2011 Aralık - 2012 Ocak Şubat Bebekleri

Başlatan ƓĤ♡SƬ, 19 Ocak , 2012, 02:21:13

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:28:03
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Mart , 2012, 13:21:51
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:03:49
80-90ccde içmiyordur onun içinde işte  saatte açıkıyor... biz 900 gr almıştık 2.ayda dr gelişimi iyi dedi bbirde baş çevresi kaç ipeğin d vit kullanıyorsun dimi...buğlemin 39 cm olmuş baş çevresi

canım ölçtü ebe ama bizim kağıda yazmamış, kendi kağıdına yazmıştı, görmedim ben  :dontknow:
evet canım d vit kullanıyoruz, bazen unutuyorum vermeyi, bi türlü alışkanlık haline getiremedim  :honk:
canım dr.un normal dediğiyse normaldir zaten, 1 ayda 1 kilo normal zaten, öyle diyorlar.
bi de canım bişey dicem, günde kaç kez kaka yapıyor?
bende arada unutuyorum... dr bana verdiği notta 6 ay demş d vit.damlasınada sağlıkocağındaki takibini yapıp  erken kapanmaya başlarsa bıngıldağı bıraktırırız belli bir ayı yok dedi... bazıları 1 sene kullanıyormuş ya ondan sormuştum...

canım kaka sayısı değişiyor bazen her açmamda kaka oluyor ki ben 3saati geçmiyor açışım 6-7 kez yani...
bazen gün içinde hep çiş yapıyor hiç kaka olmuyor akşam arka arkaya cart curt dolduruyor mesela şu saate kadar 3 kez yaptı

cananım kakası da normalmiş, doymasa kaka yapamaz ki  :dontknow:
bizimki de 4-5 kez yapıyor max.
buğlemi çok çekiştirdik dediğin gibi  :ehi:
nazlı işte nazlıııı  :ehi: :ehi: başka derdi yok cadının  :toothy10:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 19 Mart , 2012, 13:32:50
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Mart , 2012, 13:30:39
oyyyy maşallah kevser, nasıl güzel maşaallah kırk bir kere  :nazar: :nazar: :nazar:
çok güzel prenses, gözleri de renkli kuzumun, Allah nazarlardan saklasın canımm  :nazar: :nazar: :nazar:
:opucuk: sagol teyzesi evet kuzumun gözleri mavi babsınınki yesil benimki çok az yeşil kime cekti göz rengi bilmiyoruz  :dontknow: :nazar:

:nazar: :nazar: :nazar: vardır mutlaka genlerde bi yerde  :k06:
benim de annemin mavi, ona baktım durdum hamilelikte, belki benzer diye ama kızımın gözleri benimki gibi yeşile kaçıyor  :nazar: :nazar:

xxcansuxx

ipeği çekiştirelim gel biz  :ehi: :ehi: :ehi: kasride uğramaz oldu canım ya öksürüyormuş ya nasıl oldu ki bebeği...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 19 Mart , 2012, 13:32:50
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Mart , 2012, 13:30:39
oyyyy maşallah kevser, nasıl güzel maşaallah kırk bir kere  :nazar: :nazar: :nazar:
çok güzel prenses, gözleri de renkli kuzumun, Allah nazarlardan saklasın canımm  :nazar: :nazar: :nazar:
:opucuk: sagol teyzesi evet kuzumun gözleri mavi babsınınki yesil benimki çok az yeşil kime cekti göz rengi bilmiyoruz  :dontknow: :nazar:
koydun mu fotosu nerde ecrenin  :director: :director: :director:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:39:33
ipeği çekiştirelim gel biz  :ehi: :ehi: :ehi: kasride uğramaz oldu canım ya öksürüyormuş ya nasıl oldu ki bebeği...

bizde konuşmadık canım baya oldu, evet bak ben de merak ettim şimdi  :dontknow:
canım ipeğimin 2-3 gündür vücudu kızarıyor, benek benek oldu yavrumun tüm vücudu, korktum ilk görünce, sadece göbeğinin çevresindeydi, şimdi yayıldı vücuduna. sabah ebeye sordum anne sütü alan tüm bebeklerde olur, hormonal değişimden kaynaklanıyor dedi, alerjik birşeyse artarak devam eder, takip et dedi. yoksa dr.a götür dedi. böyle derisinin altında, bastırınca geçiyor hatta. neden oldu anlamadım  :dontknow:
bi de bişey daha sorucam canan, aşıdan sonra buğlem ateşlendi mi?

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

xxcansuxx

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:33:13
Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 19 Mart , 2012, 13:27:22
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 13:18:36
keşke demet benimkiside 3-4 saatte emse düzene girer hiç olmazsa tıka basa doyunca, uykusu dışarı çıkınca rahat oluruz ağlamaz 2 saatten çok kalınıyor mesela... birde tamamen çekse süt dolar yeniden bu emmeyince sütümde azalıyor sanki...

neyse ya canları sağolsun buğlemden çok şikayet ettim  :ehi: :ehi:

evet canım öyle, memeyi tamamen boşaltınca daha çabuk doluyor.
ya evet canım, biz ilk defa cumartesi çarşıya çıktık annem ben ipek. evde saat 12.30 gibi emzirdim, arabada bi uyudu,
4 de uyandı, 4.30 gibi sağdığım sütü verdim ( evden sağıp çıkmıştım diğer göğsümü ) 110 cc ydi yaklaşık, 10 cc falan kaldı biberonda. sonra tekrar yatırdık arabaya, sahilde deniz kenarında yürüdük, hiç eziyet etmedi yavrum  :nazar: :nazar:

evet canım canları sağolsun, açılır iştahı belki, sağlıklı olsun da, varsın az emsin kuzucuk...
:nazar: :nazar: :nazar: bak işte karnı tok olunca bizde 1 keresinde çıktık hemen sağdım ama nerde bende o kadar süt çıkmadı gerçi biberonu almadıda bir dükkana girmiştik orada bastı ağıtı durmuyor bayan bir yer gösterdi orada emdi 2-3 dk sonra rahatladı... benimki karın doyurmalık emmiyor atıştırmalık emiyor sanırım :ehi: :ehi: :ehi: eee onuda her zaman her heryerde yer bulamam ya bir düzene girse demetim...

sen neyle sağıyorsun el pompsı mı yoksa elektrikli mi sağma makinen... bende elde sağılan manuel var onlada çok çıkmıyor elektrikle birden doluyormuş...benden 50cc çıkmaz ki yoksa sütüm mü az gerçektenn

evet canım, kuzum keyif yapıyor herhalde  :k06:
girer canım girer düzene, sen canını sıkma  :opucuk:
hani benim bi arkadaşım vardı, hamileyken şekeri çıkan, anlattım hep sana da, neyse onun bebeği de çok huzursuzdu, geceleri 2 saatte bir kalkıyor, derin uyuyamıyordu falan, neyse biri demiş ona belki açtır bi mama dene demiş, aptamilin mamasını almış,
akşamları saat 10-11 gibi mama yapıyor, bebiş onu içtikten sonra 4-5 saat deliksiz uyuyormuş. gündüzleri yine emziriyor, sadece akşamları 1 kez mama veriyor. bebeğin pek huzursuzluğu kalmadı artık diyor  :nazar:
eğer devam ederse huzursuzluğu sen de bi dene istersen, etrafında mama kullanan biri varsa alıp bi dene istersen, bakalım belki açtır, işe yarar...
canım ben kendim el pompası almıştım, elektirikliyi görümcem verdi, makine çok güzel çekiyor, ama el pompaları da fena değil, onda da baya çıkıyor benim  :nazar: :nazar: :nazar:

xxcansuxx

aaa geçmiş olsun canım bende alerjimi diyecektim sen takip et o zman
yok canım çok ateşlenmedi şöyle hafifden başı sıcak gibiydi ölçtüm normaldi ateşi ama ben korkumda yine ağrı kesici ateş düşürücü verdim 1 çay kaşığı

canım dr anne sütüyle güzzel kilo alımı böyle devam dedi ya hiç doymuyor diye düşünmedim... gecemiz iyi canım uzun kalıyor memede gece... karanlık sakin olduğu için mi bilmiyorum mesela 12de yatsın 4de emiyor altını alıyorum yatıyor tekrar 6da yine emiyor... bu gece huzursuzdu yanımda yatırdım öyle uykusu bölündü çok sık ama tıpışlayınca uyudu geri...

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Mart , 2012, 14:02:52
aaa geçmiş olsun canım bende alerjimi diyecektim sen takip et o zman
yok canım çok ateşlenmedi şöyle hafifden başı sıcak gibiydi ölçtüm normaldi ateşi ama ben korkumda yine ağrı kesici ateş düşürücü verdim 1 çay kaşığı

canım dr anne sütüyle güzzel kilo alımı böyle devam dedi ya hiç doymuyor diye düşünmedim... gecemiz iyi canım uzun kalıyor memede gece... karanlık sakin olduğu için mi bilmiyorum mesela 12de yatsın 4de emiyor altını alıyorum yatıyor tekrar 6da yine emiyor... bu gece huzursuzdu yanımda yatırdım öyle uykusu bölündü çok sık ama tıpışlayınca uyudu geri...

sağol canım, bakalım takip edicem geçmezse götürürüm dr.a...
canım gece 4 saat uyuyorsa doyuyordur, ben zannettim ki hep 2 saatte bir emiyor.
dr. da güzel dediyse öyledir ozaman, içine kurt düşürmemişimdir inşallah canım benim kusura bakma soru sordum durdum ama,
hakkını helal et canım...
canım ben çıkıyorum benimki mızıldıyor, uyanır şimdi...
öpüyorum seni ve buğlemi.
Allah a emanet olun canım...

xxcansuxx

yok canım ne kusuru, mantıklı geliyor söylediklerin... benimki 50 cc emse 4 saatte 100 cc yapar senin kız bir seferde 100 cc alıyordur mutlaka işte bunun içinde biz sık ve az emiyoruz... belki dediğin gibi sütüm azdır çok olsa hepsini emer rahat eder kızım olmayıncada böyle yapıyor olabilir tamam canım görüşmek üzere inş. ipeğin kızarıklıkları da süttendir rota aşısı için götürdüğünde sorsan ya unutma öp benim yerime ipeği bende çıkayım canım  :opucuk: :wave: :wave:

seda87

kızlar been geldiim hemde güzel haberlerle...çook şükğr dikişlerim açılamış doktor sadecce kıyafetin sert sürtülmüş ondan hafif kanama olmuştur dedi batikon verdi onu sürecem ayy nasıl sevindim anlatamam yaa çok kötü üzülmüşütm :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:allah korusun o kötü günlerden .varyaa doktor sıkarak boşaltıyor iltihabı nasıl yanyordu canm çook şükür allahıma yaaa
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: seda87 - 19 Mart , 2012, 18:09:29
kızlar been geldiim hemde güzel haberlerle...çook şükğr dikişlerim açılamış doktor sadecce kıyafetin sert sürtülmüş ondan hafif kanama olmuştur dedi batikon verdi onu sürecem ayy nasıl sevindim anlatamam yaa çok kötü üzülmüşütm :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:allah korusun o kötü günlerden .varyaa doktor sıkarak boşaltıyor iltihabı nasıl yanyordu canm çook şükür allahıma yaaa

çok sevindim canım, geçmiş olsun... inşallah en kısa sürede iyileşir dikişlerin  :amin: :amin: :amin:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 20 Mart , 2012, 19:23:59
Alıntı yapılan: seda87 - 19 Mart , 2012, 18:09:29

çok sevindim canım, geçmiş olsun... inşallah en kısa sürede iyileşir dikişlerin  :amin: :amin: :amin:
ben hiç uğramamışım bu sayfaya seda bende çok svindim... inş. daha iyi olursun en kısa zamanda  :amin: :amin: