2011 Aralık - 2012 Ocak Şubat Bebekleri

Başlatan ƓĤ♡SƬ, 19 Ocak , 2012, 02:21:13

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

hayırlısı olsun canım, vardır bundan da bir hayır...
canımm dr.unuz verdiyse kullan sen, benim dr. 6 hazirana randevu verdi, belki öncesinde gitsem o da verir demiri.
yok canım biz de belirtiler yeni başladı, çıkışı baya zaman alır bence, furkan aceleci kuzucuk, onun gelişinden belliydi aceleci olacağı  :ehi:

xxcansuxx

bizde belirtide yok  :k06: :k06: aceleci furkan daha 5 aylık olmadı  :nazar: :nazar: ilkayın kızınında yakın sanırım gelmesi... tuğba naptı ki hiç haber yok  :dontknow: :dontknow:
öyle canım hayırlısı olsun diyorz zaten :amin: :amin:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 28 Mayıs , 2012, 19:56:54
bizde belirtide yok  :k06: :k06: aceleci furkan daha 5 aylık olmadı  :nazar: :nazar: ilkayın kızınında yakın sanırım gelmesi... tuğba naptı ki hiç haber yok  :dontknow: :dontknow:

canım annem kucağıma bıraktı gitti ipeği, çıkayım canım, çok zor oluyor cadıyla beraber yazmak  :ehi:
girerim azsonra yeniden  :opucuk: :opucuk:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 28 Mayıs , 2012, 20:06:05
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 28 Mayıs , 2012, 19:56:54

canım annem kucağıma bıraktı gitti ipeği, çıkayım canım, çok zor oluyor cadıyla beraber yazmak  :ehi:
girerim azsonra yeniden  :opucuk: :opucuk:
tamam canım bende çıkacağım zaten işlerim var bende girerim tekrar inş.  :opucuk: :opucuk:

KasrıCinan

kızlar net bağlatmadık kapattık taşınınca giremiyorum o yüzden. :-\ biz ek gıdaya geçtik.doktorumuzda pürelere geçin dedi.cünki saat başı emiyor sürekli yemek istiyor dişyüzünden de huzursuz olunca başladık... :hungry: demir ilacını kullanıyoruz ama doktara cok kötü pek sevmiyor dedim değiştirdi.kilomz 7,630 boyumuz 65 cm.cok iyi dedi doktor. :nazar: :nazar: :nazar: demetim  gibi benide sıtma tuttu.göğsüm şişti sertleşti.onunla  uğrasıyorum işte :honk: :honk: :honk: ALLAHA EMANET OLUN. :opucuk: :opucuk: :opucuk:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

banu_fth

kızlar demır ılacı bızı ıshal yapıor ben artık vermıorum etsuyuna corba yapıorum o da demır sonucta .. ıspanak katıyorum corbasına o da demır ..
bılmıorum am aben ne zaman versem hep ıshal oldu ve zayıfladı bıze yaramadı o ılac .. kaynanamda verme cocugun canını alıyo dedı .. anne sutu alan cocugun eksıgı olmaz dedı ama ınsallah olmaz  :amin: :amin:
attım demırı .. bı ara kus kadar kalmıstı yavrum sımdı yıne toparladı  :amin: :amin:
:nazar: :nazar:
opuyorum hepınızı devrelerım  :ehi: :ehi: :ehi:

<<<betty>>>

selam canlar  :opucuk: nasılsınız?
herkes demir ilacına başlamış,bizim dr. kontrolümüz ayın 6 sında, herhalde bu gidişimizde biz de alırız demir ilacını.
kızlar ipek bugün çok huzursuzdu, zaten son 1 haftadır falan eli hep kulağındaydı, büyük insan gibi parmağını sokup kulağını kaşıyordu, daha doğrusu kaşımaya çalışıyordu  :ehi: neyse bugün farkettik ki dişi baya kabarmış ve küçücük bir uç çıkmış  :) yavrumm onun acısındanmış huysuzluğu... o kadar uykusuzdu ki bütün gün uyumadı hiç ama azönce sızdı artık...
çok zor bişey düşündükçe kahroluyorum, eti yararak diş çıkıcak ordan, offfffff  :y25: Rabbim ağrısız sızısız çıkmasını nasip etsin yavrularımızın incilerini  :amin: :amin:
öpüyoruz hepinizi ipekimle  :opucuk: Allah a emanet olun  :opucuk: :opucuk:

xxcansuxx

demet oyyy ipeğimde çıkarıyor demk dişlerini kolaylıkla gelsin inş. :amin: :amin:

bizde bir şey yok bugün misafirlerim vardı çok huysuzdu uyumadı hiç ayyy şimdide ne biçim çıkardı midesinde ne varsa fışkıra fışkıra kustu ilk kez böyle bir şey oldu üstüm başım, onun üstü kalmadı :'(  üşüttü mü ne derdi sıkıntısı bu muydu ki  :dontknow: :dontknow: :dontknow: inş. hasta olmaz nane mi kaynatıp versem diye düşünüyorum...

ipek napıyor ateşi oldu mu demet büyümek ne zormuş  :sad1: :sad1:

banu_fth

oyy hayırlı olsun  :nazar: :nazar: dişli ipek  :love9:

ben de her an beklıorum bayagıdır kabarık gezıoruz benımkıde cekıyo kulagını ..parmagını sokuyo kasıyo ..saclarını yoluyo  :k06:
kuzum ya ben kasıyorum gördukce agzına soguk havuc bıber salatalık gıbı seler verıyorum soguk acısını dındırırmıs  :dontknow: onlarla oyalanıyo sıpam  :love9:

aslında duydugum ne kadar gec cıkarsa o kadar saglam olurmus  :dontknow: bence bakım ve cins ıle alakalı ırsı yanı bence ::)

canancım ver usuttugunu dusunuyosan onlarda bızım gıbı nane ıcerse rahatlar bence mıdesı . benım aklıma gelmemıstı bak ıyı akıl ettın benımkıde bı kere öle kusmustu..

dıs cıkarcagı zaman öle yogun ve sık kusuyolarmıs bıde  :icon_scratch: :dontknow:  öle duydum.. ama bence yıne usutmekle alakalı :-\

öptum hepınızıde meleklerınızıde  :love9:

seda87

selam kızlr nasılsınız .ben efeyi gezdşrmekten fırsat bulamıyırum ki geleyim aranıza şimdi dişaryı öğrendi kapının önüne çıkar çıkmaz susuyor eve giriyoruz basıyor çığlığı ayyyyn ayyyn die bağırıyor :ehi: :ehi:bizede doktor demir :ehi: ilacı başladı yaa tadı iğenç ötesi pis.paslı demir tadı var :igrenc: :igrenc: :igrenc:verdiğim günden beri efe 3gün kakasını yapmadı sürekli ıkınıyır zorlanıyor karnı şiş haldeydi zeytin yağını pamukla birlikle denedim poposuna ama işe yaramadı yarım fitil koydumda öyle yaptı yavrum :y25: :y25:çok ağladı yaa kabız değil ama yapmıyor kakasını yaa ilaçan önce günlük yapardı 2 3 kere yada birgün değilse diğer gün yapardı ilaca başladım yapmıyor işte bugün 2.gün yine yapmadı .ferol sanol die bişe ilaçta ne yapsam vermesem mi
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

nehirmiray

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 28 Mayıs , 2012, 19:16:15
bizimde kilo alımımız ipek kadar değil ama dr başlama dedi ben hazırlamıştım kendimi aslında  :k06: :k06: öyle deyince başlamadım zaten çok emdiği yoktu ya biraz daha anne sütü alsın ama şimdi yemek yerken nasıl izliyor çatalı kaşığı çok heyecanlanıyor elini ayağını çırpıyor bana da verin der gibi yoğurt varsa yemekte azcık tattırıyorum o kadar...

sorma ya babası sen çoz geziysun sizden dinliyor dinliyor evde bana satıyor diyor  :ehi: :ehi: acayip laf var ağzında bazen sus pus oluyor bazen akşama kadar kafam şişiyor konuşma cevap verme bağırıyor o haline çok gülüyorum...

ipek dönüyor mu canım demire başladınız mı birde kakası berbat kokuyor demire başlayalı eskisi gibi çokda yapmıyor rengide değişti kakasının

canım bizde başladık demir ilacına...kakasının rengi değişti koyu yeşilimsi...ve daha az yapmaya başladı...bu arada ek gıdaya başlayan varmı? biz 5 aylık olmak üzereyiz...pürelerden vermeye başladık..

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 01 Haziran , 2012, 19:48:10
demet oyyy ipeğimde çıkarıyor demk dişlerini kolaylıkla gelsin inş. :amin: :amin:

bizde bir şey yok bugün misafirlerim vardı çok huysuzdu uyumadı hiç ayyy şimdide ne biçim çıkardı midesinde ne varsa fışkıra fışkıra kustu ilk kez böyle bir şey oldu üstüm başım, onun üstü kalmadı :'(  üşüttü mü ne derdi sıkıntısı bu muydu ki  :dontknow: :dontknow: :dontknow: inş. hasta olmaz nane mi kaynatıp versem diye düşünüyorum...

ipek napıyor ateşi oldu mu demet büyümek ne zormuş  :sad1: :sad1:

canım benim görmemişim yazdığını  :opucuk:  aynen canım öyle zormuş ki, Rabbim sabrını vermese hiç tahammül edilemeyecek.
canım üşütmüştür yavrum ama nane falan verme canım, göbeğine ayağının altına elma yağı sür üzerine de sıcak havlu koy ya da varsa sıcak su torbası koy, ipek de oldu böyle yaptık annemle çok iyi geldi, aklında olsun canım.
ipek in bugün sabah bir baktım ki tamamen patlamış dişi  :nazar:
çok ateşi olmadı canım ama ishal gibiydi son zamanlarda kakaları hep, günde 3 defa falan yapardı kakasını, 5 defa falan yapmaya başlamıştı, bi de huzursuz huysuzdu tabi, mutlu olsa bile bi anda mızmızlamaya başlıyordu. çok şükür onun dışında bi eziyeti olmadı yavrumun  :nazar: :nazar: inşallah hepsi böyle kolay çıkar  :amin: :amin:
siz nasılsınız canım? buğlem daha iyi mi?

xxcansuxx

demet canım h.geldin maşaallah ipeğe ilk incisini çıkarmış geriside kolaylıkla gelsin  :amin: :nazar: :nazar: :nazar:
bizde hiç bir şey yok canım görünürde iyiyiz şükür o günden sonra kusmadı çok şükür rahatsızlığı ondanmış çıkardı rahatladı birşeyde vermedim...
offff ya düşününce bende korkuyorum dişlerden nasıl paatlar ki çok ateş vs yapmasa zaten emmiyor doğru dürüst...

ipekde hızlı çıktı bu konuda  :nazar: :nazar: :nazar:

<<<betty>>>

hoşbulduk canım, girsem bile tam oturamıyorum ki  :ehi: kakasını yaptı yine ipek, bezini değiştirmek için kalktım yine.
bir hareketli bir hareketli anlatamam cananım, eli dursa ayağı durmuyor, kolu dursa bacağı oynuyor  :nazar:
çok yoruyor beni  :honk:
erken çıktı evet canım, açıkcası ben bu kadar erken beklemiyordum, 6. aydan önce çıkmaz diyordum ama erken oldu işte.
korkma canım korkma, kolayca çıkarır inşallah, ateşi falan da olmaz inşallah  :amin:
bizim de yarın kontrolümüz var, rotavirüs aşısının 2. dozunu da yapacakmış, bakalım kaç kilo aldı, bu ay pek almadı sanıyorum, bakalım ne diyecek dr.umuz...

xxcansuxx

:nazar: :nazar: :nazar: hareketli bebe iyidir yorsada ben çok seviyorum öyle hareketli bebeleri  :nazar: :nazar:
kuzum nasılda tatlıdır şimdi dişinin ucuda gözüküyordur gülerken falan  :love9: :love9:
bakaalım buğlemin dişleri geç gelecek gibi eskisi gibi ağız suyuda akmıyor bembeyaz olur kemerleri diyorlar oda öyle değil  :dontknow: :dontknow:

hayırlısıyla gelin aşınızıda yaptırın 5.ay kontrolü olcak demek ipeğin bakalım kaç olmuş kilocuğu  :love9: :love9: bundan sonra eskisi gibi artmazmış ya aylık kiloları... buğlemde zaten almıyordu 400 gr alsa iyidir diyorum  :k06: :k06: ben sık sık  tartıyorum buğlemle kendimi benim kilom azalıp buğlem kucağımda tartı ağır gösterirse seviniyorum  :k06: :k06: öyle canım benim cadım bağırmaları arttırdı... yüzüstü dönüp anında bağırıyor debelenirken  :aferin: :aferin:

demetttttttt demir ilacı berbat kokulu yapıyor kakayı  :igrenc: :igrenc: rengide başta yeşilimsiydi şimdi düzeldi ama korku felaket :k06: :k06:
öyle canım öptük kızınla seni  :opucuk: :opucuk: