८εռռεէ ĸօĸսlularım... abla kardeşin maceraları başlıyor :)

Başlatan xxcansuxx, 17 Ocak , 2012, 19:28:59

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: aydinays - 23 Şubat , 2012, 21:12:05
canım aynı benim oğlum benimkide yalnız gelmiyor. Kırkından sonra benimkide böyle huysuz oldu. Yarım saat uyusa iyi uyudu diyoruz. Dün gece kaç kere ağladı. Meme verdim durmadı. Mama yaptım durmadı. İstiyorki devamlı sallayayım. Sabaha kadar uğraştım. Dedik sabah bayılır kalır yok gözünden uyku akıyor gözlerini ovuşturmaktan yüzünü çizdi durdu. Eskilerin dediği gibi kırkından sonra bebekler değişirmiş çok doğru iyi olan bebekler sonradan çok huysuz oluyor. Cnım gazı var mı??? Benimkinin derdi gazıydı. Şimdi ne derdi var bilmiyorummm. :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
ayşe ya aynı anlattığın gibi bizimde ama şükür gece uzun uyuyabiliyor tabi bir uykuya dalsa dediğin gibi gözleri kıpkırmızı oluyor normalde ağlamasa sakin olsa uyuyacak... değişik bir hal aldı gündüzleri yine öyle ağlaya ağlaya yarım saat ondada yanından ayrılmıyosun ayrıl o uyku 2dakikalık oluyor bende anakucağı varya ona koyup sallıyorum sürekli annem kendine zorla baktıracak diyor anlatınca kucakda uyumadığı zmanlarda inan şimdi kollarım kopuyor biraz kilo alsa bileklerim dayanmıyacak... bizde de gaz sorunu yok ayaklarını falan öyle içe toplamıyor rahat öyle ğlama krizi tuttuğunda sırf uyku derdimiz bizim... bir kakasını arada yaparken ıkınıyor buda normalmiş başka sayfada yazmıştım

bakalım daha ne hyları değişecek ben sabırla bekliyorum ayşem sizin aylarınıza gelsem rahatlarız diyordum demek olmayınca olmuyor bebeden bebeye değişiyor işte

asya81

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 23 Şubat , 2012, 19:50:01

23 şubat 2012

cadı kızım gün gün büyüyorsun ama sesinde çığlığında büyüyor  :honk: :honk: kızım neden uyumak için bu kadar yırtıyorsun kendini altın kuru karnın tok tek derdin uyku :sleepy1:  uyusanda kısacık uyuyorsun yanında biri olsun istiyorsun hep bize sinyal gönderiyorsun ha uyandım ha uyanacağım diye  :honk: :honk:  eskiden böyle değildin sende 40ından sonra değiştin meleğim asya teyzenin kızı gibi   :k06: :k06:

Allah bugünlerimizden geri koymasın bugünleri aratmasın sağlıklı olda bir gün bunların acısını çıkartırım merak etme  :aferin: :suclu: :suclu: o değilde sen ağlarken sana yumuluyorum öpüyorum ya daha bir sinirlenip iyice dudağını sarkıtıp ağlıyyorsun, sırf bunun için  ağlamanı kesersen şaşırmam  :k06: :k06:  çokkkk çokkkk seviyorum seni sabırsız annenin tek sabrettiği sensin aşkımmmmmmm  :love7: :love7: :love7:

A.E.OL meleğim 

ahh canım ahh ben bilirim 40ına kadar kucağımda uyur kalırdı atardım yatağına uyurdu sabaha kadar.kırkı çıktığı gün başladı kıyametler kopmaya uyumamak için nasıl ağlıyordu meğer gazdanmış ondan sonra sallayarak uyumaya başladı :cildir: odaya çingene salıncağı yaptım ayağıma bağlıom ipi sallıyorum artık napiiim :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

xxcansuxx

asya zaten o çingene salıncakları iyi geliyormuş gazlı bebelere çok rahatlatıyormuş... babam yeğenime yapmış çok rahatmış bizde torba beşik derler ona  :k06: :k06: ayağına bağlamakda iyi fikir ben anakucağını hızlı hızlı sallerken benim beynim uyuşuyor bunlar iyi dayanıyorlar  :tongue3: :tongue3:

canım maşaallah artık kızımın dilini daha iyi anlayabiliyorum birkaç gündür... mesela bugün arkadaşım vardı sabah yıktı ortalığı kahvaltıyı yaparken aldırmadım anakucağında salladım salladım yine uyku için ağlıyor çok belli bir süre sonra uyuyup kaldı önceden olsa ağlıyor diye alıp kucağımda rahtlatmak isterdim yine susmaz basardı ağıtı daha fazlalaştırırdı saatlerce ağlardı ayakta gezinirdim vs vs kar etmezdi.... şimdi ağla 5 dk sonra uyuyacaksın diyorum öylede oluyor  :k06: :k06:  meğer ben kızımı rahatlatayım diye eziyet ediyormuşum yine uykusu çok kısa sürüyor ama olsun saatlerce ağlamıyor... gecede çok sık kalkıyor düzene girer inş.

aydinays

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 23 Şubat , 2012, 22:30:36
Alıntı yapılan: aydinays - 23 Şubat , 2012, 21:12:05
canım aynı benim oğlum benimkide yalnız gelmiyor. Kırkından sonra benimkide böyle huysuz oldu. Yarım saat uyusa iyi uyudu diyoruz. Dün gece kaç kere ağladı. Meme verdim durmadı. Mama yaptım durmadı. İstiyorki devamlı sallayayım. Sabaha kadar uğraştım. Dedik sabah bayılır kalır yok gözünden uyku akıyor gözlerini ovuşturmaktan yüzünü çizdi durdu. Eskilerin dediği gibi kırkından sonra bebekler değişirmiş çok doğru iyi olan bebekler sonradan çok huysuz oluyor. Cnım gazı var mı??? Benimkinin derdi gazıydı. Şimdi ne derdi var bilmiyorummm. :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
ayşe ya aynı anlattığın gibi bizimde ama şükür gece uzun uyuyabiliyor tabi bir uykuya dalsa dediğin gibi gözleri kıpkırmızı oluyor normalde ağlamasa sakin olsa uyuyacak... değişik bir hal aldı gündüzleri yine öyle ağlaya ağlaya yarım saat ondada yanından ayrılmıyosun ayrıl o uyku 2dakikalık oluyor bende anakucağı varya ona koyup sallıyorum sürekli annem kendine zorla baktıracak diyor anlatınca kucakda uyumadığı zmanlarda inan şimdi kollarım kopuyor biraz kilo alsa bileklerim dayanmıyacak... bizde de gaz sorunu yok ayaklarını falan öyle içe toplamıyor rahat öyle ğlama krizi tuttuğunda sırf uyku derdimiz bizim... bir kakasını arada yaparken ıkınıyor buda normalmiş başka sayfada yazmıştım

bakalım daha ne hyları değişecek ben sabırla bekliyorum ayşem sizin aylarınıza gelsem rahatlarız diyordum demek olmayınca olmuyor bebeden bebeye değişiyor işte

Canım diş çıkartana kadar bu sorunlar olacak. Diş çıkardıktan sonra bir nebze rahatız o zmaanda çok rahat olamıcaz aman düşmesin ama oraya uzanmasın falan diyip duaracağız.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

asya81

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 24 Şubat , 2012, 15:44:50
asya zaten o çingene salıncakları iyi geliyormuş gazlı bebelere çok rahatlatıyormuş... babam yeğenime yapmış çok rahatmış bizde torba beşik derler ona  :k06: :k06: ayağına bağlamakda iyi fikir ben anakucağını hızlı hızlı sallerken benim beynim uyuşuyor bunlar iyi dayanıyorlar  :tongue3: :tongue3:

canım maşaallah artık kızımın dilini daha iyi anlayabiliyorum birkaç gündür... mesela bugün arkadaşım vardı sabah yıktı ortalığı kahvaltıyı yaparken aldırmadım anakucağında salladım salladım yine uyku için ağlıyor çok belli bir süre sonra uyuyup kaldı önceden olsa ağlıyor diye alıp kucağımda rahtlatmak isterdim yine susmaz basardı ağıtı daha fazlalaştırırdı saatlerce ağlardı ayakta gezinirdim vs vs kar etmezdi.... şimdi ağla 5 dk sonra uyuyacaksın diyorum öylede oluyor  :k06: :k06:  meğer ben kızımı rahatlatayım diye eziyet ediyormuşum yine uykusu çok kısa sürüyor ama olsun saatlerce ağlamıyor... gecede çok sık kalkıyor düzene girer inş.
vallahi benim başım nasıl dönüo dediğin gibi sallıycam die inşallah sallamadan uyuycakları zamanlar gelir :amin: :amin: dediğin gibi zamanla dilini anlıyorsun bebeğin.benimkide uykusu geldimi zırıldanıyor :toothy10:sanki elinden alan var uyu demi ama illa müdahale gerek hanıma uyusun die :toothy10:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: asya81 - 25 Şubat , 2012, 15:15:59
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 24 Şubat , 2012, 15:44:50

vallahi benim başım nasıl dönüo dediğin gibi sallıycam die inşallah sallamadan uyuycakları zamanlar gelir :amin: :amin: dediğin gibi zamanla dilini anlıyorsun bebeğin.benimkide uykusu geldimi zırıldanıyor :toothy10:sanki elinden alan var uyu demi ama illa müdahale gerek hanıma uyusun die :toothy10:
dimi ya bende diyorum sakin ol uyuyacaksın yat elinden alan yok ki kuzum sen ıhhh desen bakıyorum bu ne şiddetli ağlama diyorum  :ehi: :ehi: annem kendine zorla baktıracak diyor minicikler ama şimdiden oynatıyorlar bizi  :k06: :k06:

xxcansuxx

26 şubat 2012
cennet kokan aşkım benim bugün 46 günlük oldun  :nazar: :nazar:
huyunu suyunu hergün değiştiriyorsun ya hızına yetişemiyorum  :k06: :k06: buraya yazıyorum şöylesin böylesin bir bakıyorum sen hiç o değilsin  :dontknow: :dontknow:  sağlıklı olda yavru kuşum senden büyük adam gibi davranmanı beklemiyorum zaten sen bebeksin miniciksin bana muhtaçsın  :y25: :y25: kıyamam sana ne kadar eziyet etsende  :love9: :love9:

dün akşm misafirlerimiz vardı seni çok sevdiler teyzelerinin oğlu var sana gelinimiz diyorlar  :k06: :k06: kime vereceğimizi şaşırdık kızım  :ehi: :ehi: sen en iyisi bizimle kal  :k06: :k06: sana senin çok hoşuna giden bir hediye almışlar salıncak getirmişler düşünüp ortaklaşa... bindirdik seni bu gece onda uyudun tabi yatar pozisyonunda küçük geliyor ayakların bükülüyor ama zeki babişin hemen çaresini buldu ana kucağının kılıfını salıncağa geçirdi düpedüz rahatça sığdın salladık uyuyuverdin gecede almadım ondan  :nazar: :nazar: ilk defa yatağımdan kalkmadan sen ağlasanda sana müdahale edebildim ve uykumu aldım çok dinçim maşaallah bana kızım  :k06: :k06: :nazar: :nazar:

Allah razı olsun düşünenlerden babişin şu an gereksiz diyordu ama sen çok ballısın bir şeyi annen istedi mi bir şekilde geliyor sana  :nazar: :nazar: A.E.OL HEP MUTLU HUZURLU OL  :amin: :amin:

aydinays

canancım o buğlemin balı olduğu kadar senin kalbinin temizliğinden canım. Hep böyle şanslı olsun buğlemcim.  :amin: :amin: :amin:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: aydinays - 26 Şubat , 2012, 13:45:23
canancım o buğlemin balı olduğu kadar senin kalbinin temizliğinden canım. Hep böyle şanslı olsun buğlemcim.  :amin: :amin: :amin:
canım benim senin klbin güzel olduğu için öyle güzel yorum yapmışsın tşk ederiz teyzesi  :opucuk: :opucuk:  :flowers: inş. hep böyle olsun  ;)

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

xxcansuxx

28 şubat 2012

haylaz ve nazlı kızım sen ne yaramazsın ya öyle bir o kadar da tatlısın dün akşama kadar babişinle vakit geçirdin sanki babanı yeni keşfediyordun babişinde çözdü seni anakucağına bırakınca sen beni alın diye sesler çıkarıyorsun, babişinle  göz göze gelince  basıyormuşsun ağıtı  :ehi: :ehi: babişin bakma yüzüne yoksa basıyor ağlamayı diyor çok komiksin kızım ya kendi kendine ne zaman vakit geçireceksin sen haydi şimdi hafifsinde ilerde kilo aldıkça kollarım kopar kucağımda  :suclu: :suclu:

ya kzım 2 gün arayla hediye 2.salıncağın geldi  :toothy10: :toothy10: akşam diğer arkadaşlarımız vardı kalabalıktı evimiz onlarda düşünüp salıncak getirmişler  daha fonksiyonel, emniyetli ve daha büyük... kapıda babişine vermiş arkadaşı şunu içeriye alıver diye babişin yanıma gelip "aşkımmmm bunlarda salıncak getirmişler napcazzz" diyor  :toothy10: :toothy10: :toothy10: bende onlar gelmeden babişine onlarda birleşip salıncak getirirlerse diye dalga geçmiştim yok artık demişti dediğim çıkıncaa ona da ayrı güldük  :k06: :k06:

artık salıncak gelmesin bir zahmet diye gülüyorum :suclu: :suclu:  hayır babişin bir sürü kıyafet gelir çok almayalım demişti şimdi gelen "herkes kıyafet getirir biz değişiklik olsun diye bunu aldık deyip deyip salıncak getiriyorlar" 2 salıncağımız varken hiç kıyafetimiz yokkkk  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

ayyy kızım ya sen çok kalabalığı seviyorsun anne karnında alışık olduğun için mi ne  :dontknow: :dontknow: yalnız olsak uyumak için ağlardın dün o kalabalıkta uykun geldi sesin çıkmadı evvv panayır yeri gibiydi çocuklar teyzeler amcaların ama gıkın çıkmadı  :nazar: :nazar: :nazar: gece 12de uyudun hemde sabaha kadar bende çok çokk rahat uyudum göğsümde sütle dolmuş  :nazar: :nazar: :nazar:

A.E.OL biricik kızım  :amin: :amin: şimdi uyuyorsun şöyle derin derin uyuda anne sıcak çayını içsin  :aferin: :aferin:

işte böyle ballı kızım 

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 28 Şubat , 2012, 11:25:25
2. salıncagınızıda gule gule kullanın  :ehi: :ehi: :ehi:
tşk ederiz teyzesi  :ehi: :ehi: hayır ben 2. geleni kullanırım diyorum ya diğer arkadaşlarım görürse bizim aldığımız bu değil derler akıllarına kötü şey gelmesin diye onlar gelince onu diğerleri gelince diğerini kullanayım diyorum  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 28 Şubat , 2012, 11:34:00
Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 28 Şubat , 2012, 11:25:25
2. salıncagınızıda gule gule kullanın  :ehi: :ehi: :ehi:
tşk ederiz teyzesi  :ehi: :ehi: hayır ben 2. geleni kullanırım diyorum ya diğer arkadaşlarım görürse bizim aldığımız bu değil derler akıllarına kötü şey gelmesin diye onlar gelince onu diğerleri gelince diğerini kullanayım diyorum  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
:ehi: :ehi: :ehi:

banu_fth

ıkı aydır dılımde tuy bıttı bı salıncak ıcın yalvarıom.. bızede habıre kıyafet gelıo deısekmı  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

hayırlı olsun salıncakları kısmetlı ballı lokumun gule gule kullansın  :love9:  :nazar: