ŞEB-İ ARÛS

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 17 Aralık , 2011, 01:42:22

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Şeb-i Arus lügat manası düğün gecesi demektir. Mevlânâ Celaleddin-i Rumi kendi ölümüne Rabb'ine duyduğu aşktan dolayı sevgiliye kavuşma yani düğün gecesi demiştir.
Mevlânâ Celaleddin-i Rumi'nin ölüm yıl dönünlerinde 17 Aralık tarihlerine denk gelen haftalarda yapılan ve "Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri" olarak isimlendirilmeye başlanılan törenler, halk arasında Şeb-i Arus Şenlikleri olarak da anılmaktadır. 

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

evet bende bir konyalı olarak,mevlana şehri konyamda olamasamda ruhum orda
rabbim hz mevlanaya rahmet eylesin bizide şefaatine nail eylesin inşallah

Lă_Tăhzen!

Kon tv'den izliyorum Ayşegülcüm ben  proğramı izliyormusun sende ? bende çok isterdim orada olmak o atmosferi yaşamak

Rabbim Mevlana hazretlerinin şefaatine nail eylesin o ki ölümü vuslat görmus rabbe kavusma dugun gunu görmus bizimde ölüm gunumuz onun ki gibi dugun gunu olsun insallah guruluyum Konyalı olmaktan Mevlana torunu olmaktan
r

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

bende çok gururluyum canım Allaha çok şükür
sen deyince açtım şimdi kon tv yi
çok güzel....... :love9:

Balböceği

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 17 Aralık , 2011, 22:00:29
Kon tv'den izliyorum Ayşegülcüm ben  proğramı izliyormusun sende ? bende çok isterdim orada olmak o atmosferi yaşamak

Rabbim Mevlana hazretlerinin şefaatine nail eylesin o ki ölümü vuslat görmus rabbe kavusma dugun gunu görmus bizimde ölüm gunumuz onun ki gibi dugun gunu olsun insallah guruluyum Konyalı olmaktan Mevlana torunu olmaktan
r
Amin  :amin:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

17 Aralık , 2011, 23:57:53 #5 Son düzenlenme: 18 Aralık , 2011, 00:04:15 இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ
Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 17 Aralık , 2011, 22:00:29

r
:amin: :amin: bende konya ılımızı mevlana hazretlerınden dolayı bır baska severım   :love9: :love9: :love9:

kuzucuk

ben de konyayı çok seviyorum çok maneviyatlı  bir şehir Allah Mevlana Celaleddin-i Rumi hazretlerine rahmet eylesin bizleri de şefaatine nail eylesin  :amin:  :amin:  :amin: