clexane (kan sulandırıcı iğne) kullananlar bakarmısınız!

Başlatan lagrima, 15 Ocak , 2012, 16:18:34

« önceki - sonraki »

lagrima

Merhaba arkadaşlar 27 haftalık hamileyim ve hamileleiğimin 9. haftasından beri clexane 0.4cc kullanmaktayım. doğum yaklaştıkça endişelerim çogalıyor doktorum normal doğum yapabilirsin 37 . haftada bakarız dedi. ama benim bildiğim araştırdıgım okudugum kadarı ile normal doğum sakıncalı kan sulandırıcı iğne kullananlarda. bir çok ölen bile olmuş kanı durduramadıkları için! kılcal damarlar çatlıyormuş normal doğumda. doktoruma söylediğimde yok öyle birşey dedi. ama benim okudugum araştırdıgım kadarı ile hiç normal doğum yapan yok! hiçbir doktor riski göze almazken benimki nasıl alıyor acaba!? doktorum normal diye diretirse doktor mu değiştirsem ki zaten değiştirmeyi düşünüyorum!
kan sulandırıcı iğneyi kullanıp normal doğum yapan var mı? sezeryanda da epidural de yapmıyorlarmış zaten genel anestezi gerekiyormuş. bilgisi olanlar var mı?
teşekkürler...

doruk38

canım bende aynı iğneyi kullanıyorum. bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum. formda bir arkadaşımız vardı oda aynı iğneyi kullanıyordu yakın bir zamanda normal doğum yaptı. şuan siteye girmiyo. o gelince sorar cevabını alırız. 37. haftada iğneyi bırakıp normal doğumla bebeğini kucağına alanı çok duydum... her şeyin hayırlısı olsun  :amin: :amin:

lagrima

Alıntı yapılan: doruk38 - 15 Ocak , 2012, 18:13:57
canım bende aynı iğneyi kullanıyorum. bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum. formda bir arkadaşımız vardı oda aynı iğneyi kullanıyordu yakın bir zamanda normal doğum yaptı. şuan siteye girmiyo. o gelince sorar cevabını alırız. 37. haftada iğneyi bırakıp normal doğumla bebeğini kucağına alanı çok duydum... her şeyin hayırlısı olsun  :amin: :amin:
ama benim 1 gün dahi kullanmamam bebeğimi kaybetmeme neden olurmuş. bu riski nasıl göze alcam?

qonca

canm bende hamileliğimin başından beri 0.8 ml lik kullanıyorum
doğuma kadr hatta doğumdan sonra 1 hafta 10 gün kadar daha kullancakmışım  :honk:
bende 28. haftadayım dr la daha hiç doğum hakkında konuşmadık
ben sezaryen istemiyorum hiç  :honk:
iğne kullananlar normal yapamıyor diye bişey duymamıştım hiç  :dontknow:
haftaya kontrolüm var gittiğimde bende sorayım bakiim bi  :icon_scratch:

lagrima

Alıntı yapılan: qonca - 16 Ocak , 2012, 10:19:49
canm bende hamileliğimin başından beri 0.8 ml lik kullanıyorum
doğuma kadr hatta doğumdan sonra 1 hafta 10 gün kadar daha kullancakmışım  :honk:
bende 28. haftadayım dr la daha hiç doğum hakkında konuşmadık
ben sezaryen istemiyorum hiç  :honk:
iğne kullananlar normal yapamıyor diye bişey duymamıştım hiç  :dontknow:
haftaya kontrolüm var gittiğimde bende sorayım bakiim bi  :icon_scratch:
10 gün önce arkadasım kanda pıhılaşma yüzünden iğne kullandıgı halde bebeği öldü karnında ve kürtaj dahi yapmadılar 1 hafta beklettiler iğne kullandıgı için sonra kürtaj oldu. bu riski doktorlar genelde göze almıyor çünkü kanı durduramama ihtimalleri var noral dogumda. ve kullanan hiçbir arkadaşım normal doğum yapmadı. doktorları yaptırmadı.

suzannn

bende kullanacağım iğne gebelik oluşursa bende normal doğumla bebeğini getirenleri duydum

lagrima

Alıntı yapılan: ♥ PaPaTyaM ♥ - 16 Ocak , 2012, 11:59:25
bende kullanacağım iğne gebelik oluşursa bende normal doğumla bebeğini getirenleri duydum

az da olsa bende duydum ama ölenleride duydm

suzannn

Alıntı yapılan: lagrima - 16 Ocak , 2012, 12:46:17
Alıntı yapılan: ♥ PaPaTyaM ♥ - 16 Ocak , 2012, 11:59:25

az da olsa bende duydum ama ölenleride duydm
O ZAMAN EN MANTIKLISI SEZERYAN OLMAK

KasrıCinan

Alıntı yapılan: lagrima - 15 Ocak , 2012, 16:18:34
Merhaba arkadaşlar 27 haftalık hamileyim ve hamileleiğimin 9. haftasından beri clexane 0.4cc kullanmaktayım. doğum yaklaştıkça endişelerim çogalıyor doktorum normal doğum yapabilirsin 37 . haftada bakarız dedi. ama benim bildiğim araştırdıgım okudugum kadarı ile normal doğum sakıncalı kan sulandırıcı iğne kullananlarda. bir çok ölen bile olmuş kanı durduramadıkları için! kılcal damarlar çatlıyormuş normal doğumda. doktoruma söylediğimde yok öyle birşey dedi. ama benim okudugum araştırdıgım kadarı ile hiç normal doğum yapan yok! hiçbir doktor riski göze almazken benimki nasıl alıyor acaba!? doktorum normal diye diretirse doktor mu değiştirsem ki zaten değiştirmeyi düşünüyorum!
kan sulandırıcı iğneyi kullanıp normal doğum yapan var mı? sezeryanda da epidural de yapmıyorlarmış zaten genel anestezi gerekiyormuş. bilgisi olanlar var mı?
teşekkürler...

canım hamileliğimin basından 40.haftanın sonuna kadar kullandım.ve 10 gün önce normal doğum yaptım hiç bir sıkıntım olmadı.takma kafana.herkez birsey söyler.ben şükür hiç bi sıkıntı yasamadım :icon_thumright:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

ama şöyle bi durum oldu.ayrı müdale gerekecekti ama gerekmedi.sızma olmus bende sonra lokal yaparak diktiler.sonrasında ebe ile doktorun konusmasında gerekirse müdahele ederiz demislerdi.kanama çoktu sanırm.sormadım ama ne oldu diye  :suclu:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

lagrima

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 16 Ocak , 2012, 18:08:45
ama şöyle bi durum oldu.ayrı müdale gerekecekti ama gerekmedi.sızma olmus bende sonra lokal yaparak diktiler.sonrasında ebe ile doktorun konusmasında gerekirse müdahele ederiz demislerdi.kanama çoktu sanırm.sormadım ama ne oldu diye  :suclu:
biliyorum :) bu tarz seyler yasanıyor.. neyse ben sezeryanı sölicem bakalım doktor civanım ne dicek.. değiştircem bu sebeple doktorumu

lagrima

merhaba hanımlar. dün başka bir doktora gittim. 35 hafta olduk iğneyi bırakmamı eğer bırakmazsam doğumda kanamamın çok olacagını ve hayatımın tehlikeye gireceğini söyledi. ve normal doğuracaksın dedi. sezeryana gerek yok dedi. iğne kullananlara sezeryan yapmıyoruz gerek yok falan dedi. diğer gittiğim doktorda iğneyi bırakma bebeğinin hayatı tehlikeye girer dedi. ben şimdi kime inancam? normal doğum yapmak istemiyorum hemde riskliyim diyorum kabul etmiyorlar..

siz ne yaptınız? iğneyi ne zaman bıraktınız? normal mi sezeryan mı oldunuz??

doruk38

kızlar ben kontrole gittim. iğneyi sordum. iğneyi hiç bırakmayacakmışız. doğuma kadar iğne vurlulacağım ama doğuma 1 ,5 ay kala iğneyi hafta 1 e düşürecekmiş.

lagrima

bende sordum 38 39 . hafta kan alınacak ona göre bırakacakmışım. normal doğum için problem teşgil etmiyormuş.

rusta

Alıntı yapılan: doruk38 - 05 Mart , 2012, 19:29:42
kızlar ben kontrole gittim. iğneyi sordum. iğneyi hiç bırakmayacakmışız. doğuma kadar iğne vurlulacağım ama doğuma 1 ,5 ay kala iğneyi hafta 1 e düşürecekmiş.
[/quote kızlar sunu anladm her doktorun uygulama şekli farklı oldugu için bize ve durumumuza bakarak karar veriyo sanırım..benm doktorumda hiç haftada bir diye bişi demedi çünkü zehracm demek sende öle uygun görmüş..