८εռռεէ ĸօĸսlularım... abla kardeşin maceraları başlıyor :)

Başlatan xxcansuxx, 17 Ocak , 2012, 19:28:59

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

07.03.2012

Mis kokulum 2.ay kontrolümüzden  4-5 gün öncesinden sesinde kısık olduğu için dr.a gittik... çok şükür kızım herhangi bir sorunun yok dr gayet sağlıklı bir bebek gelişimi güzl dedi  :nazar: :nazar: şikayetlerini anlatınca normal dedi gaz damlanı hergün vereceğim fayda olmazsa başka veririz dedi... gaz çıkarman önemli değilmiş, bağırsaklarının büyümeye bağlı gerilmeden dolayı rahatsızlık verirmiş damla onu rahatlatırmış... onun için hergün düzenli vereceğim damlanı... kalça çıkıklığın ve böbrek için us çekildi kalçada sorunun yok çok şükür sol böbreğin biraz büyükmüş genelde çoğu bebekte olur sonra normale dönermiş 6.ayında ona tekrar bakılacak inş. drumuzun dediği gibidir sonradan bir sorun çıkmaz  :amin: :amin: :amin: sesine gelince hiçbir enfeksiyona bağlı değilmiş çok ağlamandan olmuş ahhh kızm ya drda uyuyordun muayenede uyandın nasıl ağladın durduramadık seni apar topar eve döndük yolda uyudun kaldın evde hemen gözünü açtın derin derin bir uyu annecik ya kahvaltı yapana kadar 2 kere uyandın etrafa bakıp bakıp ağlıyorsun tekrar uyumak için  :honk: :honk: işte böyle annecik babişin bu kız cadı olacak diyor başkada bir şey demiyor  :k06: :k06: salı günü 2.ay aşımız var onuda atlattık mı 3.ayımızı nasıl geçireceğiz merak ediyorum sağlıklı olda meleğim günler bir şekilde geçer  :amin: babişin anneciğin seni çok sseviyor çookkkk yaradana şükürler olsun A.e.ol bal peteğim  :amin: :amin: 

xxcansuxx

kelebegimm

masallah canim  :nazar: :nazar: :nazar: sevindim bi problem olmamasina eee cadi olcak tabi o kadar yolu gozlendi azcik nazlansin kuzum :D :D :D
:nazar: :nazar: :nazar: :nazar:  :nazar: :nazar: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

]

xxcansuxx

Alıntı yapılan: kelebegimm - 07 Mart , 2012, 13:03:25
masallah canim  :nazar: :nazar: :nazar: sevindim bi problem olmamasina eee cadi olcak tabi o kadar yolu gozlendi azcik nazlansin kuzum :D :D :D
:nazar: :nazar: :nazar: :nazar:  :nazar: :nazar: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

sağol canım bizde çok rahatladık dr bir sorun yok deyince... cadılığına da katlanacağız artık teyzesi o kadarda şeker ki  Allahıma şükürler olsun  :amin: sende kucağına alınca hakvereceksin sağlıkları yerinde olsunda  :love9: :love9: bizde öptük sizi ;) :opucuk:

KONYALI

çok şükürki prensesin tek derdi yaramazlıkmıs cnm...sesi kısılana kadar bagırıyor demekki cadı..yerım ben onu...ınsallah böbregıde normale döner cnm...öp kokla onu benım yerime

aydinays

Maşallah buğlemime annesi. Demekki cadılığından ağlıyormuş kuzum benim. O uykuya dalamaması uykudan uyanması canım bebeğin huzursuzluğu gazdan oluyor. Bizdede olurdu çok. Bizde de aynı huzursuzluk devam ediyor kıyamam kuzulara ya. Büyümek ne kadar da zor.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KONYALI - 08 Mart , 2012, 01:41:37
çok şükürki prensesin tek derdi yaramazlıkmıs cnm...sesi kısılana kadar bagırıyor demekki cadı..yerım ben onu...ınsallah böbregıde normale döner cnm...öp kokla onu benım yerime
ferahcım ya sorma ne bağırma inan kulaklarım çınlıyor sersem oluyorum elimden gelen her şeyi yapıyorum rahatlamıyor ağzını bir açtı mı duymuyor bile gözlerini sıkıca kapatıp avazı çıktığı kadar ağlıyor babasınında dün takati kesildi...

inan artık ben bu bebeğe bakamıyor muyum annesiyim bende neden rahatlamıyora geliyor konu :crybaby2: :crybaby2:  eşim huzursuz ondan senlik değil diyor ama içim parçalanıyor o ağlarken  :y25: :y25: offf ya gerçekten çok zormuş bu annelik

KONYALI

canancım 2 aylık olmussunuz hemen hemen..gaz ilacını hergun ver..ben gazı olmasada verıyordum zerene...bende cesıt cesıt vardı valla..çekınmedım kullandım hep..buyuk ınsanı bıle mahvedıyor gaz o subyanı ne yapar kımbılır dusunsene...bırde sabahları aksamları hep ayaklarınında tut ve karnına dogru ıt çek..masaj oluyor ve gazını rahat cıkartmasını saglıyor...bırde gazını cıkartırken omzuna gelsın karnı..sert oldugu ıcın daha kolay cıkıyor..
eşin dogru sölemıs cnm senlık bır mevzu değil butun hepsi böle buyudu..ben bır keresınde zerenle bırlıkte agladım..sabaha kadar susturamadık,en sonunda neden aglıyorsun dıye bende baslamıstım aglamaya..ağlaya ağlaya mememde uyuya kalmıstı yavrum...zor gunler ama 2 ay daha zorunuz var ha gayret cnm..o daha yenı dunyasına alısmaya calısıyor...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: aydinays - 08 Mart , 2012, 09:04:18
Maşallah buğlemime annesi. Demekki cadılığından ağlıyormuş kuzum benim. O uykuya dalamaması uykudan uyanması canım bebeğin huzursuzluğu gazdan oluyor. Bizdede olurdu çok. Bizde de aynı huzursuzluk devam ediyor kıyamam kuzulara ya. Büyümek ne kadar da zor.
ayşem ya cadılık huysuzluk hepsi buğlemde bunada şükür diyorum eşime bunun için çok bekledik diyorum ama beni üzen onu sakinleştirememem kucağımda ağlıyor bu beni çok üzüyor sadece elimi karnına koyup yüzüstü tutunca biraz susuyor bir süre oda  :sad1: :sad1: şu gaz sorunları bir bitse bebelerin kıyamm kayrada inş. düzene girer ben şimdi sizin ayınıza girmek için gün sayıyorum...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KONYALI - 08 Mart , 2012, 20:05:55
canancım 2 aylık olmussunuz hemen hemen..gaz ilacını hergun ver..ben gazı olmasada verıyordum zerene...bende cesıt cesıt vardı valla..çekınmedım kullandım hep..buyuk ınsanı bıle mahvedıyor gaz o subyanı ne yapar kımbılır dusunsene...bırde sabahları aksamları hep ayaklarınında tut ve karnına dogru ıt çek..masaj oluyor ve gazını rahat cıkartmasını saglıyor...bırde gazını cıkartırken omzuna gelsın karnı..sert oldugu ıcın daha kolay cıkıyor..
eşin dogru sölemıs cnm senlık bır mevzu değil butun hepsi böle buyudu..ben bır keresınde zerenle bırlıkte agladım..sabaha kadar susturamadık,en sonunda neden aglıyorsun dıye bende baslamıstım aglamaya..ağlaya ağlaya mememde uyuya kalmıstı yavrum...zor gunler ama 2 ay daha zorunuz var ha gayret cnm..o daha yenı dunyasına alısmaya calısıyor...
canım sağol veriyorum zinko su var düzenli 3 kere hatta bugün 4 kere verdim... sürekli ağladı bugünde  :sad1: :sad1: senin iletinden sonra ayşenin iletisinede cevp yazdım ama bu saat oldu yeni gönderebildim düşün o saatten beri 5 dk uyuyor uyanıyor ağlıyor... eşim biraz önce geldi banyo yaptırdık sırf rahatlasın diye şimdi aağımda uyuyor inş. derince dalar...

ferah yarın eşim sab simplex alacak eczyarın getirtirim demiş bettyle konuştum o bunla rahatlamış eczda zinkoyu övüp durmuş eşime sende kullandın mı simplexi... inş. bizdede işe yarar  :amin: :amin: canım bunlarla ağlamamak elde mi... o 2 ayı bekliyorum inş. çok sağolun desteğiniz iyi geliyor :opucuk: :opucuk:

KONYALI

cnm ben neo baby, salbe wınd krem birde bir ilacım daha vardı ama unuttum adını..zeren ayaklarımda şimdi sonra bakar veririm adını..ama ablam sab kullanmıstı..iyi oldugunu söyluyordu..ınsalllah buglemımede şifa olur..

aydinays

Ahh canım kesinlikle gaz buğleminki benimkide öyle olurdu bizimki kusutuğu için çok olmazdı ama kayrada ancak kucağımda yüz üstü yatarken uyuyakalırdı. Canım sıcak havlu koy karnına. Ütü ile ısıt çok buğlemi yakmayacak kadar havlu koy. Sonra bebek sıcak su torbaları var onuda poposunun altına koy o bayağı iyi geldi kayraya. Öyle uyku düzeni kurmuştum ben.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

asya81

canım benim kızda 2ay çok çektik gaz olayını biliyorsun anlattım neyse bize sap simplex iyi gelmişti düzenli kullanırsan çok faydası olur

xxcansuxx

inş. asya bizede iyi gelir ayyy bilmez miyim sende çok çekmiştin hepimize Allah sabır versin bu pıtırcıklarada rahaat uyku   :amin: :amin:

ayşem dün akşam ayaklarının altını battaniyesinin üzerini saç kurutması mak.sıcak üflettirdim rahatlasın diye ayaklarını sürekli karnına itip gazını çıkartırım zaten onuda yaptım... dün emmedi bile doğru düzgün ağlayacağım diye memede bile rahatlamadı neyse yıkadıktan sonra nasıl uyudu anlatamam  :nazar: :nazar: ben bile bu arada nasıl dinç uyandım bugün daha iyi kızlar ilk defa uyudu beşiğine koydum uyanmadan diğer tarafda işlerimi yapabildim  :basardim: :basardim:  eşim evde sab simplexide getirdi öğlen başladık kullanmaya sanırım zinkoda yeni yeni fayda etmeye başlamıştı ama olsun saba geçtik... bu huzurumuzun daimi olmasını nasıl isterim kızlar bilseniz :amin: :amin:  ya takati kesildiği için böyle uyudu yada rahat kızım   :nazar: :nazar:

ferah sağol canım bunların isimlerini hiç duymamıştım sabı bir kullanayım inş. faydasını görür... olmazsa eşim kafaya koydu  her gece yıkayacak  :k06: :k06:

KONYALI

masallah cnm yıkandıgında rahatlar tabı..gerçi zeren banyo yapınca hiç uyumuyor...benım kızım tam terıs..suan ayaklarımda ellerıyle konusuyor..neler anlatıyor neler..bende bugun yıkadım ama bak hala uyanıgız...yarında halamlar gelecek misafirim var ama gene uykusuz karsılıcam misafirleri..valla tipim kaydı resmen...eşim geçen gun dıyorkı fazla gecıkmeden zeren 1-1,5 yasına geldıgınde 2.cocugu dusunelım..dedım evet kardesı olsa guzel olurda dogurcak bır kadında olsa...valla gözum yemıyor..erkeklere kolay tabı...nolcak sen dogur onlar sevsınler kuru kuru...zor cananımda böle böle buyuyecekler ıste