2011 Aralık - 2012 Ocak Şubat Bebekleri

Başlatan ƓĤ♡SƬ, 19 Ocak , 2012, 02:21:13

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: -Joکєpнiиє- - 21 Mayıs , 2012, 22:27:44
Merhaba kızlar.

Kızım 3 ay kontrolünde 6 kilo 60 cm di.

Ama 2.aydada kilosu 5900 dü ebe hiç kilo almamış 1 hafta sonra tekrar getir dedi

Gittim 6 200 geldi 1 haftada 200 gr almış.

Almasaydı ek gıdaya başlayacaktık.

Bu arada kızımın eli hep ağzında ve ağzı çok akıyor acaba diş mi çıkarıcak?

Oğlumda 4 /5 aylıkken çıkarmıştı.Dr sordum olabilir dedi.

Kızlar bebeklerimiizn adı ayı kilo boy tablosu yapsak olarmı ::)

maşaallah kilo alımı iyi canım benimki 4 aylık kilosu 6400 boyu 62 cm bir önceki aya göre 400-500 gr almış kızım dr bnada ek gıdaya başlama dedi kilo alımı iyi diye  :dontknow: :dontknow:

buğleminde 3. ayında öyleydi fena salyası akıyordu 4.ayını doldurdu emzik almaya başladı artık elini götürmüyor çok ağzına salyasıda kesildi dr bana 3.4. ayda  oral dönemde eller ağızda olur yapılacak bir şey yok normal demişti

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Mayıs , 2012, 14:50:56
demetttttttttt h.geldin canım bende 5 dk bakıp çıkayım derken seni gördüm geçmiş olsun iyi gelmiş ilaçlar sevindim iyi huyluymuşda  :muzz: :muzz: :muzz: peki ameliyat olmayacak mısın  :icon_scratch: :icon_scratch:

maşaallah ipeğime  :nazar: :nazar: :nazar: gelişimi çok güzel  :nazar: :nazar: benim kız hala emmeye isteksiz takmıyorum artık kilo alıyor ya bunada şükür diyorum  :k06:

canımmm cananımmm  :opucuk: ipek uyandı tam o sırada emzirdim altını aldım derken, şimdi girebildim...
yok canım ameliyat yapamıyorlar, çünkü süt kanalları var göğsün her yanında, sağlıkısz olur dedi bu dr, 6 ay sonra tekrar gidicem, kontrole, tabi yeniden ağrım olmazsa  :amin:
canım takma tabi ya, kilo alıyorsa tamam, gerisi önemli değil  :opucuk:
nasıl buğlem, sen nasılsın?

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 22 Mayıs , 2012, 15:25:53
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Mayıs , 2012, 14:50:56
demetttttttttt h.geldin canım bende 5 dk bakıp çıkayım derken seni gördüm geçmiş olsun iyi gelmiş ilaçlar sevindim iyi huyluymuşda  :muzz: :muzz: :muzz: peki ameliyat olmayacak mısın  :icon_scratch: :icon_scratch:

maşaallah ipeğime  :nazar: :nazar: :nazar: gelişimi çok güzel  :nazar: :nazar: benim kız hala emmeye isteksiz takmıyorum artık kilo alıyor ya bunada şükür diyorum  :k06:

canımmm cananımmm  :opucuk: ipek uyandı tam o sırada emzirdim altını aldım derken, şimdi girebildim...
yok canım ameliyat yapamıyorlar, çünkü süt kanalları var göğsün her yanında, sağlıkısz olur dedi bu dr, 6 ay sonra tekrar gidicem, kontrole, tabi yeniden ağrım olmazsa  :amin:
canım takma tabi ya, kilo alıyorsa tamam, gerisi önemli değil  :opucuk:
nasıl buğlem, sen nasılsın?
canımsın anladım zaten  :opucuk:  çok şükür ağrın geçmiş ya inş. kontrole kadar hiçbir şeyin kalmaz  :amin: :amin: buğlem iyi 2 gündür burnu akıp hapşuruyordu bugün akıntı geçti ama tek tük öksürüyor çözemedim inş. hasta olmaz 4 gündür evde aslında neden oldu anlamadım  :dontknow: :dontknow:

canım buğlem emzik almaya başladı 10 gün falan oldu çok rahatladım hani o hemen uyanıyor diyordum ya şimdi daha iyi geceleri yine çok kalkıyor ama gündüz saatlerce sallamama gerek kalmadan uyuyor uyanacak gibi olunca daayıyorum emziği gözünü açmıyor bile  :k06: :k06:  birde artık çırpına çırpına yoruluyor yere koyuyorum onunda etkisi oluyor bir ağlama huyundan vazgeçse uykusu geldiğinde kendiliğinden uyuyabilir emzik ağzında  :sleepy1: :sleepy1: :sleepy1:

olvido

demet canım çok sevindim iyi olmana geçmiş olsun inş
:nazar: maşaallah ipek kızımıza kilosu çok güzel ay canım sütün bol ya nazar olmuş olabilir felak nas oku kendine ve kızına

canan aynı kaderi paylaşıyoz canım senle benim kızımda çok nazlı emiyor

xxcansuxx

Alıntı yapılan: olvido - 23 Mayıs , 2012, 00:08:19
demet canım çok sevindim iyi olmana geçmiş olsun inş
:nazar: maşaallah ipek kızımıza kilosu çok güzel ay canım sütün bol ya nazar olmuş olabilir felak nas oku kendine ve kızına

canan aynı kaderi paylaşıyoz canım senle benim kızımda çok nazlı emiyor
seninkide mi öyle ayyy neden böyleler  :dontknow: :dontknow:
çok çok aç kalacakda 5 saat gibi öle alıyor ondada açım diye ağlamıyor bile  :honk: :honk:  geçen eşime dayayacaksın mamayı dedim eşim gülüyor bu kadar sabırlı olduğumu bilmiyordum canım kaşığa çok meraklı bak bugün öksürüyor diye az keçiboynuzu pekmezi verdim resmen kaşığı görünce seviniyor bizi yemek yerken pür dikkat  izliyor yalandan yemek kaşığını uzat acıyor ağzını cadı  :k06: :k06:

KasrıCinan

S.a kızlar nasılsınız. :flowers: :flowers:
ben taşındım yerleştim çok şükür.oğlumda bende iyiyiz.
Teyzeleri oğlum ilk dişini çıkarttıııı çok aceleciymiş benim aşkım.uzun zamandır  ateşi çıkıyordu salyası vardı anladık diş yüzünden olduğunu.çıkaralı 1 hafta oldu iste.çok mızmızız.,bağırıp duruyor.çok kaşıyor dişlerini sinirini alamıyor çenn çeenn bağırıyor kuzu :ehi: :ehi: :toothy10:  ayakta dikilmeyi çok seviyor.yarın doktora gideceğiz aylık kontrolü var.görüşmek üzere.bebişlerinizle sizi çok öpüyoruz oğlumla :opucuk:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 28 Mayıs , 2012, 12:08:44
S.a kızlar nasılsınız. :flowers: :flowers:
ben taşındım yerleştim çok şükür.oğlumda bende iyiyiz.
Teyzeleri oğlum ilk dişini çıkarttıııı çok aceleciymiş benim aşkım.uzun zamandır  ateşi çıkıyordu salyası vardı anladık diş yüzünden olduğunu.çıkaralı 1 hafta oldu iste.çok mızmızız.,bağırıp duruyor.çok kaşıyor dişlerini sinirini alamıyor çenn çeenn bağırıyor kuzu :ehi: :ehi: :toothy10:  ayakta dikilmeyi çok seviyor.yarın doktora gideceğiz aylık kontrolü var.görüşmek üzere.bebişlerinizle sizi çok öpüyoruz oğlumla :opucuk:

a.s canım benim, nasılda aceleci çıktı Furkan paşa, maşallah kuzuma  :nazar:
inşallah ağrısız sızısız çıkarır incilerini teker teker inşallah  :amin:
benimkinde salya olayı hep vardı ama kulağını falan kaşımaya başladı 1 haftadır, annem dedi diş geliyor, bizim daha vardır çıkmasına bence...
ama yine mızıldamaya başladı, hep böyle bir mırıl mırıl konuşuyor, eğer ilgilenmezsen bağırıyor cadı  :ehi:
napalım böyle böyle büyüyecekler kuzucuklar... yeter ki iyi olsunlar  :amin:
öpüyoruz canım kızımla sizi, Allah a emanet olun...

xxcansuxx

demetim nasılsın h.geldin  göğsün nasıl oldu :dontknow:
furkanada maşaallah kasrim dişini çıkarmış  :nazar: :nazar:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 28 Mayıs , 2012, 18:40:20

çok şükür cananım iyiyim sen nasılsın? buğlem nasıl?
göğsüm ara ara ağrıyor, o göğsümü hiç vermiyorum ipeğe artık, o göğsümün sırası geldiğinde sağıyorum makineyle, biberonla veriyorum sağdığımı,
diğer göğsümü veriyorum sadece. biraz daha ağrısız oluyor böyle canım..

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 28 Mayıs , 2012, 18:50:48

göğsüm ara ara ağrıyor, o göğsümü hiç vermiyorum ipeğe artık, o göğsümün sırası geldiğinde sağıyorum makineyle, biberonla veriyorum sağdığımı,
aman ya iyi olduğuna sevindim napacaksın ameliyat olmaktan iyidir 
biberon alıyor mu ipek
buğlm iyi şükür teyzesi gezip duruyoruz ama bizde  diş miş yok görünürlerde :k06: :k06: salyası önceki ay akıyordu şimdi akmıyor  :dontknow: :dontknow: sadece çok konuşuyor ipek gibi bakmasan bağırıyor resmen ek gıdaya başladın mı canım

xxcansuxx

sümeyra araya kaynadı canım güle güle oturun yeni evinize yerleşmişsin daha sık gel kaynatalım gezmelerden vakit bulursan  :k06: :k06:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 28 Mayıs , 2012, 18:55:34
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 28 Mayıs , 2012, 18:50:48

aman ya iyi olduğuna sevindim napacaksın ameliyat olmaktan iyidir 
biberon alıyor mu ipek
buğlm iyi şükür teyzesi gezip duruyoruz ama bizde  diş miş yok görünürlerde :k06: :k06: salyası önceki ay akıyordu şimdi akmıyor  :dontknow: :dontknow: sadece çok konuşuyor ipek gibi bakmasan bağırıyor resmen ek gıdaya başladın mı canım

canım almıyordu biberon, ama almaya başladı artık, ipek 3-4 saatte bir emiyordu, çok acıkıyor ben de o sırada sağıyorum hemen,
dayıyorum biberonu alıyor mecbur acıkıcınca  :laughing7:
yok canım başlamadım ek gıdaya, dr. da ebe de geçme ek gıdaya, sütün yetiyor dediler,
yoksa obeziteye gider dedi ebe, kilo alımı çok dedi  :nazar: :nazar:
gezin gezin canım, havalar da düzeldi artık. bak sen cadıya benimki gibi çığlık çığlığa desene buğlem de  :ehi:

xxcansuxx

bizimde kilo alımımız ipek kadar değil ama dr başlama dedi ben hazırlamıştım kendimi aslında  :k06: :k06: öyle deyince başlamadım zaten çok emdiği yoktu ya biraz daha anne sütü alsın ama şimdi yemek yerken nasıl izliyor çatalı kaşığı çok heyecanlanıyor elini ayağını çırpıyor bana da verin der gibi yoğurt varsa yemekte azcık tattırıyorum o kadar...

sorma ya babası sen çoz geziysun sizden dinliyor dinliyor evde bana satıyor diyor  :ehi: :ehi: acayip laf var ağzında bazen sus pus oluyor bazen akşama kadar kafam şişiyor konuşma cevap verme bağırıyor o haline çok gülüyorum...

ipek dönüyor mu canım demire başladınız mı birde kakası berbat kokuyor demire başlayalı eskisi gibi çokda yapmıyor rengide değişti kakasının

<<<betty>>>

maşallahh kuzuma demek dilli olcak  :k06:
bizimki de öyle, babası bazen sus artık kızım diyor  :ehi: ne çene var sende, kime çektin bilmem diyor  :ehi: :ehi:
evet canım dönüyor, koca totosunu kaldırabilirse eğer  :toothy10:
yok canım başlamadık demire daha vermedi dr.umuz.
canım bencede erken ek gıda için, hani buğlem hiç emmese tamam da, ya da sütün olmasa...
yakında başlarız zaten  :occasion5: sabırsızlanma sende  :opucuk:
canım buarada noldu, halloldumu abinin işi, tatlıya bağlandımı?

xxcansuxx

offff ya bizim dr neden verdiki sağlıkocağındaki drda verdi 4.ayını doldurunca :dontknow: :dontknow:
maşaallah ipeğime bizimkiler bak gör dişlerinide birlikte çıkarırlar sümeyranınkii aceleci çıkmış ya bizim kızlar tembel  :k06: :k06:

ohhh ohhh dilli olsunlar çok sverim dilli olan bebeleri zaten yarın başedemezde yetrrrrrrrrrr diye kızmazsam inş.  :suclu: :suclu: :suclu:

yok ya bir ara olumlu gelişmeler olcak gibiydi sonra yine vazgeçti gelin bakalım öylece duruyor