kızlar işten çıkartıldım

Başlatan <<<peri masalı >>>, 01 Şubat , 2012, 09:34:31

« önceki - sonraki »

<<<peri masalı >>>

kızlar pazartesi günü işte çıkartıldım sebebinide bilmiyorum ve işsizler kervanına bende eklendim doğumdan önce kötü oldu ne yapıcam bilmiyorum işte bulamam dün bi görüşmeye gittim hamile olduğum için kabul etmediler  :-\ canım çok sıkılıyor

Aytii

hamilesin diye çıkardılar tabikide  :-\

Allahım bu iş verenlere akıl fikir ve MERHAMET versin !!!!

hamile kalmakta yasak oldu artık bu memlekette

benim çalıştığım yer tanıdık olmasa benide çıkarırlardı çünkü benden önce 2 hamileyi çıkardılar işten

bence hakkını ara Olcay

mahkemeye versen sen haklısın her durumda  :icon_thumright:

fıstık

geçmiş olsun canım

ne kadar zamandır çalışıyorsun iş yerinde 1 senen doldumu

tazminat hakkını iste vermek zorundalar  ;)

mutlaka al tazminatını

<<<peri masalı >>>

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 01 Şubat , 2012, 09:39:05
hamilesin diye çıkardılar tabikide  :-\

Allahım bu iş verenlere akıl fikir ve MERHAMET versin !!!!

hamile kalmakta yasak oldu artık bu memlekette

benim çalıştığım yer tanıdık olmasa benide çıkarırlardı çünkü benden önce 2 hamileyi çıkardılar işten

bence hakkını ara Olcay

mahkemeye versen sen haklısın her durumda  :icon_thumright:

evet sanırım hamileyim diye çıkardılar canım bende düşünüyorum mahkemeye vermeyi ama bilemiyorum ki suçlu olduklarını biliyorum eşim uğraşma boşver diyor yaptıklarıyla kalsınlar diyor

Alıntı yapılan: fıstık - 01 Şubat , 2012, 09:40:12
geçmiş olsun canım

ne kadar zamandır çalışıyorsun iş yerinde 1 senen doldumu

tazminat hakkını iste vermek zorundalar  ;)

mutlaka al tazminatını

saol bir yıl olmasına 5 ay vardı doldurmamıştım henüz bir yılı

suzannn

hamilesin diye çıkartmışlardır bence dava aç kazanırsın

Aytii

zaten uğraşmayacaktır diye rahatça çıkarıyolar ;)

suzannn

az olmuş benim kuzenimide hamileyken çıkarttılar ve mahkemeye verdi kazandı

avukata danış bence hakkını ara derim

ยรlคภ๓คz göภlüm

hamilesin diye çıkarmışlardır ne kadar da adiler... canım iş müfettişlerine şikayet et, Bölge Çalışma Müdürlüğü var İsmetpaşa Caddesinde  istersen oraya git istersen SGK'ya... inşallah herşey yoluna girer.

suzannn

bu arada devlet çalışandan yana yani mahkemeye versen kesin kazanırsın çalışma bakanlığına şikayet etsen tutuşurlar

<<<peri masalı >>>

çok saolun kızlar biliyorum haklı olduğumu olmazsa bi gideyinm sgk lerle bi görüşeyim ona göre bişiler yaparım

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım hakkını ara... SGK şikayetini hemen değerlendiriyor

tweety0555

olcay nerde calısıyordun ne ıs yapıyordun da hamılesın dıye cıkardılar onu anladım...ne sacmalık yaaa ...ugras kız peslerını bırakma allah yardımcın olsun :amin:

<<<peri masalı >>>

öleden sonra gidip şikat edicem canım

Alıntı yapılan: tweety0555 - 01 Şubat , 2012, 11:53:55
olcay nerde calısıyordun ne ıs yapıyordun da hamılesın dıye cıkardılar onu anladım...ne sacmalık yaaa ...ugras kız peslerını bırakma allah yardımcın olsun :amin:

canım özel sektördeydim mobilya sektöründeydim muhasebe işi yapıyordum pazartesi günü akşam üzeri işime son verdiler ve hiç bir acıklama yapmadılar tek neden sanıyorum ki hamile olmam oldu ama gidip şikayet edicem onlar uğraşsın ben uğraşıcama

Dilara Ebrar

canım çok geçmiş olsun.ama mutlaka hakkını ara.ablamda özelde çalışıyordu.sen şimdi hamilesin işten ayrıl doğumdan sonra gel seni yine başlatırız falandiyerek çıkardılar  doğumdan sonrada başlatmadılar.aynı zihniyet işte.hakkını aramaz ne olsa diye düşünüyorlar.ve tazminatını çatır çatır ödediler.kesinlikle ama kesinlikle arkasına düş olayın.en azından tazminatın doğuma kadar idare eder.

tekrar geçmiş olsun tatlım
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

hüzünden_gelme

aramıza hoşgeldın o zaman  :k06:
bencede hakkını ara derım bırsey solemelerı lazımdı en azından