BÖBREK TAŞI AĞRISI :(((

Başlatan <<AyBüKe>>, 10 Aralık , 2011, 17:15:39

« önceki - sonraki »

<<AyBüKe>>

Arkadaşlar eşim bu sabah fena bi ağrıyla uyandı, hemen acile gittik. İdrar tahlili, ultrason ve röntgen sonuçlarından böbrek taşı dedi doktor  :'(   İğne yaptı, ilaç verdi ama bi türlü geçmiyo ağrısı. Ara ara öyle bi ağrı geliyoki duvarları yumrukluyo  :sad1:  Ve arada da istifra ediyo..  Ameliyata gerek yok dedi ama acil doktoru olduğu için sanki pek anlamadı gibime geldi, ne kadar büyüklükte olduğunu falan söylemedi hiç  :dontknow:   

Sizin yada yakınlarınızın böyle bi sorunu varmıydı ve nasıl geçti ? Şifalı su falan diyolar ama nerden bulucazki onuda ..  Bi an önce geçsin istiyorum yaa hal kalmadı adamda sancı çekmekten  :y25:

Lă_Tăhzen!

Geçmiş olsun aybukecım
benım esım dugunumuze 2 3 gun kala böbrek tası dusurmustu daha öncede sık sık yasadıgı bır rahatsızlıkmıs  cok agrı sızı verıyor tas dusurmek dogumdan bıle zor derler Allah yardımcın olsun eşimin taşı kucuktu doktor bol bol yuru ve bol bol su iç demişti yazık hiç oturamıyıodu devamlı ayaklıyodu surat ıfadesınden de bellı oluyodu nekadar acı cektıgı kendiliğinden dusmustu

halamın eşininde basına gelmıstı böyle bısey anıden sabah uyanınca fecı agrılarla rla uyanmıstı doktora gıttı doktor kendın dusurebılırsen dusur egerkı olmadı gel demıstı enıstede agırlara dayanmayınca amelıyatsız lazerle kırmıslardı o tası özel bır hastanede

✿گสЯเ_ќĮż✿

Yukarıdaki ağaç AVAKADO AĞACI. Adana ziyareti sırasında Ablam onu da hatırlamış ve çekmiş. Sağolsun. Çok ulu bir ağaçtı daha sonra kesmişler kendini yenilesin diye.

Şimdi nereden çıktı bu ağaç diyeceksiniz. Avakado ağacının yaprakları böbrek taşına iyi gelir. Babam ve babaannem böbrek taşından çok çekmişlerdi. Hatta babaannem 2 kere ameliyat olmuş, ameliyatla alınan taşını gösterirdi bize. Rahatsızlıkları Köprüköye taşınana kadar devam etti. Köprüköyde komşumuzun bahçesinde çok büyük bir avakado ağacı vardı. Bellerine ip bağlayan adamlar kamışların ucuna taktıkları jiletlerle yapraklarını düşürür toplarlardı. Altın gibi kıymetliydi avakado yaprağı. Portakal bahçesinde de bir küçük avakado ağacı vardı. Annem oradan toplardı babama ve babaanneme.

20 adet avakado yaprağını 5 su bardağı suda iyice kaynatıp, her sabah 1 bardak içirirdi.

Böbreklerindeki kumu direk, taş varsa  eritip kum olarak ağrısız sancısız dökerlerdi. O günden sonra bizim aile için böbrek sancısı hayal oldu. Aktarlarda da bulabilirsiniz avakado yapraklarını ama bütün yaprak bulmak zor kırık kırık parçalar halinde satılanlar.

Çevrenizde böbrek hastası olanlar varsa lütfen tavsiye edin. İlaçların yerini tutmaz ama alternatif tıbbın varlığı da yadsınamaz. Tüm böbrek taşı olanlara acil şifalar dileğiyle...

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

<<AyBüKe>>

Nur'cum çok sağol cevabın için  :opucuk:   İnsanın elinden de bişey gelmiyoki öyle acı çekmesini izliyorum, ne illet bişeymiş bu :(  Kaç saat oldu bak hala sancı çekiyo, 5 dk. duruyo gibi sonra tekrar başlıyo. Daha bunun gecesi var bakalım napıcaz acillik olucaz bu gidişle  :y25:

<<AyBüKe>>

Aysen'cim teşekkürler canım , aktardan alıp hemen deniycem bunu ... İlaçlarda bi yere kadar demekki. Bak o kadar iğne vurundu, ağrı kesici, ilaç fayda etmedi .  Bunu alıp yapiyim ben sağol  :opucuk:canım

✿گสЯเ_ќĮż✿

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN TATLIM.HEMEN AVAKADO YAPRAĞI BULUN.BABAM,DAYIM,BABAANNEM BUNDAN ŞİFA BULDULAR.  :amin: HATTA DAYIM HER YIL KUM DÖKER AVAKADO İLE İYİLEŞİR.  :icon_thumright:

✿گสЯเ_ќĮż✿

CANIM GERÇEKTEN ÇOK AMA .OK FAYDALI.KESİNLİKLE DEVAM EDİN.İLAÇLAR FİLAN FASA FİSO.O AĞRININ NASIL BİRŞEY OLDUĞUNU BABAMDAN DOLAYI ÇOK İYİ BİLİRİM.ADAMCAĞIZ KISKIS KIVRANIRDI.İKİ BÜKLÜM DOLAŞIRDI.İLAÇ FİLAN KAR ETMİYORDU.ALLAH RAZI OLSUN BİR TANIDIK BU AVAKADOYU TAVSİYE ETTİ.ÇOK FAYDA BULDU BABAM.BİR KAÇ GÜN YAPIP BIRAKMAYIN.EN AZ 1 AY KESİNTİSİZ KULLANIN  :icon_thumright:

serife26

aybuke canım inşallah geçer de acılı geçiyor o dönem baya baya,anlattığın gibi ilaçlar bile kesmiyor,sürekli iğne ihtiyacı duyuyor hatta insan,acildeki doktor da bilir taş olayını,ama siz yinede sonra ürologa gidersiniz,bakalım ne durumda,mesanede mi noldu ne bitti diye,tekrar geçmiş olsun.

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: ✿گสЯเ_ќĮż✿ - 10 Aralık , 2011, 17:37:40
CANIM GERÇEKTEN ÇOK AMA .OK FAYDALI.KESİNLİKLE DEVAM EDİN.İLAÇLAR FİLAN FASA FİSO.O AĞRININ NASIL BİRŞEY OLDUĞUNU BABAMDAN DOLAYI ÇOK İYİ BİLİRİM.ADAMCAĞIZ KISKIS KIVRANIRDI.İKİ BÜKLÜM DOLAŞIRDI.İLAÇ FİLAN KAR ETMİYORDU.ALLAH RAZI OLSUN BİR TANIDIK BU AVAKADOYU TAVSİYE ETTİ.ÇOK FAYDA BULDU BABAM.BİR KAÇ GÜN YAPIP BIRAKMAYIN.EN AZ 1 AY KESİNTİSİZ KULLANIN  :icon_thumright:

Sen bunu yazdıktan sonra hemen çıktım aktardan aldım Allahtan buldum paket halindeydi 2 paket aldım.  Dediğin gibi bütün değil kırık olarak paket halinde. Şimdi koydum ocağa kaynatıyorum Allahım yarabbim inşallah şifa olur .  :amin: :amin:   Adam gözümün önünde eriyo sanki, suratı kireç gibi bugünden beri  :y25:

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: serife26 - 10 Aralık , 2011, 17:52:44
aybuke canım inşallah geçer de acılı geçiyor o dönem baya baya,anlattığın gibi ilaçlar bile kesmiyor,sürekli iğne ihtiyacı duyuyor hatta insan,acildeki doktor da bilir taş olayını,ama siz yinede sonra ürologa gidersiniz,bakalım ne durumda,mesanede mi noldu ne bitti diye,tekrar geçmiş olsun.

Yok valla ilaç milaç kar etmedi, Aysenin dediği avakado yaprağını aldım onu deniyelim bakalım. Doğum ağrısı çekmedim ben ama bunu o sancıdan beter diyolar Allah düşmanımın başına vermesin  :amin:

<<AyBüKe>>

Hala geçmedi eşimin ağrıları, dün gece yine acile gitti. Bi daha iğne vurmuşlar, serum vermişler geldiğinde biraz iyiydi yine başladı sonra. Yazık bütün gece uyumadı, yemek yiyemiyo yediğini çıkarıyo  :y25:  Allahım şifa ver yarabim ne zormuş  :crybaby2:   

kuzucuk

çok geçmiş olsun canım annecim de aynı sıkıntıları yaşıyo  :y25:

Aytii

offff  :sad1: çok geçmiş olsun eşine

böbrek taşı ağrısı çok fena derler. doğum sancısını bile geçer  :icon_pale:

çeşme suyunda çok kireç olduğu için ondan olabiliyomuş yada az su içmekten

senin eşin neden olmuş  :dontknow: inşallah kısa sürede atar o taşları  :amin: