya yüşa hazretleride onun yiğeni oluyormuş hani dinimizin dışında kalmıyor deilmi isim saçma bir soru oldu belki ama bilmiyorum bilgi almak için soruyorum kızlar

hz.İsa hristıyanların peygamberi hz.musa yahudılerın peygamberi diye bir durum olamaz imanın şartlarında peygamberlere iman var hepsi bizim peygamberimiz hepsine iman ettik elhamdullilh buna açıklık getirmek istedim onların isimleride fevkalade konulabılır evlatlarımıza...

Düşünce hiçte saçma degil tatlım bence İstanbul Beykozda yuşa tepesi var orada mezarı bulunuyor bayağı uzun bir mezar  ziyaretci akınına ugruyor ayrıca Yuşa hazretlerinin tam peygamber olduguda bilinmiyor rivayetlere göre  önemli olan degerli Allah dostu bir zat olması

<<<peri masalı >>>

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 06 Şubat , 2012, 21:04:56
Alıntı yapılan: <<<peri masalı >>> - 06 Şubat , 2012, 20:33:48

hz.İsa hristıyanların peygamberi hz.musa yahudılerın peygamberi diye bir durum olamaz imanın şartlarında peygamberlere iman var hepsi bizim peygamberimiz hepsine iman ettik elhamdullilh buna açıklık getirmek istedim onların isimleride fevkalade konulabılır evlatlarımıza...

Düşünce hiçte saçma degil tatlım bence İstanbul Beykozda yuşa tepesi var orada mezarı bulunuyor bayağı uzun bir mezar  ziyaretci akınına ugruyor ayrıca Yuşa hazretlerinin tam peygamber olduguda bilinmiyor rivayetlere göre  önemli olan degerli Allah dostu bir zat olması

açıklama için çok ama çok teşekkür ederim içim bu acıklamayla dahada rahatladı ve artık tam kara verdim
bu soruyu sordum diye belki saçma gelmiştir ama bilgim tam olarak yoktu bilgilenmek istedim  :flowers: