27 Nisan , 2024, 21:39:20

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum sancılarının şekli hakkında bilgi verebilir misiniz arkadaşlar?

Başlatan <<<betty>>>, 24 Aralık , 2011, 17:04:14

« önceki - sonraki »

<<<betty>>>

Herkese merhaba arkadaşlar  :flowers:
Ben 38+6 günlük hamileyim ve şimdiye kadar hiçbir ağrım sancım olmadı... Fakat dün gece adet ağrısı gibi ama inanılmaz şiddetli bir ağrı ile uyandım, ağrı kasıklarımdan karnıma doğru yayılıyordu ve karnım kaya gibi sertti. bebek bi yerde toplanmıştı. Ve sanki tuvaletim varmış da sanki yaparsam rahatlarım gibi bir his vardı... karnımı tuta tuta wc ye gittim ama elim boş çıktım, biraz hafifler gibi oldu ağrım tekrar tuvalete girdim ve biraz rahatladım. 10 dakika kadar sonra ağrı tekrar şiddetlendi, annemi kaldırdım annem de doğum sancısı bu dedi, kız bebeklerin sancısı karından erkek bebeklerin belden vurur dedi. neyse ben çok korktum elim ayağım titredi, yaklaşık 2 saat ara ara ilk uyandığımdaki gibi şiddetli olmayan ağrılar geldi gitti, hafifleyince uyuyaklamışım, sabaha kadar da uyandım durdum ama ağrılar hep hafif hafifti. annem de sabah sen çok korktun gece, sancıları ve bebeği kaçırdın yukarı dedi  :dontknow:   :dontknow: çünkü sancı esnasında karnın aşağıda vajinanın üzerindeydi ama bak şimdi daha yukarda dedi. anneme pek inanmak istemedim ama 4 çocuk doğurmuş, tecrübe var herşeyden önce.
ama arkadaşlar böyle birşey olabilir mi diye size de sormak istiyorum, bi de bu sancılar adet ağrısının şiddetlisi gibi mi olucak?

asya81

CANIM DOĞUM SANCISI ADET SANCISININ KATMERLİSİ DOĞUM YAKLAŞIRSA EĞER BÜYÜK TUVALTİN VARMIŞ HİSSİ OLUYOR OZAMAN AÇIKLIK 10CM OLMUŞ OLMASI GEREK

asya81

Balböceği

Rabbim kolay dogum nasip etsin  :amin:
Benim bebegim erkekti karnima girerdi sanci oglum icerde tas gibi olurdu..
bundan baska bi belirti yoktu 3 hafta gibi surdu 37.6'da dogum yaptim  ::)

Balböceği

Bencede bi doktora gorunsen iyi olur..
ben daha 37. haftada gitmisim doktorlar nasil kizdi niye bu zamana kadar bekledin diye  :-\

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: asya81 - 24 Aralık , 2011, 17:06:25
CANIM DOĞUM SANCISI ADET SANCISININ KATMERLİSİ DOĞUM YAKLAŞIRSA EĞER BÜYÜK TUVALTİN VARMIŞ HİSSİ OLUYOR OZAMAN AÇIKLIK 10CM OLMUŞ OLMASI GEREK

aynen öyleydi canım adet sancısının katmerlisiydi resmen...
ama sonradan hafifledi ağrılar, ağrım hafifleyince tuvaletim varmış hissi de kayboldu, ama bebeğimin kafası sanki vajinamın üzerinde değilde makatımın üzerinde gibi devamlı...
yine de bu hafif ağrılarla açılma olması mümkün mü?

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 24 Aralık , 2011, 17:08:12
Rabbim kolay dogum nasip etsin  :amin:
Benim bebegim erkekti karnima girerdi sanci oglum icerde tas gibi olurdu..
bundan baska bi belirti yoktu 3 hafta gibi surdu 37.6'da dogum yaptim  ::)

amin inşallah  :amin:
ben ilk defa yaşadım bu tür bir ağrı, korkudan elim ayağım boşladı  :icon_pale: sen nasıl dayandın 3 hafta maşallahh  :nazar:

peki dr.a gittiğinde açılman ne kadardı? hastanede de çok sürdü mü ağrıların?

Balböceği

acilmam falan yoktu.. bu sancilarim  cok siddetliydi
esim hep hastaneye goruyum derdi yok derdim.. baktim en sonunda dayanamiyorum gittim
doktorlar bebegimin iri oldugunu acil normal dogum yapmami soylediler..
ben yurtdisindayim burda rahime ilac veriyorlar  p.tesi gece yattim 3 kere ilac verdiler rahim acilmasi icin
sali cektim o sancinin daha beterini carsamba saat 9'da suni sanciyla basladik
oglum yukardaydi asagiya inmesine 10 cm vardi keseyide patlattilar, en sonunda 5.30'da dogurdum..  ;D

<<<peri masalı >>>

allahım yardım etsin inşallah sağlıklı sorunsuz bir doğum olur :amin:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 24 Aralık , 2011, 17:22:22
acilmam falan yoktu.. bu sancilarim  cok siddetliydi
esim hep hastaneye goruyum derdi yok derdim.. baktim en sonunda dayanamiyorum gittim
doktorlar bebegimin iri oldugunu acil normal dogum yapmami soylediler..
ben yurtdisindayim burda rahime ilac veriyorlar  p.tesi gece yattim 3 kere ilac verdiler rahim acilmasi icin
sali cektim o sancinin daha beterini carsamba saat 9'da suni sanciyla basladik
oglum yukardaydi asagiya inmesine 10 cm vardi keseyide patlattilar, en sonunda 5.30'da dogurdum..  ;D

:nazar: :nazar: :nazar: maşallah sana  :nazar: :nazar: :nazar:
hakikaten zor bi doğum olmuş  :icon_pale:
baya çekmişsin... ama oğluşun da çok tatlı, bu paşaya değermiş muhtemelen  :love9:
Allah acısını göstermesin, sağlıklı mutlu uzun ömürleri olsun inşallah  :amin:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: lcy - 24 Aralık , 2011, 17:27:32
allahım yardım etsin inşallah sağlıklı sorunsuz bir doğum olur :amin:

amin canım çok sağol  :amin: :amin:
Rabbim hepimize bebişlerimize sağlıkla ve kolaylıkla kavuşmamızı nasip etsin inşallah  :amin:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

cnm belki bilirsin karnim hep sertti sancim oluyo diye yazmistim buraya doktora kontrole gittim 4 cm acikligim oldugunu soyleyip acile gonderdi sonra beni eve gonderdiler ve geldim dus aldim sancilar siklasti hastaneye gidene kadar 10 cm olmus azdaha koridorda doguracaktim  :-ooo :-ooo
bence git doktora belki acilman vardir  ;)

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 24 Aralık , 2011, 18:31:11
cnm belki bilirsin karnim hep sertti sancim oluyo diye yazmistim buraya doktora kontrole gittim 4 cm acikligim oldugunu soyleyip acile gonderdi sonra beni eve gonderdiler ve geldim dus aldim sancilar siklasti hastaneye gidene kadar 10 cm olmus azdaha koridorda doguracaktim  :-ooo :-ooo
bence git doktora belki acilman vardir  ;)

evet hatırlıyorum canım, hep diyordun karnım taş gibi diye...
evet p.tesi kontrolüm var, bakalım olmadı beklemem o güne kadar, yarından falan giderim olmadı, çünkü böyle hafif hafif adet ağrısı var kasıklarımda...

simurg01985

Benim sancılarım başlamadan bir hafta önce  kasılmalarım vardı kasılmalar karnı taş gibi yapıyor ..Sancı adet sancısına benziyor ve göbeğinin altında kasıklarında oluyor ama bence senin kasılmaların başlamışş.Kasılmalar doğumum yaklaştığının habercisiymiş ve rahimi yumuşatıyormuş ebe öyle demişti bana ....
"Bazen diyorum,otobüslerin camına başımı dayasam.Her durağa dikkatlice baksam seni görebilir miyim diye.Hiç kimseye farkettirmesem seni aradığımı.Sonra seni hiç bulamasam.Gerçekten olup olmadığından kuşku duysam.Sonra,sonra..Yanımda olsaydın anlatacak çok şeyim vardı sana.Belki de susardım saatler boyu.Konuşmam gereken hiçbir yerde konuşamadığım gibi..."

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: simurg01985 - 25 Aralık , 2011, 18:18:00
Benim sancılarım başlamadan bir hafta önce  kasılmalarım vardı kasılmalar karnı taş gibi yapıyor ..Sancı adet sancısına benziyor ve göbeğinin altında kasıklarında oluyor ama bence senin kasılmaların başlamışş.Kasılmalar doğumum yaklaştığının habercisiymiş ve rahimi yumuşatıyormuş ebe öyle demişti bana ....

evet karnım hep taş gibi o sancıyla uyandığım geceden beri... sabaha karşı yine adet ağrısı ile uyandım ama devamı gelmiyor işte... bekliyoruz bakalım ne zaman düzenli şekilde gelicek sancılar...