6 .9 AY BEBEKLERİNİZE FARKLI TARİFLER BİLGİ ALIŞVERİŞİ YAPALIM

Başlatan burcu MELEK, 06 Şubat , 2012, 16:54:30

« önceki - sonraki »

burcu MELEK

kızlar 6.9 aylık bebeklerimize neler veriyoruz bir günlük ögününü ve corbalarımızı yaptımız farlı seyleri paylaşalım istedim bilgi alışverişi  ;D herkes faelı seyler veriyor cünkü

burcu MELEK

BEN YAPTIGIM SEYLERİ YAZAYIM ÖNCELİKLE KASAPTAN BEBEYE İLİKLİ KEMİK ALIYORUM EVE GET,RİP 40 DK.SUDA BEKLETİYORUM SİYAH SUYU DÖKÜP DÜDÜKLÜYE SOGAN SARMISAK MAYDANOZ ATIP KAYNATIP SÜZÜP BUZLUGA ATIYORUM DOGAL TABLET OLUYOR CORBALARINADA KOYUYORUM COK SAGLIKLI. BİRDE YASİL MERCİMEK KIRMIZI MERCİMEK AZ Bİ ISPANAK HAVUC SOGAN PATATES BROKOLİ AZ BİR ZEYTİNYAGI AZ BİR KIYMA BİR DAL LAHANA KİMYON BİRAZ GAZ YAPMAMASI İÇİN YAPIYORUM BİLENDIRDAN GECİRİYORUM İÇİNE BEBEK EKMEYİ DOGRAYIP VERİYORUM. SABAH İÇİNDE PEYNİR YUMURTA HARİÇ PİRİNÇ UNU 7 TAHILLI MAMA NİŞASTA NORMALUN MISIR UNU İRMİK KARIŞTIRDIM AZ BİR SULU SÜTE TIP MAMA YAPIYORUM BUNLARDA VİTAMİN İÇİN

hümeyra_t_e

benim bebişim 7buçuk aylık canım ben sabah 8buçuk gbi süt içiyo snra kahvaltısına öle herşeyi karıştırmıyorum mesela bigün bisküvisinin icine peynir koyuyorum bi gün yumurta bi gün fındık kuru ùzüm ceviz..

Öğle yemeğinde çorba çok seviyo kerevizli kabak çorbası yaptm en son içine soğan kereviz kabak rendeleyip kavrdum patates koydum maydanoz kimyon su snra blendra vrdum.

İkindi de yoğurt ve bir saat snra yerse meyve suyu

aksam üzeri süt

akşam yemeği kendi yaptığm yemekleri püre yapıyorum genelde.

Yatarken pirinç unu maması

çorbaları ve pürelerini mutlaka ya et suyu yada tavuk suyuna yapıyorum ev yapımı

susanna

kizlar bebegim 5 ayini bitirmek uzere doktor ek besini gunde iki ogune cikrdi
neler yapabilirim?
et sulu corbalar icin erkenmidir sizce ???
pirinc unu mamalari nasil yapiyorsunuz?
neler tavsiye edebilirsiniz ?

Lă_Tăhzen!

Canım et suyuna çorbalar için erken henüz 7. 8.aydan sonra başlasan daha iyi

Sebze çorbalarıyla devam et tarhana corbası da yapabılırsın salçasız olarak 

Muhallebiyide 1 yaşına kadar ben suyla yaptım süt  1yasından önce yasak oldugu için alerjiye karşı önlem olarak   

1 çay bardagı suya  1 tatlı kaşığı pirinçunu  olarak

susanna

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 16 Şubat , 2012, 23:04:43
Canım et suyuna çorbalar için erken henüz 7. 8.aydan sonra başlasan daha iyi

Sebze çorbalarıyla devam et tarhana corbası da yapabılırsın salçasız olarak 

Muhallebiyide 1 yaşına kadar ben suyla yaptım süt  1yasından önce yasak oldugu için alerjiye karşı önlem olarak   

1 çay bardagı suya  1 tatlı kaşığı pirinçunu  olarak

sagol canim  :opucuk:

*•.¸♥gonca♥¸.•*

Alıntı yapılan: susanna - 16 Şubat , 2012, 22:19:18
kizlar bebegim 5 ayini bitirmek uzere doktor ek besini gunde iki ogune cikrdi
neler yapabilirim?
et sulu corbalar icin erkenmidir sizce ???
pirinc unu mamalari nasil yapiyorsunuz?
neler tavsiye edebilirsiniz ?
YOOO REKN DEĞİL TATLIM BN 4.AYDAN BERİ ET SUYU ILE YAPIORUM YAGMURUN CORBASINI...YNİİ SEBZELERİİ HAZIRLIORUM İÇİNEE 3 4 TNEE KUŞBAŞI ET ATIORUMM VİTAMİNLE PİŞİO ENAZINDAN SADECE SUYUN HİÇBİ ARTISI YOK ET VEYA TAVUK SUYU KULLAN AZ MIKTARDA SORADA ETİ ALIORUM ICINDEN BLENDERDAN GEÇİRİYORUM AZ ZEYTINYAĞII OHHH MİSSS :ehi:
hayatıma hoşgeldin aşkların en güzeliiiii Yağmur Meleğim....

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

GONCA SEN YAĞMURU NASIL BESLİYORSUN Bİ ANLATIR MISIN BACIM DR BİZEDE EMZİRDİKTEN SONRA 3-4 KAŞIK ELMA SUYU VEREBİLİRSİN DEDİ  :dontknow:
BİDE YAĞMUR KAÇ AYLIK OLDU

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

muhribe

kızlar herkese merhaba uzun bir aradan sonra:) nasılsınız yiğit 6 aylık oldu ek gıdalara başladık biz de sabah emzirdıkten sonra kahvaltı veriyorum aptamıl mananın içine biraz yumurta sarısı pekmez ceviz rondosu cebe bisküvisı falan. Öğlen çorba içiyor sebzeli. Sonra muhallebi ya da meyveli yoğurt akşamları da kaşık mamalardan veriyorm tabi aralarda hep emiyor

*•.¸♥gonca♥¸.•*

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 17 Şubat , 2012, 16:46:06
GONCA SEN YAĞMURU NASIL BESLİYORSUN Bİ ANLATIR MISIN BACIM DR BİZEDE EMZİRDİKTEN SONRA 3-4 KAŞIK ELMA SUYU VEREBİLİRSİN DEDİ  :dontknow:
BİDE YAĞMUR KAÇ AYLIK OLDU
canım yagmur 5 ay 1 haftalık oldu!!biz 4.aydan beri yogurt meyve sebze herseyı yıyoruz vallaa  :ehi:

sabah uyandıgında emzırıyorum yetmıo tabiki yarım saat sora falan aptamilin sütünü veriorum 4 ölçü(120ml)
bıkac saat oyalanıoruz tekrar uyuyorum öğlen 13:00gibi...14:30 uyanıo yıne emzırıyorum sonra kendi hazırladığım sebze çorbasını veriorum (et suyuyla)bikaç saat sora bida uyuyup uyanıo sonra buzaman kadar kendım mamayla yogurt yapıodum ama artık sütaşın büyümix yogurtları var peribiyotikli...onlardan verıorum 2 gundur yagmur cok sevdı...akşamda meyve püresi yapıorum elma armut kayısı üzüm...bağırsakları çalıstırıo iyi oluyo...benm kızım cok geç uyuyoo saat 1 2 yi buluo uyumasıı uyumadana öncede aptamilin kaşık mamaları var onlardan aldım 1 haftadır onu bbiraz sulu yapıp biberonla veriorum 6 7 ölçü falann gece baya tok tutuyoo...öle iştee baya yazdım kızzz :ehi:

°•.ℓανιηуα.•°

biz bu gün ilk kez balık çorbası yaptık.

-bi parça norveç somonu
-yarım patates
-yarım havuç
-bir tutam dereotu

hepsini haşladım ve blendrdan geçirdim. çok sevdi. hepsini yedi  :hieyt:

*•.¸♥gonca♥¸.•*

kızlar bebişlere veridiğiniz değişik tarifleri yazın paylaşım ve fikir olsun...bbn hergun corba yogurt meyve yedırıyorum...değişik bişiler yapan varsaa yazsa ii olurrr :k06:

°•.ℓανιηуα.•°

bu günkü yapıcağım çorba:

-brokoli
-bir parça kıyma
-tereyağı
-mısır unu

brokoliyi haşlicam,haşlanırken içine kıyma da atıcam. ayrı bi yerde de unu tereyağında kavurup brokolinin içine dökücem. blendr işleminden sonra afiyet olsun kuzuma  :hungry:

muhribe

ben zengin içerikli bi sebze çorbası yapıcam:

- brokoli, kabak, patates, azıcık karnıbahar ve pirinç.

lavinya, sen sarpere et ürünleri vermeye ne zaman başladın canım?

°•.ℓανιηуα.•°

canım işte 8.5 aylık oldu şimdi. ve 7 aylıktan beri veriyorum. balık da veriyorum 2 defadır. tavuk, kıyma kullanıyorum çorbalarında....

canım bi de çorbanı çok karıştırma bence. en fazla 3 şey olsun içinde. ben brokolinin içine belki havuç da koyarım ama çok karıştırmak iyi değilmiş.  :dontknow: