HAYAT DEVAM EDİYOR

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 18 Kasım , 2011, 02:04:52

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

TÜRKİYE'NİN KANAYAN YARASI ÇOCUK GELİNLER

15 yaşındaki Hayat'ın,  70 yaşında bir adamla evlendirilmesini konu alan dizi  Türkiye'nin büyük bir yarası olan 'çocuk gelin' sorununu işliyor. Mahsun Kırmızıgül'ün senaryonusu ve yönetmenliğini yaptığı dizi Türkiye'nin gündemine oturacak gibi görünüyor.

USTA İSİMLER BİR ARADA

Dizide küçük gelini Müjdat Gezen Sanat Merkezi mezunu olan ve Bir Bulut Olsam dizinde de yer alan Meltem Miraloğlu canlandıracak. Miraloğlu dizide 66 yaşındaki usta oyuncu Rana Cabbar'ın canlandıracağı karakterle evlendirilecek.

Kırmızıgül dizinin ilk 4 bölümünde yönetmen koltuğunda oturacak ve sonra yönetmen koltuğunu Hülya Bilban'a devredecek.

Oyuncu kadrosunda Arif Erkin, Fikret Kuşkan, Şenay Gürler gibi usta isimlerin yanısıra bir çok başarılı genç isim yer alıyor...

HAYAT DEVAM EDİYOR...İŞTE TÜRKİYE'Yİ AĞLATACAK AİLE

Mahsun Kırmızıgül ilk TV projesindeki dev kadrosu ile dikkat çekiyor. Fikret Kuşkan, Arif Erkin, Meltem Miroğlu, Rana Cabbar,Şenay Gürler, Rozet Hubeş, Serkan Şenalp, Ali Barkın,Onur Tuna, Sera Tokdemir, Neslihan Atagül ve Çağla Şimşek'ten oluşan Bakırcı ailesi televizyon izleyicisini ekrana kilitleyecek. Projenin ilk beş bölümü için yönetmen koltuğuna oturacak olan Mahsun Kırmızıgül, daha sonra bayrağı Yıldız Hülya Birban'a devredecek. BoyutFilm/Murat Tokat'ın yapımcılığını üstlendiği 'Hayat Devam Ediyor'un çekimleri ise İstanbul, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'nun çeşitli şehirlerince gerçekleştirilecek.

KONUSU

Çömlekçi İsmail zorla evlendirildiği karısı Kudret'ten dört, aşık olup Kudret'in üzerine kuma getirdiği Cennet'ten ise üç çocuğa sahiptir. İsmail, çömlekçilikten artık para kazanamamaktadır ve birkaç oğlu Siraç ve kızı Zeliha'nın desteğiyle İstanbul'a göç etmeye karar vermiştir. Bu arada ailenin ortanca kızı güzeller güzeli Hayat, yörenin en eski ailelerinden birinin oğlu Kerem'le gizliden aşk yaşamaktadır. Gençlik heyecanı ve aşk ateşi ikisinin de hata yapmasına neden olur ve Kerem'le Hayat evlenmeden önce beraber olurlar. Aile bunu öğrenince şehrin en zengin, acımasız ve güçlü adamlarından 70 yaşındaki Abbas'ın 15 yaşındaki Hayat'ı istemesini fırsat bilip kızı Abbas'a verirler.

Bu olaylar nedeniyle aile, İstanbul'a neredeyse "kaçarak" gidip yerleşir. Ancak büyük şehir onlar için büyük bir tuzaktır. İbrahim ve eşlerinin İstanbul'a bir türlü uyum sağlayamamaları, İbrahim'in çocuklarından Şirin'in şöhret ve para tutkusu, Bekir'in karanlık yollara sapması, bir kolu sakat olan sessiz Malik'in şehirde giderek erozyona uğraması, Hayat'ın küçücük bedeninin ve ruhunun kabuk bağlamasıyla, etrafına ördüğü duvarların arkasında kalması ve acımasız ve sert bir karakter olup çıkması, büyük oğlan Siraç'ın imkansız aşkı, Zeliha'nın ailesi ve aşkı için direnişi gibi iç içe geçmiş durumlar hikayenin temel taşlarını oluşturuyor...
ATV EKRANINDA CUMA GUNU BASLIYOR

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Muhteşem ötesi bir proje Mahsunun ellerine emeğine sağlık bravo  :icon_thumright:
Ki ben böyle ağlak dizi sevmem resmen film gibiydi kalitesi açıları oyuncular ağlamak bu kadar mı çok yakışır oyunculara ya :icon_thumright:
Heyecanla haftayı bekliyorum :icon_thumright:

°•.ℓανιηуα.•°

ilk bölümü çok etkiledi. izleyeceğim bu iziyi  :icon_thumright:

suzannn

bende beğendim gerçekten türkiyenin kanayan yarası

derbeder

komsumuzdaydik dizi oynarken, seyretmeye mecbur birakildik diyebilirim. Senaryosu tam bekledigim gibi, mahsundan daha farkli birsey beklemezdim.
Oyuncu kadrosu bencede iyi, ama izlerken bile bazi sahneleri midem bulandi. Hee buarada bu evlendirilen kiz 15-16 yasinda ama sanki toreleri adetleri bilmiyormus gibi nasil
erkek arkadasiyla birlikte olmaya cesaret edebilmis. Orda yasayan bir kiz bilir bunu yaptiginda basina neler gelecegini. Gerdek gecesinde herifin kiza saldirmasida ayri bir igrenc goruntuydu.

seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

gökkusağı

çok güzel bi dizi ilk bölümünü zevkle izledim.mahsun kırmızıgülün sinemacı kimliğini çok beğeniyorum zaten bazen iiki müziği bırakmış diorum bu alanda çok daha başarılı çünkü.işlediği temalar çok faydalı türkiyenin kanayan yaralarına dokunuyo.inş daha güzel işlerle daha çok ekranda olur.bi dahaki bölümü iple çekiyorum...
Nakşediyor yüreğime ilahi bir kudret.!
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
imtihan'ın RABBiN.!...için,
Sabret.! ♥

Lă_Tăhzen!

Film tadında muhtesem bir dizi noralde ızleyemem bu tarz dızılerı esımın dızı sevmemesıne ragmen birlikte  gozumuzu bıle kırpmadan ızledık harıka helal olsun mahsun kırmızıgül'e  2.bölumu sabırsızıkla beklıyorumm

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 21 Kasım , 2011, 15:56:33
Film tadında muhtesem bir dizi noralde ızleyemem bu tarz dızılerı esımın dızı sevmemesıne ragmen birlikte  gozumuzu bıle kırpmadan ızledık harıka helal olsun mahsun kırmızıgül'e  2.bölumu sabırsızıkla beklıyorumm
aynen  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Aytii

Miray'a katılıyorum  :icon_thumright:

çok moktan bir dizi  :igrenc: fragmanı bile tiksindirdi izlemedim izlemem  :igrenc: :igrenc: :igrenc:

sanki Türkiyedeki toplum SALAK. bilmiyoruz biz doğuda olan biteni gerizekalıyız  :-\ illa o olayları kullanacaklar reyting yapmak uğruna  :sad1: sanki yeni bir şeymiş gibi bide çok beğenildi halbuki bilinen bir gerçek neyazıkki :-\

Mahsun parasızmı kaldın  :dontknow:

xxcansuxx

eşim o diziyi izlememi istemiyor... oysa tüm filmlerine gittik mahsunun  :dontknow: :dontknow: tekrarını bari izleyeyim o yokken dedim ama sinirlerimi hoplattı dyalogları kötüydü, sanırım sonundada o yaşlı adamın iğrenç davranışı olacak küçük geline  :igrenc: :igrenc: zaten ist.a taşınıp başına gelecekler güneşi gördüm filmiyle hemen hemen aynıdır... aileyi yutup gider istanbul...

iyiki ferihanın gününde yayınlanıyor diğer günler izleyip sinir olmaktansa feriha ya devam  :k06: :k06:

doruk38

kızlar bu film beni çok etkiledi. hayat ağladı ben ağladım. rabbim tüm çaresizlere yardım etsin.

Balböceği

Ben dramali dizileri severek izlerim yeri gelince aglarim ama sevmedim bu diziyi..
izledimm ama meraktan, o son sahne yokmuydu  :igrenc: cok igrenc  :igrenc:
Miray'a katiliyorum  :icon_thumright:

Balböceği

Ben izlemiyorum ama gecen gunki bolum igrencti zaren sansurlemisler ...
:igrenc: :igrenc: :igrenc: o sahnedeki konusmalari duydum  :igrenc: :igrenc:

°•.ℓανιηуα.•°

bu diziyi izledim. her dizinin amacı reyting yapmak zaten,orasını kınamıyorum da

bende artık dizi izleyecek derman kalmamış yaaa.... acıklı dizilere tahammül edemiyorum artık,çok üzülüyorum sanki gerçek de  ;D

bundan sonra komedi dizilerini izleyeceğim  8)

derbeder

fragmanlar gorunce ve zaplarken o yasli adami gormek midemi allak bullak etmeye yetiyor  :igrenc:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!