bebeklerimiz için lezzetli tarifler

Başlatan izemsevi, 24 Ocak , 2012, 13:34:34

« önceki - sonraki »

muhribe

canım demirin öyle bi özelliği var maalesef. kakasını simsiyah ve katı yapıyor. kakasını az yapmasında büyümesinin de etkisi var. artık büyük insanlar gibi yapacak canım. daha kıvamlı ve kokulu  :k06: :k06: ama eğer kabız gibi oluyorsa elma ve armut rendesi ver bebişine. bağırsakları çalıştırsın. ben bazen biraz kuru kayısı ve kuru üzümü suda haşlıyorum muhallebilerinin içine ekliyorum. bağırsaklarını rahatlatıyor Yiğitimin  :love9:

asya81

Alıntı yapılan: muhribe - 08 Mart , 2012, 12:12:15
Alıntı yapılan: asya81 - 08 Mart , 2012, 12:09:38
BU ARADA ARKADAŞLAR BENİM KIZIM 4 AYLIK ÖĞLEN HAVUÇ PATATES PÜRESİNE BAŞLADIK YARIM ÇAY BARDAĞI YİYOR YETERLİMİDİR
canım ek gıdalara ilk meyve suyuyla başlanır. öyle yaptın di mi? ardından biraz yoğurt, sonrasında sevze çorbası, ondan sonra sebze püreleri gelir. ben pürelere yiğit 6. aydayken başladım. yani doktorumuz öyle tavsiye etmişti. başlangıçta yarım bardak püre bence yeter çünkü zaten anne sütü alıyor di mi? bi de püreleri katı yapmamaya dikkat et de kabız olmasın minnak
YOK CANIM DOKTOR LİSTE VERDİ İLK HAVTA SEBZE PÜRESİ DEDİ DİĞER HAFTA MEYVE DİĞER HAFTA YOĞURT .CANIM BENNİM SÜTÜM 2AYLIKKEN KESİLDİ MALESEF MAMA VERİYORUM

Dilara Ebrar

amaaaaaaaaaaan kucağımdayken geldi 2.kaka  :tongue3: :tongue3: ööööööööööööğğğğğğğğğğ  :igrenc: :igrenc: :igrenc: :igrenc: :igrenc: :igrenc:

ben yoğurdunu mamadan yapıyorum  ;)
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

muhribe

bi doktorun dediği de diğerine uymuyor anacım  :k06:

ben de ilk 6 ay süte destek olsun diye mama verdim ama az miktarda. ek gıdalara başlayınca bıraktık mamayı. şimdi süt emiyor ve ek gıda alıyor. senin minnoş da ek gıdalara tam olarak geçince rahat edersin. mızmızlanmaya başladığında ben yiğite biraz meyve vs veriyorum, oyalanıyor  :muzz:

asya81

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 08 Mart , 2012, 12:20:29
amaaaaaaaaaaan kucağımdayken geldi 2.kaka  :tongue3: :tongue3: ööööööööööööğğğğğğğğğğ  :igrenc: :igrenc: :igrenc: :igrenc: :igrenc: :igrenc:

NASIL YAPIYORSUN AYNEN SÜTTEKİ GİBİMİ

asya81

Alıntı yapılan: muhribe - 08 Mart , 2012, 12:20:45
bi doktorun dediği de diğerine uymuyor anacım  :k06:

ben de ilk 6 ay süte destek olsun diye mama verdim ama az miktarda. ek gıdalara başlayınca bıraktık mamayı. şimdi süt emiyor ve ek gıda alıyor. senin minnoş da ek gıdalara tam olarak geçince rahat edersin. mızmızlanmaya başladığında ben yiğite biraz meyve vs veriyorum, oyalanıyor  :muzz:
:nazar: :nazar: MAŞALLAH EMSİN BEN MALESEF VEREMİYORUM.BENDE YARIM ÇAY BARDAĞINI GEÇİNCE BIRAKIYORUM VERMEYİ ÖĞÜRÜYOR ÇÜNKÜ.BUGUNDE ELMA PÜRESİMİ DENESEM NE YAPSAM

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: asya81 - 08 Mart , 2012, 12:21:11
Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 08 Mart , 2012, 12:20:29

NASIL YAPIYORSUN AYNEN SÜTTEKİ GİBİMİ

evet canım.kendi sütümden yaptım çok sulu oldu bide yağlıydı galiba görüntü bi tuhaf oldu sarı sarı  :tongue3: :tongue3: bende ondan bidaha kendi sütümden denemedim mamadan yapıyorum.her gün sabahtan meyvesini öğleden sonra yoğurdunu veriyorum.ama toplam 3-4 çay kaşığı falan veriyorum
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

muhribe

benim oğlum da yoğurda bayılıyor ama ben normal ev yoğurdu yapıp veriyorum. mamayla değil yani. ilk başlarda tadı ekşi geliyordu galiba yemiyordu. meyve püresi koyuyordum içine. şimdi sade yoğurda da alıştı, akşamları yemekte mutlaka veriyorum, bir kaseye yakın yiyor  :hungry:

izemsevi

Alıntı yapılan: asya81 - 08 Mart , 2012, 12:08:22
Alıntı yapılan: izemsevi - 08 Mart , 2012, 09:08:32
dilara zaten ek gıdalara çok doyurmak amaçlı değil farklı lezzetler tattırmak için asıl 1 yaşından sonra artık sofra hayatı başlıyor ben şuan en çok sabah kahvaltısına yükleniyorum hep denirya sabah kahvaltısı altın degerindedir diye güne dinç ve enerjik başlasın diye güzel bir kahvaltı hazırlıyorum.

kızımın sabah kahvaltısı:
1 adet eti cici bebe
1tatlı kaşığı pekmez
1tatlı kaşığı labne
yarım dövülmüş ceviz
150cc conformil 2 mama
3 yemek kaşığı elmalı tahıllı kaşık maması
1 yumurta sarısı (bunu peynirle dönüşümlü veriyorum bir gün peynir bir gün y.sarısı) ve çok lezzetli yiyor
CANIM BUNLARI BİBERONAMI KOYUYORSUN KARIŞTIRIP ANLAMADIMDA

canım mama tabağı seti aldım onun içine hazırlıyorum kaşıkla yediriyorum ama bayılıyor ve anında kaka yapıyor

izemsevi

yoğurdu bende kendim mayalıyorum muhriş canım benimde kızım emiyor çok şükür ama günde en az500lt anne sütü alması gerekiyor biliyorsun 6.aydan sonrada sütte azalma olduğu için bizim drumuz günde 2defa mama verin ek gıdalar süte karşılık gelmez dedi zaten şu milupanın kutularının üzerine bak drun dediğinin aynısı yazıyor ben öyüzden her ögünden önce emziriyorum ama sabah kahvaltısını mamayla yapıyorum birde öğlen veya gece olmak üzere 2defa mama veriyorum.

muhribe

benim doktorum kendisi bırak mamayı dedi canım. zaten maşallah güzel emiyor. belki işe başlayınca tekrar veririm mama

izemsevi

bende maşallah şu süt izninin 3 saat olmasından dolayı çok avantaj sağladım allaha şükür emiyor inşallah 1yaşa kadarda emer

muhribe

emer inş. bebekler en çok 5 aylıkken emmeyi bırakmaya meyilli oluyormuş. riski atlattık şükür. bundan sonra her emdiği kendine bonus

izemsevi

Alıntı yapılan: muhribe - 08 Mart , 2012, 13:38:36
emer inş. bebekler en çok 5 aylıkken emmeyi bırakmaya meyilli oluyormuş. riski atlattık şükür. bundan sonra her emdiği kendine bonus

muhriş benim kız kokulu şey yersem anında anlıyor pırasa.brokkoli,soğan ozaman emmek istemiyor ama kendi brokkoli,karnabahar seviyor garezi bana :k06:

muhribe

hassas demek ki minnoş  :D

benimki takmıyor hiçbir şey. beni bir şey yerken gördü mü kendi de istiyor hemen. akşam yemekte kuru fasulye vardı. başladı mırıldanmaya. birkaç tane kabuğunu soydum ezdirdim kaşıkla verdim ağzına yedi  :laughing7: