28 Nisan , 2024, 19:04:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

rahimde yumuşama

Başlatan karapnr, 16 Ekim , 2011, 10:58:36

« önceki - sonraki »

karapnr

dün kontrolüm vardı çatı muayenesi oldum arkadaşlar , herşey çok normal ilerliyor rahmin de yumuşamış hatta dedi doktor  :hello2: haftaya kontrole gel belki doğurursun dedi hatta  :k06: ama benim yalancı da olsa sancı diye nitelendirebileceğim ağrım olmadı , kısa süreli az şiddetli ağrılarım oluyor  :dontknow: benim merak ettiğim rahmimin yumuşamış olmasının açılmayla alakası var mı  :icon_scratch: son gününe kadar bekler mi yoksa heran olabilir mi yumuşamadan sonra  ::)  doğum yapanlar lütfen akıl versinnn   :icon_scratch: :icon_scratch:

xxcansuxx

canım o zaman normal gözüküyor doğumun ne güzel  :nazar: :nazar: :nazar: doğum yapmadım ama rhim kasları doğuma hazırlık için gevşiyor bebeğin 13 günü beklemeyebilir belki 1 haftaya kalmaz gelir dermişim  :k06: :k06: annem ben hazırım diyor vücudunda bunu kabullenip rahim değişikliğe uğruyor... bir avazda kurtulacağın doğumlar olsun  :amin: :amin:
benim bildiğim bu  :opucuk: :icon_thumright:

karapnr

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Ekim , 2011, 12:21:20
canım o zaman normal gözüküyor doğumun ne güzel  :nazar: :nazar: :nazar: doğum yapmadım ama rhim kasları doğuma hazırlık için gevşiyor bebeğin 13 günü beklemeyebilir belki 1 haftaya kalmaz gelir dermişim  :k06: :k06: annem ben hazırım diyor vücudunda bunu kabullenip rahim değişikliğe uğruyor... bir avazda kurtulacağın doğumlar olsun  :amin: :amin:
benim bildiğim bu  :opucuk: :icon_thumright:

inşallah canım  :amin: :amin: :amin: az önce ağrı girdi ama uzandım geçti  ::) başlasa keşke ağrılarım yalancı da olsa

krizantem84

Alıntı yapılan: karapnr - 16 Ekim , 2011, 10:58:36
dün kontrolüm vardı çatı muayenesi oldum arkadaşlar , herşey çok normal ilerliyor rahmin de yumuşamış hatta dedi doktor  :hello2: haftaya kontrole gel belki doğurursun dedi hatta  :k06: ama benim yalancı da olsa sancı diye nitelendirebileceğim ağrım olmadı , kısa süreli az şiddetli ağrılarım oluyor  :dontknow: benim merak ettiğim rahmimin yumuşamış olmasının açılmayla alakası var mı  :icon_scratch: son gününe kadar bekler mi yoksa heran olabilir mi yumuşamadan sonra  ::)  doğum yapanlar lütfen akıl versinnn   :icon_scratch: :icon_scratch:
canim korkacak bisey oldugunu sanmiyorum cünkü eger sana deseydiki catin dar o zaman sezeryani konusuyorlar doguma yakin.yumusama olmasi sezeryansiz dogum yapabilecegin anlamina gelir :opucuk: insallah saglikli dogumlar yaparsin  :amin:

karapnr

Alıntı yapılan: krizantem84 - 16 Ekim , 2011, 13:29:45
Alıntı yapılan: karapnr - 16 Ekim , 2011, 10:58:36
canim korkacak bisey oldugunu sanmiyorum cünkü eger sana deseydiki catin dar o zaman sezeryani konusuyorlar doguma yakin.yumusama olmasi sezeryansiz dogum yapabilecegin anlamina gelir :opucuk: insallah saglikli dogumlar yaparsin  :amin:

yok ben korkmuyorum biranönce gelsin sancılarım da doğurayım diye bekliyorum  :k06: gecikirse bebişim sezeryan yolları bize görünür ya da suni sancı yerim benim korkum bunlardan  :'(

krizantem84

valla suni sancinin cok zor oldugunu duydum insallah sancin gelirde hayirli sagliklisiyla dogumunu yaparsin :amin: sezeryan da kolay gibi görünüyor ama oda zor bence en iyisi sancida ceksen normal dogum :icon_thumright: ALLAH TAN hayirlisi :amin: kac haftaliksin suan?

karapnr

39. haftamdayım canım 38+3, artık yavaş yavaş başlaması lazım sanki sancıların ama pek gelen giden yokk  :dontknow:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: karapnr - 18 Ekim , 2011, 08:58:30
39. haftamdayım canım 38+3, artık yavaş yavaş başlaması lazım sanki sancıların ama pek gelen giden yokk  :dontknow:
CANIM BENİM NE GÜZEL BAK HERSEY YOLUNDAYMIŞ,SANCIDA BASLAR ARTIK TATLIM YAVAS YAVAS.NE YAPCAKSIN SANCI ÇEKMEYİ BOSVER  :laughing7: Bİ KERE GELSİN ONDADA DOĞURUVER İNSALLAH :nazar: :nazar: :nazar:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

karapnr

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Ekim , 2011, 09:02:45
Alıntı yapılan: karapnr - 18 Ekim , 2011, 08:58:30
CANIM BENİM NE GÜZEL BAK HERSEY YOLUNDAYMIŞ,SANCIDA BASLAR ARTIK TATLIM YAVAS YAVAS.NE YAPCAKSIN SANCI ÇEKMEYİ BOSVER  :laughing7: Bİ KERE GELSİN ONDADA DOĞURUVER İNSALLAH :nazar: :nazar: :nazar:

şimdi nst sonuçlarımı inceledim de kasılmalarım var görünüyor düzenli aralıklarla hem de ama şiddeti çok değil 60-70 civarında  :-ooo doktor haftaya gel doğurursun belki demişti , bu sebeple dedi heralde  :hello2: sancı filen olmazsa suni sancıya bağlıyolar ya ondan tırsıyorum ben  :icon_pale: :icon_pale:

KasrıCinan

hamişler doktorum banada 35+4 de rahim yumuşamaya baslamıs dedi.
37den sonra artık doğum olabilir dedi.şuan 37+2 deyim,.böyle doktora gidip yumusaması baslayanlar ne zaman doğum yaptınız???
kramp şeklinde karnıma ağrılar giriyor.ve bel adet ağrısı yoğunlastı.sürekli sertleşior oğlum.bacak aramı bacaklarımı kapatıp yatamıyorum.sıkısıyor kasıklarım çok kötü..
iyice sabırsızlanıyorum.ne zaman nasıl olacak kafamda türlü türlü düsünce soru isareti.sulu akıntı basladı bazen sarı yoğun.herkezinki birbirinden farklı oluyordur ama tecrübeli anneler bilgilerinizi paylaşırmısınız?
:icon_pale:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

<<<peri masalı >>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 22 Aralık , 2011, 15:36:12
37den sonra artık doğum olabilir dedi.şuan 37+2 deyim,.böyle doktora gidip yumusaması baslayanlar ne zaman doğum yaptınız???
kramp şeklinde karnıma ağrılar giriyor.ve bel adet ağrısı yoğunlastı.sürekli sertleşior oğlum.bacak aramı bacaklarımı kapatıp yatamıyorum.sıkısıyor kasıklarım çok kötü..
iyice sabırsızlanıyorum.ne zaman nasıl olacak kafamda türlü türlü düsünce soru isareti.sulu akıntı basladı bazen sarı yoğun.herkezinki birbirinden farklı oluyordur ama tecrübeli anneler bilgilerinizi paylaşırmısınız?

allahım yardım etsin inşallah tez zamanda sağlıklı bebeğini kucağına alırsın :amin:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: lcy - 22 Aralık , 2011, 16:32:33
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 22 Aralık , 2011, 15:36:12

allahım yardım etsin inşallah tez zamanda sağlıklı bebeğini kucağına alırsın :amin:
amin canım benim hepimiz insallah

kardelen06

hen de 38 haftalık hamileyim geçen hafta çatı muayenesi yapıldı bana aynı şekilde bana da yumuşama var dedi 1cm de açıklık varmış benim de sancım başlamadı arasıra adet olacakmışım gibi kısa süreli ağrı oluyo geçiyor ama kasılma olmuyor sancı yok.bende normal düşünüyorum ama çok da korkuyorum heyecanlıyım akıntılarım arttı bazen sulu bazende koyu kıvamlı oluyor bebeğin hareketleri azalır demişti doktor tam tersine arttı birde hareketleri acıta acıta oluyor oğum çok güçlü maşşallah heralde.sizin nasıl hareketleri?