ek besine geçtikten sonra oluşan kabızlık...

Başlatan serife26, 05 Aralık , 2011, 00:00:38

« önceki - sonraki »

AyNi

Alıntı yapılan: serife26 - 05 Aralık , 2011, 23:53:24
şeker normalde koymam ama biberon almıyor ya cazip hale getirmek için denedim,günlerdir biberonla su vereyim fln diye uğraşıyorum yok yok yani,şekerli olunca,uykulu biraz aldı,yoksa ben de karşıyım ne yalan söleyim,ne gerek var şekere ama beni ne hale soktu oğlum,yenice uyudu,ağlaya ağlaya daha ne kadar sürer böyle kim bilir,çarşamba kan testi yaptırınca tarttırırım da,bakalım nsl bizim küçük bey,senin bebiş nasıl?akıllandı mı eskisine göre ;)

24 saat peşindeyim, gece bile uyku tulumundan çıkmayı beceriyor kurtlu  :toothy10: yoksa iyi sayılırız... hala pek iştahlı değil, bizim de sorunumz TV karşısından yiyor sadece  :'( çok kötü alıştı ama TV açık olmazsa yemiyor.. yada dışarıda parkta filan olursak yiyor.. napcaz bilmiyorum.. bu bebeler zaten tabu filan bırakmıyor, hamilelikten önce ve hamileyken kesinlikle yapmam dediğim çoğu şeyi yaptırdı sağolsun  :k06: :k06: tükürdüğümü yalama da usta yaptı beni cadı  :k06:

zeynep0655

kızlar kabız için 1 çay kaşığı zeytinyağı çok iyi geliyor bebeklere. ben bu kabızlık olayını 1 kere yaşadım kayınvaldeyle annem zeytinyağı içirelim dediler. yapmayın etmeyin doktora soralım dedim ama başlatma doktorundan dediler:)))) valla çok faydası oldu bebeğim gayet güzel rahatladı. valla onu bilmem artık annelerimizin doktordan daha çok doktor olduklarına inanıyorum. tecrübe işte.

serife26

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 06 Aralık , 2011, 00:18:10
kızlar kabız için 1 çay kaşığı zeytinyağı çok iyi geliyor bebeklere. ben bu kabızlık olayını 1 kere yaşadım kayınvaldeyle annem zeytinyağı içirelim dediler. yapmayın etmeyin doktora soralım dedim ama başlatma doktorundan dediler:)))) valla çok faydası oldu bebeğim gayet güzel rahatladı. valla onu bilmem artık annelerimizin doktordan daha çok doktor olduklarına inanıyorum. tecrübe işte.
inan zeytinyağının miktarını arttırdım verirken oğluma bir kaşıktan da fazla,kar etmedi,inşallah düzelir,bugün yapsın da kakasını,katı olmasın başka bişe istemiyorum şu an:)

serife26

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 05 Aralık , 2011, 23:57:28
Alıntı yapılan: serife26 - 05 Aralık , 2011, 23:53:24
şeker normalde koymam ama biberon almıyor ya cazip hale getirmek için denedim,günlerdir biberonla su vereyim fln diye uğraşıyorum yok yok yani,şekerli olunca,uykulu biraz aldı,yoksa ben de karşıyım ne yalan söleyim,ne gerek var şekere ama beni ne hale soktu oğlum,yenice uyudu,ağlaya ağlaya daha ne kadar sürer böyle kim bilir,çarşamba kan testi yaptırınca tarttırırım da,bakalım nsl bizim küçük bey,senin bebiş nasıl?akıllandı mı eskisine göre ;)

24 saat peşindeyim, gece bile uyku tulumundan çıkmayı beceriyor kurtlu  :toothy10: yoksa iyi sayılırız... hala pek iştahlı değil, bizim de sorunumz TV karşısından yiyor sadece  :'( çok kötü alıştı ama TV açık olmazsa yemiyor.. yada dışarıda parkta filan olursak yiyor.. napcaz bilmiyorum.. bu bebeler zaten tabu filan bırakmıyor, hamilelikten önce ve hamileyken kesinlikle yapmam dediğim çoğu şeyi yaptırdı sağolsun  :k06: :k06: tükürdüğümü yalama da usta yaptı beni cadı  :k06:

iştahsız bebekte çoook çoook zor olmalı,benim oğlan da kabızlığından beri iştahsız:)yapamyorki yemek istesin dimi ama,tv alışkanlığı kötü olmuş ama demekki o olmadan da yemeyecekti,mecburuz bir yerde,inşallah senin bebişte oburlaşır biraz  :k06: zayıftı hatırladığım kadarıyla.

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 06 Aralık , 2011, 00:18:10

doktorlar da zeytinyağını tavsiye ediyor. ben de yoğurdunun içine zeyitnyağı koyardım müthiş işe yarıyor

ยรlคภ๓คz göภlüm

kızlar oğlum altı yaşında hala çok iştahsız.  hala yarım kase  çorbayı  zor bitirir. önceden vitamin şurupları kullanıyordum biraz iştahı açılmıştı şimdi de balık yağına başlayacağım.

°•.ℓανιηуα.•°

şerife naptı senin oğlan?

sarper bu gü o dediğin gibi keçi pisliği gibi yaptı,hem de zorlanarak  :-ooo of yaaaa. yavrum çok acı çekti. 2 kere serçe parmağı kalınlığında ve uzunluğunda kaka yaptı. ağlayarak. napıcam  :dontknow:

serife26

AĞLAYIP DURUYOR KAĞANDA,YAPAMADI YİNE,2 GÜN OLDU,EN SON ZATEN FİTİLLE YAPTIRMIŞTIM,YARIM SAAT ÖNCE ZEYTİNYAĞINA KULAK ÇÖPÜ BANDIM,MAKATTAN DÜRTTÜM İÇERİ,AMA SADECE GAZ YAPTI,KAKA HALA YOK.DÜNDEN BERİ DE ASLINDA ZEYTİNYAĞI İÇİRDİM 3 ÇAY KAŞIĞI FLN BANAMISIN DEMEDİ.PİRİNÇUNLU MAMA DA VERMEDİM HİÇ.
DÜNDEN BERİ DE SU İÇİRİYORUM,ASLINDA ILIK SU VERMEK LAZIM,NETTEN ARAŞTIRDIM İNCİR,KAYISI,ÜZÜM KURULARINI KAYNAT,ONUN SUYUNU ILIT VER BEBİŞE,HEM ŞEKERLİ YA NİÇER,İİ GELİRMİŞ O,BİR DE BU DA ÇÖZÜM OLMAZSA HERO BABY NİN MÜRDÜM ERİKLİ MEYVE PÜRESİ VARMIŞ ONDAN ALICAM,KABIZLIĞI GEÇENE KADAR KULLANIRIM,BİRİ BU ÜRÜNLE ÇÖZMÜŞ O DURUMU.
OLMADI YİNE FİTİL ATICAM EN SON GECEYE KADAR YAPMAZSA.

°•.ℓανιηуα.•°

ay kıyamam yaaa. kulak çöpüyle dürtünce gaz çıkarmasına çok güldüm yalnız  :laughing7: şerife bu çocuklar bize mi çekti acaba  :y25:

serife26

BEN HALA KABIZLIK ÇEKİYORUM SIKSIK HATTA HEMEN HER ZAMAN,2-3 GÜNDÜR BOL SEBZE TÜKETİYORUM,EKMEKTEN FLN UZAKLAŞTIM SAYILIR,ONLA BİRAZ BİRAZ ÇIKABİLİYORUM :)
AMA YAPTIĞIM ARAŞTIRMALARA GÖRE  :toothy10: :toothy10: NE ÇOK ARAŞTIRMA YAPTIM YA :laughing7:
EMEKLEME ZAMANINDA BEBEKLERDE GÖRÜLÜRMÜŞ KISA SÜRELİ YA DA EK BESİNE GEÇERKEN.ÇOĞU BEBEKTE OLAN BİR DURUM.

°•.ℓανιηуα.•°

evet ya bizimkinde hiç yoktu. ek besine geçtik,oldu. demek ki barsakları alışıyo,bence de normaldir.

FeHi

kaşık maması verdiğimde olmuştu yavrum benim

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

arkadaslar genelde tum bebeklerde olan gecici bir durum  :(
benim kizda ilk yogurt meyve gibi seylere vermeme ragmen keci pisligi gibi yapip cok agliyodu zeytinyagi veriyoum falan cozum olmuyodu bir sure sonra kendiliginden gecti ek besine alisincada bidaha olmadi  ;)

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

°•.ℓανιηуα.•°

inşallah geçer aynurum. zavallı bebeklerimiz  :sad1:

FeHi

Bol su tüketmesine özen gösteriorm, kabızlık sorunu yaşamamak için