KIZIMIN YANAKLARI VE ÇENESİ KIPKIRMIZI...

Başlatan ¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨, 05 Şubat , 2012, 14:55:04

« önceki - sonraki »

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Kızlar 7 aylık kızımın yanakları ve çenesi kıpkırmzı önce kendinden falan dedim ılık suyla herzaman yıkıyorum siliyorum ama geçmeyince aklıma takıldı vücudunun herhangi bir yerınde yok kahvaltıda labne peyniri ve yumurta verıyorum ıkısını birden karıştırıp sadece yumurtanın sarısı tabiki acaba ondanmıdır bilginiz varmı acaba :icon_scratch:şimdiden teşekkürler canlarım :flowers:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

°•.ℓανιηуα.•°

pisiciğim nerelerdesin sen? öncelikle özlettin kendini.  :opucuk:

şimdi kızarıklığa gelince. eğer yumurta alerji falan yapıyo olsa vücudunun çeşitli yerlerinde de görülürdü aynısından. ama sadece ağız ve çevresinde olması garip.

ıslak mendille temizleme, belki mama kalıntısı kaldığından cildi de hassassa olabilir. başka bişiy gelmedi aklıma.  :dontknow:

hümeyra_t_e

evet ya bende merak etmiştim 2 gündür aklımdaydın nerde acaba bu pisicik die

gül suyuyla temizle canım benim oğlumunda bi ara çenesinin altı yanakları hep kıpkırmızıydı anlam verememiştim sonra gül suyu ve teramisin die bi merhem var onu önerdi biri çok iyi geldi geçti ilk gül suyu ile temizleyip sonra merhem sürüyodum faydasını gördüm

canım tatile çıktık ya memleketteydim .ıslak mendille temizlemıyorum ılık su ıle temızlıyorum öyle olsa gecer geçmiyor kıpkırmızı yavrumun yanakları ve çenesi neden acaba  :dontknow:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: ¨'°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°'¨ - 05 Şubat , 2012, 15:10:41
canım tatile çıktık ya memleketteydim .ıslak mendille temizlemıyorum ılık su ıle temızlıyorum öyle olsa gecer geçmiyor kıpkırmızı yavrumun yanakları ve çenesi neden acaba  :dontknow:

yarın hemen doktora götür o halde. yediği bişiy dokunmuştur dicem ama sadece sadece ağız çevresinde olmazdı o zaman da.

βαlκιz

canım benim oğlumda okadarlıkken aynısı olmuştu
labne peynirden olmuştu
onu vermeyi kesince geçmişti sende verme geçer  :flowers: yada yumurta bikaç gün verme ikisinden biri yapıyordur mutlaka
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

βαlκιz

ıslak mendil sürme pamukla falan sil ılık suyla
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

aslında herseyden oluyor..

Bende başıma geleni anlatayım..

Oğlum daha aylıktı, banyo yapıyorduk baktım duj jeli bitmiş.

Bizimkinden kullandım ama sadece vücuduna yüzüne dalan değil.

Aksam banyo yaptı sabah baktımki gözlerini açamıyor çapaktan...

Ertesi gün doktora götürdüm, doktor alerji olmuş dedi

İlaç verdi kullandık geçti, ben anlamadım jelin alerji yaptığını..

Man kafam ikincide anladı :( hemen yine aynı ilacı kullanımda geçti...

Sanırsam 9 aylıktı..

Canım sizede gecmis olsun, inşallah cok çabuk düzelir .  :opucuk:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

canim yedikleride olabilir ama agiz suyu akiyosa oda yapabilir mesela oglum 4 aylik agzinin suyu cok akiyo yuzune falan surunce hep oyle kizariyo  :-\

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

Lă_Tăhzen!

1-2 hafta önce aynı sorunla bizde karşılastık aksam yattı sabah kalktı yuzu fena gıttık doktora sut alerisi olabilir dedi bu sadece sut degil süt ürünlerinden de kaynaklanıyormus merhem  alerji için jel falan verdi yüzünde geçti 2-3 gun önce bi baktım butun vucuduna yayılmıs aynı ilaçları oraya kullandım  vücudunu birazda nemli tutmak lazım

burcum

dr a götür canım bebeklik egzaması da olabilir benim kızımda da olmuştu 

kızlar 7. ayımızı doldurduğu için tam yumurta sarısına geçmiştik hergün sabah tam yumurta sarısı yiyordu o ağır gelmiş haftada 4 kez falan yeterli dedi doktorumuz 2gündür yuumurta vermıyorum geçti ama yavrum hasta bide ona çok üzülüyorum akşam sabaha kadar oturdduk bu sabahta işe gitmedim çok kötü durumu feci öksürüyor burnu tıkalı gece nefes alamıyor buyüzden dahada fena oluyor ağlıyor hep.1saat uyudu gece öksürererek tıkanarak uyandı doktora götürmüştük dün peditus ve benical verdi bakalım inş iyi gelir dayanamıyorum onu böyle görmeye :y25:

Aytii

dünürüm ben bebekken benimde bebek egzaması oluyomuş yanaklarım

hatta bi fotom var öyle ::)

Oğuzdada oluyor arada

ben çok öpüyorum ondan oluyor diyolar ama alakası yok

bende hergün ılık su ve pamukla temizliyorum birde nemlendirici kremi var ondan sürüyorum

doktorum bana bi krem verdi

çok azarsa sür dedi

çok olunca sürüyorum geçiriyo

ama şuanda kremin ismini hatırlamıyorum

bide beyaz tenli ya cildi kuru onunda etkisi var

yumurtada alerji yapabilir canım

bi vermemeyi dene bakalım