2011 Aralık - 2012 Ocak Şubat Bebekleri

Başlatan ƓĤ♡SƬ, 19 Ocak , 2012, 02:21:13

« önceki - sonraki »

eluss

merhaba ilk defa bir foruma katıldım.oğlum 14 şubat 2012 doğumlu.geçen salı verem ve karma aşıları yapıldı.birden bembeyaz ve buz gibi oldu sedyede öylece uzandı kaldı.sonra yavaş yavaş kendine geldi.aşı bazı bebeklere dokunur dedi doktorlar.böyle bi durum yaşayan varmı?diğer aşı için çok tedirginim.bütün yavrularımızı Rabbim korusun o anı yaşamak çok kötü. :nazar:

seda87

Alıntı yapılan: eluss - 23 Nisan , 2012, 09:32:01
merhaba ilk defa bir foruma katıldım.oğlum 14 şubat 2012 doğumlu.geçen salı verem ve karma aşıları yapıldı.birden bembeyaz ve buz gibi oldu sedyede öylece uzandı kaldı.sonra yavaş yavaş kendine geldi.aşı bazı bebeklere dokunur dedi doktorlar.böyle bi durum yaşayan varmı?diğer aşı için çok tedirginim.bütün yavrularımızı Rabbim korusun o anı yaşamak çok kötü. :nazar:
canm geçmiş olsun benimkide 30ocak doğumlu.bizde en sonki aşıda donduk kaldık resmen bebeğimin nefesi kesildi yaa mahvoldum ben o an galşba o 2.ayda yapılan aşılar çok yakıyormuş canlarını hemşire öyle dedi.off hiçbir aşıyı yaptırmak istemiyorum inan onun ağlamalarını görünce.artık dayanacaz canm mecbur :y25: :y25: :y25:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

simurg01985

Kızlar bebekler aşılarda öyle oluyor benim kızımda aynısıı oldu katıldı kaldı bizimde 6. ay aşımız geliyor bende çok korkuyorum ama yapacak  :y25:
"Bazen diyorum,otobüslerin camına başımı dayasam.Her durağa dikkatlice baksam seni görebilir miyim diye.Hiç kimseye farkettirmesem seni aradığımı.Sonra seni hiç bulamasam.Gerçekten olup olmadığından kuşku duysam.Sonra,sonra..Yanımda olsaydın anlatacak çok şeyim vardı sana.Belki de susardım saatler boyu.Konuşmam gereken hiçbir yerde konuşamadığım gibi..."

мiŁenα.

Selam kızlar.

Benim kızımda 13 şubat doğumlu :love9:

:love9: :love7: :love9:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: -Joکєpнiиє- - 27 Nisan , 2012, 17:13:37
Selam kızlar.

Benim kızımda 13 şubat doğumlu :love9:
:nazar: :nazar: :nazar: Allah sağlıkla büyütmeni nasip etsin  :amin: :amin: aramızda 1 ay var benimkide 11 ocak  :opucuk: :opucuk:

мiŁenα.

Evet anlatın bakalım neler yapıyor yavrular. :occasion5:

xxcansuxx

neler yapmıyorlar ki sayfanın minnikleri  :love9: :love9: anaları nete giremiyor bile vakit bulup  :k06: :k06:

gerçekten kızlar ya nerdesiniz güzel annişler gelinde bebelerin dedikodularını yapalım bebelerimizden nerdeyse 6 aylık olacaklar var  :nazar: :love9: :love9:

biz buğlemle şimdilik idare ediyoruz kuzum hasta idrar yolu enf. geçmedi antibiyotiğe rağmen sanırım iğne verecek bu sefer dr idrar kültürümüzde de üreme olmuş antibiyograma alındı sonrasındada boyamasına bakacaklarmış bakteri türü için offf ya bir sonuçlansada tedavimize başlasak inş. bu sefer tam anlamıyla hallolur  :amin: :amin:

мiŁenα.

Geçmiş olsun hayatım.

Kıyamam ya minicik bebeklerin ilaç içmesine.
Benim fındığımında burnu tıkalı hırıl hırıldı. Dr gittik peditus verdi soğuk algınlığı dedi 3-5 gün kullandım.
Şuan kullanmıyorum fizyolojik serum veriyorum.
Burnu temizlenince kalmıyor hırıltısı.
Sizdede var mı burun tıkanıklığı?

Kızım sürekli muhabbet istiyor devamlı konuşacaksın.Ve ses veriyor oda sesler çıkarıyor.
Erken konuşcak sanırsam :nazar:
Haraketlide çok  :nazar:

Büyümeye hevesli bir kızım var.

Buarada doymuyor sanırsam benim kız emerken uzun kalmak istiyor.Dün cicbebe yi sıcak suyla ezdim

Verdim yarım çay bardağı yedi ve gece 1 kez kalktı. ::)

xxcansuxx

geçmiş olsun sizede canım ya biz burun tıkanıklığı hiç yaşamadık ama dünden beri boğazında birşey var gibi garip garip sesler çıkıyor boğazında gıcık olurda hırlar ya öyle  :dontknow: :dontknow:

inş. bu sefer geçecek kücücük durup dururken bir ağlıyor boncuk boncuk yaş geliyor  :y25: :y25:
benim kızda maşaallah çok hareketli kucakta dahi uçacak sanki elleri kolları çırpıyor  :nazar: :nazar:
oyyy yeyim ben o ses çıkaran ağzını  :hungry: :hungry: sen 1ay sonra gör birde uzun uzun laf anlatacak annesi  :love9: :love9: :love9:

doymazsa ağlar derler ya bende bilmiyorum doyup doymadığını benimki az kalıyor memede tek taraf alıyor 2.göğsümü almadan tıkanıyor birde kilo alıyor azda olsa... doyuyordur gece sık kalkıyor benım kız 2 saatte 1 uyanıyorz arada sık sıkda kendini uyandırıyor tıpışlamasam geri uyumayacak oluyor :honk:

<<<betty>>>

selam güzel anneler  :flowers: :flowers: :flowers:
cananım çok geçmiş olsun, çok üzüldüm buğlemime kıyamam yaa  :sad1:
inşallah tez zamanda iyileşir, Rabbim şifa versin  :amin: :amin:

benim ipeğimde iyi çok şükür  :nazar: baya dillendi hareketlendi  :nazar:
sıcaklar başladı ya, ipek isilik döktü hemen, şişko ya azıcık, bacaklarının ton ton yerleri boynunun altı kızardı hep.
banyo yapıyor artık hergün, başka türlü pişicek çocuk...

benim de göğsümde kitle çıktı kızlar, konu açtım hatta yaşayan varmı diye,
çok ağrım var, özellikle emzirirken ciğerim sökülüyor sanki  :sad1:
bakalım başka bir dr.a daha gidicem, içime sinmedi çünkü bu dr.un söyledikleri...

мiŁenα.

Dr ek gıda verme dedi kilo alımı çok iyi ayda 1 kilo  :nazar: Ama memişle çok haşır neşir 1 kez verdim ondada yedi ve deliksiz bir gece .. :k06:

Birde oğlum var 2 yaşında tecrübeliyim bu konularda kızım oğlana göre daha gelişken sanırsam kızlar daha erkenci oluyor.

seda87

selam kızlar bende uğadım benimki uyurken nasısınız bakim cansucum çok geçmiş olsun kzına canm inş hemen geçer enfeksiyonunuz zordur yaa benimkininde burnu çok sık tıkanıyor hırıl hırıl valla bende serum kullanıyorum rahatlıyor.acayip kucak istiyor yaa anlatamam evi fır fır rahat 50 kere dönüyoruz gün içinde sıkılmıyor bir daha istiyor nasıl heyecanla çırpınıyor gezerkende :k06: :k06: :k06:evi karış karış ezberledi :ehi: :ehi: :ehi:bugünde yeşil kaka yaptı yaa 2 kere neden bilmiyorum inş korkulacak birşeyi yktur memlekete gidecem hasta olmasın kuzum yaa :y25: :y25:çook öpüyorum hepinizi allaha emanet olun.banada çook dua edin kızalr 2 ayak parmağimda tırnak batması var dr krem verdi ama nafile geçmesse çekeriz dior :crybaby2: :crybaby2:çok korkuyorum ya inş geçer nasıl ağrıyor anlatamam. :y25: :y25: :y25:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

xxcansuxx

demetim ben çıkmışım sen girmişsin  :'(

canım konunu görmedim geçmiş olsun inş. önemsiz bir şeydir bir ara göğsünde sorun vardı emzirememiştin o göğsünde mi çıktı? git git 1 drun dediğiyle kalma  inş. güzel haberler verirsin  :amin: :amin:

anammmm ipeğime 41 kere maşaallah bizde korkumuzdan yıkayamadık kaç gün oldu memleketten geleli fırstta bulamadık eşim sen tek nasıl yıkaayacaksın ben tutarken zorlanıyorum diyor bi cesaret verse bende her gün yıkar yıkar çıkaırım çok hareketli buğlemde bıraksan yüzecek öyle hızlı el kol bacak çırpıyor ki  :k06: :k06: :nazar: 
sağol demet, büşra inş. geçer kuzum minicik antibiotik aldı 10 gün geçmedi  :sad1: :sad1:
seda  annem kakası yeşilse  sancısı var derdi sonra kendiliğinden  düzeliyor...
sana da geçmiş olsun seda en çok burun tıkanıklığı oluyor bebeler  :'(

xxcansuxx

Alıntı yapılan: -Joکєpнiиє- - 02 Mayıs , 2012, 15:32:41
Dr ek gıda verme dedi kilo alımı çok iyi ayda 1 kilo  :nazar: Ama memişle çok haşır neşir 1 kez verdim ondada yedi ve deliksiz bir gece .. :k06:

Birde oğlum var 2 yaşında tecrübeliyim bu konularda kızım oğlana göre daha gelişken sanırsam kızlar daha erkenci oluyor.

:nazar: :nazar: :nazar: demek ki doyuyor 1 kilo alımı çok güzel benim kız almıyor öyle çok anlamadım zaten aylık ne kadar alıyor memlekette çıplak tarttılar 5925 geldi 3 aylık... burada kendi drunda   6200 çıktı giysili dr 6 kilo dedi... (9 gün sonra 4 aylık olcak) ilk 2 ay çok güzel kilo aldı sonrası gelmedi iyiki o aylar kilo almış yoksa çok zayıf kalcaktı kızım...

bizim enfeksiyondan dolayı almıyor kilo bir atlatsak şu hastalığı inş. kilo alımı artar ama napım almasada sağlıklı olsunda bende anne sütüyle çok kilolu değilmişim bana çekmiştir  :aferin: :aferin:

мiŁenα.

Kızım 2.ay muayinesinde 6 kiloydu.

Kilo aldırıyor ama devamlı emme isteği var gögüslerim acıyor. ???
Onun için verdim bi kereye mahsus ..

Doktorumuzla konuşacağım durumu eğer ver derse mama alıcam