ATATÜRKÜ an-ma bayramı

Başlatan MASAL ILGIN, 15 Ocak , 2012, 19:43:09

« önceki - sonraki »

MASAL ILGIN

Vapur hazır mı arkadaşlar?
- İyisi mi ertele Kemal abi...
- Nasıl yani?
- Güzel abim, yarın öbür gün çoluk çocuk üşür 19 Mayıs'ta... Başka mevsimde kurtar memleketi.
- Ağustosu mu beklesek?
- Çok sıcak olur be... Üstüne soğuk gazoz mazoz, maazallah bademcikleri şişer.
- Temmuzda gidelim bari.
- Canım abim, milli eğitim falan kurucan, okul filan, kışın ders, yazın tatil, haziranda karneyi kapan anında vınn, yazın olmaz bu iş yani.
- Sömestrde gitsek...
- Umre var, oraya gitçekler.
- Aralığa çekelim...
- Kar yağar.
- Ocak da soğuk...
- Buz, buzz.
- Mart?
- Nevruz'dan haberin yok galiba, bakanlar valiler ateşten atlıycak, senle mi uğraşcaklar.
- Nisana alalım...
- Play-off var, statlar dolu, kutlama yapıcaz diye boşaltamayız, Lozan Antlaşması'na uysa bile, Dijitürk sözleşmesine aykırı olur, uefa'yla papaz oluruz valla.
- Eylülde gelsek...
- Yağmur yağar, ayaz da var, zatürree mi etçen çocukları.
- Ekim hiç olmazsa...
- O hiç olmaz... Padişah efendimizi anıcaz, ayıp olur şimdi o tarihte burnunu sokup araya girmen.
- Kasım?
- Ölücen zaten, onu kutluycaz.

nisan rüzgar

MASAL ILGIN

kızım bile bayrak görsün atatürkü görsün ataaa diye nasıl bağırıyor kızım konuşmayı ilk öğrendiğinde atatürkün resimlerini gösterip atatürk diye söledim şimdi ataa diye bağırıyo

ATATÜRK olmasaydı bizim ismimiz julia robert felan olurdu herhalde

nisan rüzgar

Alıntı yapılan: masalılgın link=topic=23015.msg1028544#msg1028544 date=132 6660251
kızım bile bayrak görsün atatürkü görsün ataaa diye nasıl bağırıyor kızım konuşmayı ilk öğrendiğinde atatürkün resimlerini gösterip atatürk diye söledim şimdi ataa diye bağırıyo

ATATÜRK olmasaydı bizim ismimiz julia robert felan olurdu herhalde
ne güzel guru verici ama bende resmini yaptım atatürkümüzün çocuklarım olunca görsünler istiyorum benden hatırakalsın  :love9: