hamilelikte şişme

Başlatan ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥, 25 Kasım , 2011, 18:02:53

« önceki - sonraki »

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥

ya arkadaşlar ben çok şişmeye başladım elim yüzüm buruşuk gibi hissediyorum ayaklarım falan çok şişiyor şişmemek içinn ne yapabilirim daha 6 aydayız geri kalan 3 ay ayı düşünmek istemiyorum çok kötü bir halde oluyorum sabahları falan
Bir küçücük yiğitcik varmış annesi babası onu cok severmis

asya81

Alıntı yapılan: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"°°¤Yağmur nisa°°¤"♥♥♥♥♥♥♥♥ - 25 Kasım , 2011, 18:02:53
ya arkadaşlar ben çok şişmeye başladım elim yüzüm buruşuk gibi hissediyorum ayaklarım falan çok şişiyor şişmemek içinn ne yapabilirim daha 6 aydayız geri kalan 3 ay ayı düşünmek istemiyorum çok kötü bir halde oluyorum sabahları falan
canım şişmek için erken biras ayak şişmesi önemli değil ama yüz eller önemli erken aylarda doktora bir danış istersen.tuzlu yemiyorsan eğer bir sor doktoruna

gökkusağı

cnm hamilelikteki ödemleri gidermek için ıspanak salatasının çok ii geldiğini duymuştum netten tarifini alıp deneyebilirsin tuzlu yememeye de gayret et bende çok tuzlu yiyorum İlerleyen aylarda çıkmaz inş acısı  :sad1:
Nakşediyor yüreğime ilahi bir kudret.!
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
imtihan'ın RABBiN.!...için,
Sabret.! ♥

Lă_Tăhzen!

hamilelikte el ayak şişmesi cok normal  tuzlu yememeye dıkkat et ben buna bıle dıkkat ettıgım halde sısıyordu doktorum ilaç vermıstı ama hıcbır faydası yoktu 

maydonoz hamılelıgın kacıncı ayına kadar zararlı bılmıyorum ama maydonoz da guzel ödem attırıyormus bugun ögrendım :D

GELSQMİNQ

canım senin şişmelerin çok erken olmuş ben yedinci aydayım daha tık yok gebelik zehirlenmesi olabilir dr git normal değil yani

seda87

nazlıcım benim taa 16.haftada başladı bu şişlikler ellerim ayaklarım nasıl şişiyordu taa7.aya kadarda öyle nasıl tuzlu birşey yesem hemen davul gibi oluyor ayaklarım ellrim hiçbir yüzüğüm girmiyor ellerime :y25: :y25: :y25:ama artık çok dikkat ediyorum tuzu çook azalttım hemde çook .öyle farkettiki canm indi şişlikler çok şükür.ama arada artık hareketsiz kalmaktan mı bilmiyorum oluyor eskisi gibi değil ama.
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

bende 6 aydan sonra şişmeye basladım   :sad1: tuzlu yememe ragmen şişiyordum ellerım ayaklarım ozellıkle  :cildir:  sonra anladım kı cok ayakda kalınca oluyormus  :hıhı: ben hamılellıgımde cok kosusturduum nerdeyse dogacam hala ıslerım bıtmedı dınlendıkçe gecıyor tuzluda yemeyeceksın canım :opucuk:

çok tuzlu yemiyorum ama kızlar şişiyorum yemeklere tuz katmama gibi şansım yok kaynanamlarla bir yiyoruz akşam yemeklerini mecbur onlara uyuyorum ama sabah kalkınca falan davul bi oluyorum sibelim ben fazla ayakta durmuyorum çok yatıyorum ondan olabilirmiki kış geldi eve tıkıldım bir yerede gidemiyorum hemen akşam oluyor evde iş yapomaya çalışıyorum hareket yaparsam geçer diye ama fazla faydası olmuyor  Lă_Tăhzen!cnm ben maydonuzu hiç sevmem ama hamilelikte iyi değil diye duymuştum aslında zararı olmasa mecbur yerdim çünkü şişlik kötü doktora gittiğimde bir danışayım davul gibi oluyorum ya yanaklarım falan gergin oluyor sedacım senle hamileliklerimiz çok benziyor allah yardımız olsun ne yapalım paşalarımız iyi olsun kedriyeceim ıspanak salatası çiğmi yapılıyorki

xxcansuxx

bende 20.haftalarda şiştim elim yüzüm şişti parmaklarımı kapatamıyor alyansımı takamıyordum mesela... yeni doğum yapmış arkadaşıma dr.u bu şişlik için hergün yumurta haşlayıp yemesini tavsiye etmiş... protein alımı ödemi şişliği azaltıyormuş... gerçekten faydasını gördüm ben...  8.ayın içindeyim alyanslarımı takabiliyorum ayaklarım şiş değil  :occasion5:

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 26 Kasım , 2011, 18:07:40
bende 20.haftalarda şiştim elim yüzüm şişti parmaklarımı kapatamıyor alyansımı takamıyordum mesela... yeni doğum yapmış arkadaşıma dr.u bu şişlik için hergün yumurta haşlayıp yemesini tavsiye etmiş... protein alımı ödemi şişliği azaltıyormuş... gerçekten faydasını gördüm ben...  8.ayın içindeyim alyanslarımı takabiliyorum ayaklarım şiş değil  :occasion5:

CANANCIM BENDE TAKAMIYORUM YÜZLÜKLERİMİ BAZEN TALIYORUM ŞİŞ OLMUYORUM BİR AN DA BİR BAKIYORUM YÜZLÜKLER ÇIKMIYOR PARMAĞIMDAN ZAR ZOR ÇIKARIYORUM ARTIK TAKMAYA KORKUYORUM YÜZÜMDEKİ ŞİŞLİK BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR YA ŞİMDİ NETTE BOL BOL SU İÇİN DİYOR SUDA İÇSEMŞİŞİYORUM BU SEFER KARNIM TAŞ GİBİ OLUYOR MİDEM YEDİKLERİMİ ÇOK ZOR HAZMEDİYOR GALİBA ÇOK AZ YEMEK YEMEK GEREK SIK SIK AMA AÇKEN GÖZÜM HİÇBİRŞEY GÖRMÜYOR ÖZELLİKLE SABAHLARI OF OF

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"°°¤Yağmur nisa°°¤"♥♥♥♥♥♥♥♥ - 26 Kasım , 2011, 18:15:51

CANANCIM BENDE TAKAMIYORUM YÜZLÜKLERİMİ BAZEN TALIYORUM ŞİŞ OLMUYORUM BİR AN DA BİR BAKIYORUM YÜZLÜKLER ÇIKMIYOR PARMAĞIMDAN ZAR ZOR ÇIKARIYORUM ARTIK TAKMAYA KORKUYORUM YÜZÜMDEKİ ŞİŞLİK BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR YA ŞİMDİ NETTE BOL BOL SU İÇİN DİYOR SUDA İÇSEMŞİŞİYORUM BU SEFER KARNIM TAŞ GİBİ OLUYOR MİDEM YEDİKLERİMİ ÇOK ZOR HAZMEDİYOR GALİBA ÇOK AZ YEMEK YEMEK GEREK SIK SIK AMA AÇKEN GÖZÜM HİÇBİRŞEY GÖRMÜYOR ÖZELLİKLE SABAHLARI OF OF
takma canım yüzüklerini sen... benim şimdi bol geliyor attım o şişliklerimi... eşim bile kalkınca yüzn niye böyle şiş deyip duruyordu aynaya bakıp duruyordum... belki bende az az sık sık yediğim içinde atmış olabilirim... şeker çıktı ya bende düzene girdi yemelerim ondan rahatım... dr.una danış canım mutlaka sana yol gösterir... bana drum hiç hamileliğimde tuzu azalt demedi mesela...

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 26 Kasım , 2011, 18:25:39
Alıntı yapılan: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"°°¤Yağmur nisa°°¤"♥♥♥♥♥♥♥♥ - 26 Kasım , 2011, 18:15:51

takma canım yüzüklerini sen... benim şimdi bol geliyor attım o şişliklerimi... eşim bile kalkınca yüzn niye böyle şiş deyip duruyordu aynaya bakıp duruyordum... belki bende az az sık sık yediğim içinde atmış olabilirim... şeker çıktı ya bende düzene girdi yemelerim ondan rahatım... dr.una danış canım mutlaka sana yol gösterir... bana drum hiç hamileliğimde tuzu azalt demedi mesela...

cnm bakalım 10 gün sonra falan gidecem şeker yüklemiz olacak benimde şekerken olabilir yemelerim açlığa gelemiyorum hiç birde az az yemeye çalışacam bakalım belki işe yarar benimde eşim sabahları yüzün şişmiş diyor  birde her sabah bir tane haşlanmış yumurta yiyeyim bakalım inş işe yarar doktora gidincede mutlaka soracam bakalım ne diyecek

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"°°¤Yağmur nisa°°¤"♥♥♥♥♥♥♥♥ - 26 Kasım , 2011, 18:31:13
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 26 Kasım , 2011, 18:25:39

cnm bakalım 10 gün sonra falan gidecem şeker yüklemiz olacak benimde şekerken olabilir yemelerim açlığa gelemiyorum hiç birde az az yemeye çalışacam bakalım belki işe yarar benimde eşim sabahları yüzün şişmiş diyor  birde her sabah bir tane haşlanmış yumurta yiyeyim bakalım inş işe yarar doktora gidincede mutlaka soracam bakalım ne diyecek
bende şeker çıktıktan sonra o arkadaşım sende şeker çıkacağını az çok tahmin etmiştim söylemedim dedi  :dontknow: :dontknow: bende şu günlerde sanki doymuyorum  :suclu: :suclu: inş. sende şeker çıkmaz  :amin: :opucuk:

inş canancım bakalım 10 gün sonra belli olacak herşey ne zormuş hamilelik ya

ecrin.su79

sanırım bende bir anormallik var genelde hamilelikte el ayak şişerken benimde tam aksi zayıflıyor  :icon_scratch:kızımdada bu hamileliğimdede tam olan alyanslarım parmaklarımdan düşer oldu geçen hafta tek taşımı vcye düşürdüm çok üzüldüm :crybaby2:birde ben çok tuzlu yiyorum eşim hayatım biraz az at şu tuzu yemeğe sabaha kadar su içmekten şişiyorum diyor :ehi:benim yerime eşim şişiyor yani :toothy10: :toothy10: :toothy10: