2011 Aralık - 2012 Ocak Şubat Bebekleri

Başlatan ƓĤ♡SƬ, 19 Ocak , 2012, 02:21:13

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 05 Haziran , 2012, 18:14:34
:nazar: :nazar: :nazar: hareketli bebe iyidir yorsada ben çok seviyorum öyle hareketli bebeleri  :nazar: :nazar:
kuzum nasılda tatlıdır şimdi dişinin ucuda gözüküyordur gülerken falan  :love9: :love9:
bakaalım buğlemin dişleri geç gelecek gibi eskisi gibi ağız suyuda akmıyor bembeyaz olur kemerleri diyorlar oda öyle değil  :dontknow: :dontknow:

hayırlısıyla gelin aşınızıda yaptırın 5.ay kontrolü olcak demek ipeğin bakalım kaç olmuş kilocuğu  :love9: :love9: bundan sonra eskisi gibi artmazmış ya aylık kiloları... buğlemde zaten almıyordu 400 gr alsa iyidir diyorum  :k06: :k06: ben sık sık  tartıyorum buğlemle kendimi benim kilom azalıp buğlem kucağımda tartı ağır gösterirse seviniyorum  :k06: :k06: öyle canım benim cadım bağırmaları arttırdı... yüzüstü dönüp anında bağırıyor debelenirken  :aferin: :aferin:

demetttttttt demir ilacı berbat kokulu yapıyor kakayı  :igrenc: :igrenc: rengide başta yeşilimsiydi şimdi düzeldi ama korku felaket :k06: :k06:
öyle canım öptük kızınla seni  :opucuk: :opucuk:

cananım bizim ağız suyumuz da yaklaşık 10 gün önce falan azalmıştı baya, kemerleri de beyazlamadı sadece o diş yeri kabarmıştı baya  :dontknow: her bebeğin belirtisi farklı oluyordur bence canım, ipeğim devamlı kulağını kaşıyordu mesela, sağ elinin baş parmağı hep sağ kulağının içindeydi, çok komik gözüküyordu yavrum, parmağını kulak deliğine denk getirmeye çalışırken özellikle  :k06:
evet canım yaptıralım aşımızı, saat 19,30 da çağırdı dr., kontrolde olur, demir ilacı da verir herhalde, ama canım dediğini herkes söylüyor, kakasının rengi ilaçtan sonra değişiyormuş, kokusu da baya kötüymüş  :k06:
bi de sanki bana bu ay pek kilo almadı gibi geliyor ama bakalım ne olmuş bende çok merak ediyorum,
hep ishal gibi kakasın, eskisi gibi iştahlı da emmiyor, dişten oluyormuş işte hepsi,
ahh kuzucuklar neler çekiyorlar, bir dişi çıkarabilmek için  :sad1:
cananım bişey sorucam, sen buğlemin kulağını ne zaman deldiricen?
biz deldirmek için kuyumcuya gittik, çok erken dediler, kulak büyüsün iyice dediler, eğer şimdi delersek (tam ortasından) kulak büyüdükçe delik kayabilir dediler  :dontknow: azıcık saçma geldi bana ama ne diyim işte tanıdıkdı bi de orada çalışan kız bişey diyemedim.
benim kulaklarımı babaannem iğneyle daha 40 ım çıkmadan delmiş, hiç kaymamış delik falan  :ehi: :ehi: 
bakalım yaz ortası gibi istiyorum deldirmek, yeniden gidip bi deniyecem şansımı, bakalım bu sefer başarabilecek miyim  :k06: :k06:

xxcansuxx

DEMET canım inş. güzel geçmiştir kontrolünüz bakalım ipekcik kaç kilo olmuş  :love9: :love9: :nazar:

canım 3 aylıkken konyadaydık ya eczaneye gittik deldirmek için bizde  annemle  :k06: :k06: onlarda delmedi daha çok erken 6 aylığı doldursun öyle dediler dünde arkadaşlarıma dedim 1 ayı kaldı 1 ay sonra küpede takacağız diye bana kızdılar  :dontknow: :dontknow: ne acelen var diye birisi 1 diğeri 2 yaşında deldirmiş onlarda çok geç kalmış ya bana göre  :k06: :k06: bende sabırsızlanıyorum aslında küpemizde hazır çok yakışacak diyorum  :k06: :k06:

bana kalırsada saçma kayma meselesi benimde bir kulağımın deliği aşağı doğru yamuk delinmiş adam tekrar düzgün delelim demiş annem kıyamamış kaysa o deliğin yeri kayardı  :ehi: :ehi: :ehi: arkadaşlarda neymiş ordan sinirler geçiyormuş vs dediler tam gelişmeden delinirseymiş zararlı olur gitsen 6 aylıkken yine delmezler dediler bende 6.ayda delinmeye başlanıyormuş dedim... 1-1buçuk ay ssonra tekrar deneyeceğim şansımı  :k06: :k06:

<<<betty>>>

cananımm  :opucuk: :opucuk: :love9:
gittik dün dr.a çok moralim bozuldu  :'(
ipek 4. ayında 8500 gr dı, dün dr. da tartıldı 8250 gr.dı  :'( kilo vermiş kuzum...
dr. çok normal dedi, diş çıkarmış çünkü dedi, ishal de olunca (günde en az 5 defa en çok 8 defa kaka yapıyor) kilo vermesi normal dedi. benim üzüldüğümü görünce güldü bana, zaten kiloluydu bebeğin, şuanki kilosu bile 8-9 aylık bebek kilosu, sakın kafana takma dedi.çünkü ben sooru sormaya başlamıştım "sütüm mü yetmiyor acaba, doymuyor mu acaba" falan diye  :k06:
sütün yetmese bu çocuk bu halde olmaz, kuruntu yapma dedi  :k06:
neyse canım demir ilacı, diş için damla ve jel bi de bi vitamin verdi, o da damla galiba, daha ilaçları almadım da bilmiyorum tam olarak.
bi de artık dedi ek gıdaya başlıyoruz dedi, 15 gün alıştırma sürecimiz var dedi, meyve suyu ve yoğurtla başlıyoruz dedi,
sonraki zamanları da yazdı zaten kağıda tek tek sağolsun, hangi ayda ne yedireceğimizi falan.
iyi geçti çok şükür, azıcık öoralim bozuldu ama olsun buna şükür, yavrum sağlıklıya gerisi önemli değil  :nazar:
evet canım ben de deldiricem, 1-2 ay sonra tekrar deniycem deldirmyei,
dayısı küpe almış ipek doğduğunda, takmak için sabırsızlanıyorum  :k06:

xxcansuxx

MAŞAALLAH KUZUMA  :nazar: :nazar: :nazar: canım drun çok doğru neye üzüldün ki o kadar bak kilosu gayet yerinde diş bile çıkarsa o kadar zayıf düşmeyecek ipek  :nazar: :nazar: :nazar: benim çitoz kız napar ne hale döner bilmem dişlerde zaten zaıf  :k06: :k06: :k06: bir şey değilde tam 7-8 aylık konyaya gideceğiz k.valide zayıf görürse beni topa tutar iyi bakamamışsın diye  :violent1: :violent1:

canım ya aynı dayısı aldı küpesini çok tatlı olcak onunla diyorum bir taksaydık  :k06: :k06:
ek gıdaya geçtiniz demek maşaallah yarasın kuzuma yesin  :hungry: :hungry: bana dr geçme dedi ama ben yoğurt falan veriyorum 1-2 çay kaşığı geçen kayısının içini kaşıkla kazıyıp verdim şap şup yedi 1-2 çay kaşığı tabi birde ağzına suyunu sıktım  :hungry: :hungry:

banu_fth

bebegınıze su verıyorsunuz dımı kızlar kac ml ıcıyo gunde??

dr lar bıse dedımı bu konuda.. 3 gundur grıbız dıye sadece anne sutu verıyroum..ama yınede su verıyorum 30ml - 40 ml  ıcırıyorum bı kısmı dökuluyo tabe  :-[ hepsını yutmuyo ???

banu_fth

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: betul yaa sopalıksın haa  :k06: :k06: :caca:

kızın tosbik  :nazar: dişini hastalanmadan cıkarmıs  :nazar: dr hersey normal demıs saglıklı  :nazar:

e sen bunu ıstıyosun  :caca: :caca: :caca:  :ehi: :ehi: :ehi:

delı olma cok sukur cnm bosver kılo dususu herkeste 1 kıloya kadar oluyo sen 250 gr ıcın sukur et dayanıklı bı kızın var dahane  :nazar: :nazar: :amin: :nazar: :nazar: :nazar:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: eylül_üm - 07 Haziran , 2012, 13:20:51
bebegınıze su verıyorsunuz dımı kızlar kac ml ıcıyo gunde??

dr lar bıse dedımı bu konuda.. 3 gundur grıbız dıye sadece anne sutu verıyroum..ama yınede su verıyorum 30ml - 40 ml  ıcırıyorum bı kısmı dökuluyo tabe  :-[ hepsını yutmuyo ???
banum h.geldin nasılsın  :opucuk: :opucuk:
ezgimiz nasıl rahat büyüyor mu sen işe başladın mı özlettin kız kendini  :k06: :k06:

canım ben buğleme veriyorum  dr verilebilir dedi eğer susuz kalırsa dedi işte çok terliyorsa vs su kaybı oluyormuş birde idrarının dansitesinden anlaşılıyormuş susuzluk göbeğinin etrafını 2 parmağın arasında büzüştürünce büzük büzk oluyorsa deri sarkık yani susuz kalmış demkmiş sağlıkocağı dr demişti kendi drumuzda onayladı...ayrıca ishalse mutlaka verilmeliymiş...  sıcaklar başladı veriyorum banu ama çok içmiyor ağzına sıkıyorum suluğundan emmiyor çünkü 10-20 cc içiyor şimdilik

banu_fth

ıyıyım cnm sen nasılsın  :flowers: :opucuk:

buyuyo ama benı bıtırıyo  :k06: :k06: arada gelebılıorum ılgımı ceken selere yazıp kacıyorum .. o an gözume ne carptıysa  :ehi: :ehi:

kendı sıtemede ugrayamıorum acık hep bılg ama ıste yazamıorum kız buyudukce daha cok ılgı ıstıyor

yerde dönuyo yuzustu kalıyo bana bagırıyo habıre  :ehi: :ehi:
gıdıyorum ılgılenıyorum dönucem dıye kusuyo .. onları temısle evle ugras zaman nası gecıyo annamıorum

işe gıdıp gelıorum cnm ama dun yagmurluydu cıkmadık zaten evdeydık ama bugunde serın olur dıye cıkmadık ..
cuma da yagmurluymus sona ısıncakmıs

bızde haftasonu cıkarız dedık arabada gezmeye bayılıyo hanfendı

parka göturuyorum cocuklara bakıyo guluyo heyecanlanıyo onlar kayıyolar sallanıyolar  :k06: :k06:

salıncagına koyuyorum evde amannn bayılıyo agız kulaklarda  :ehi: :ehi:

ugrasıorum yanı onunla

15 ay sonunda kuaföre gıttım boyattım sacklarımı Allahım 3 saat esımle kaldılar arada emzırdım sadece ben ıs yerının yanındaydı kuaför esım dıor khıc ınmedı kucagımdan dıor  :ehi: :ehi:
sen gıdıosun uyanıyo dedı  :ehi: :ehi: hakkat yoruyomus cocuk dedı  :ehi: :ehi:

banu_fth

o göbek testını yapayım bakalım .. bu ara sısırıyo göbegını gerınırken acayıp hosuma gıdıyo öpuyorum gıdıklanıyo sanırım .. hemen gerı cekılıyo göbek ıcerı  :ehi: :ehi: :love9: :love9: :love9:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: eylül_üm - 07 Haziran , 2012, 13:46:10
ıyıyım cnm sen nasılsın  :flowers: :opucuk:

buyuyo ama benı bıtırıyo  :k06: :k06: arada gelebılıorum ılgımı ceken selere yazıp kacıyorum .. o an gözume ne carptıysa  :ehi: :ehi:

kendı sıtemede ugrayamıorum acık hep bılg ama ıste yazamıorum kız buyudukce daha cok ılgı ıstıyor

yerde dönuyo yuzustu kalıyo bana bagırıyo habıre  :ehi: :ehi:
gıdıyorum ılgılenıyorum dönucem dıye kusuyo .. onları temısle evle ugras zaman nası gecıyo annamıorum

işe gıdıp gelıorum cnm ama dun yagmurluydu cıkmadık zaten evdeydık ama bugunde serın olur dıye cıkmadık ..
cuma da yagmurluymus sona ısıncakmıs

bızde haftasonu cıkarız dedık arabada gezmeye bayılıyo hanfendı

parka göturuyorum cocuklara bakıyo guluyo heyecanlanıyo onlar kayıyolar sallanıyolar  :k06: :k06:

salıncagına koyuyorum evde amannn bayılıyo agız kulaklarda  :ehi: :ehi:

ugrasıorum yanı onunla

15 ay sonunda kuaföre gıttım boyattım sacklarımı Allahım 3 saat esımle kaldılar arada emzırdım sadece ben ıs yerının yanındaydı kuaför esım dıor khıc ınmedı kucagımdan dıor  :ehi: :ehi:
sen gıdıosun uyanıyo dedı  :ehi: :ehi: hakkat yoruyomus cocuk dedı  :ehi: :ehi:
:nazar: :nazar: :nazar: ayyy canım ya ne güzel dolu dolu geçiyor zamanımız  :love9: :love9:
bizde iyiyiz buğlemde çok seri dönmeye başladı yere bırakıyorum dönüyor sonra ezgi gibi bağırıyor  :k06: :k06: gidip çeviyorum onla oynuyorum yine dönüyor... ayyy burası çok sıcak canım ya evdeydik bugün 31 derece evin içi buğlem açık kapının ağzında uyudu tam 3 saat ben şok oldum  :-ooo :-ooo :-ooo sıcaktan mayışıp kaldı gece geç uyumuştu onunda etkisiyle  :ehi: :ehi:
banu benim kız ağlıyor ben bir bakım
ohhh saçlarda boyanmış  :nazar: :nazar:

banu_fth

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:  :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

yedırdıkten hemen sona bırkmıyorum artık yere .. kusuyo cunkı hepsını .. ama kaka yapıo corrt cooortt bırakıyo gazını yuzustu cevırınce hemen  :ehi: :ehi:

yaa ıstanbulda haftasonu öle olcakmıs :-\

benım kız gece 1 de dalıyo uykuya .. 11 de baslıyo aslında uyana uyana en son 1 de bayılıyo  :k06:

sabah 8-9 ayaktayız .. gece 4 kez fılan uyanıyo emmeye  :sleepy1:

bızımkı keyıfcı cok canı ısterse dönuyo  :ehi: :ehi:  bazen dıslıgını ondan uzaga koyuyorum döne döne gıdıyo alıyo  :ehi: :ehi: :love9: :love9: :nazar:

Allah sabır versın sıcaklar basladı zor yaa bebeler ıcın  :sad1:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: eylül_üm - 07 Haziran , 2012, 20:37:13
:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:  :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

yedırdıkten hemen sona bırkmıyorum artık yere .. kusuyo cunkı hepsını .. ama kaka yapıo corrt cooortt bırakıyo gazını yuzustu cevırınce hemen  :ehi: :ehi:

yaa ıstanbulda haftasonu öle olcakmıs :-\

benım kız gece 1 de dalıyo uykuya .. 11 de baslıyo aslında uyana uyana en son 1 de bayılıyo  :k06:

sabah 8-9 ayaktayız .. gece 4 kez fılan uyanıyo emmeye  :sleepy1:

bızımkı keyıfcı cok canı ısterse dönuyo  :ehi: :ehi:  bazen dıslıgını ondan uzaga koyuyorum döne döne gıdıyo alıyo  :ehi: :ehi: :love9: :love9: :nazar:

Allah sabır versın sıcaklar basladı zor yaa bebeler ıcın  :sad1:
eylül kocmn mşaallah ezgiye  :nazar: :nazar: :nazar: sabahları buğlem erkenci artık 5 oldumu açıyor gözlerini 5de burası aydınlık oluyor güneş doğuyor onla beraber bende uyanıyorum  :sad1: :sad1: 7buçukda tekrar yetıyor 1 1buçuk saat kadar ama bizim akşam yatışlarımız 9buçuk 10 oluyor benimki 1i buluyor bir garibim az uykuya dayanabiliyorum çok şükür... onun uykuları düzenli olsunda... birde birşey dikkatimi çekti ben hamileyken hep 5 -6 arası erkenden uyanırdım çocukda ondan alıştı sanırım  :k06: :k06:

ist.nemde var Allah yardımcınız olsun burada kuru sıcak  :sunny: :sunny:

banu_fth

evet burası nemlı  :sad1: :cildir:  cumartesınden sona ıhtıyacım olcak duaya sıcaklıomus.. dun aksam deprem oldu .. emzırıyodum basım dönuyo sandım  :k06: cok sukur uzun surmedı  :amin: :amin: :amin:

sızede massallah evet aynen hamıleyken kacta yatıyorsam ve kalkıyorsam aynı ezgıde öle  :ehi: :ehi:

dedım esıme ben alıştırdım bunu dıye  :ehi: :ehi: saat 11 de yatuır dıyo yerıne ama uyumuycak bılıorum dıoum sen yatrmıosn dıye uyumuyo dıyodu denedık kac sefer 1 olmadan uyumuyo cocuk  :ehi: :ehi:

nerden bılıosa saatıını  :k06: :k06:

<<<betty>>>

kızlarr burası da çookk sıcak  :sad1: yavrum isilik oldu zaten  :sad1:
hergün yıkıyorum, çok hoşuna gidiyo banyo yapmak, ama sonrası tam bi ızdırap, giyinmek istemiyor çünkü cadı  :k06:

ben de doğduğundan beri veriyorum su, dr.umuz ver dedi, çok arttı artık 60 cc yi buluyor içtiği su maşallah.
Allah yardımcımız olsun, nasıl zor gelicek bu sıcaklar bebişlere  :sad1:

olvido

selam kızlar nasılsınız biz kızımla iyiyiz çok şükür
benim cadım da aynı banyo için soyarken mutlu yıkanırken mutlu ama giyinmeye gelince zırlıyor
dişlerimiz çıkmadı hangi dişlikleri kullandınız ?