100 gr şeker yüklememde yüksek çıktı :(

Başlatan xxcansuxx, 13 Ekim , 2011, 17:52:34

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: denizkabuğu - 20 Ekim , 2011, 16:12:15
Alıntı yapılan: laracroftt - 16 Ekim , 2011, 00:08:45
haklısın belkıde. Ama ben tatlı ıle yasayan bı ınsanım bıskuvısı olsun tatlısı olsun cıkolatası olsun baya yerdım yanı oyle boyle degıl belkıde ondan boyle oldu sımdı hasret kaldım  :ehi:  valla eger 3 ay yemezsem dogumdan sonra acısını fena cıkarırım :k06:   pekı senınkı kac cıktı kı? Baktımda goremedım bıde sekerı komple kesmekte ıyı degılmıs dusuk seker yuksek sekerden daha zararlıymıs bebek ıcın. Suan sende gayet ıyı gıdıyosun bence, sanada ınsulıne gerek kalmıycak gıbı gelıyor bana sende sıkma kendını bak bulantın falan oluyo senın bende olmuyor ac kalma sakın atıstır arada ben grıssını falan atıyorum 1 tane agzıma arada, kuruyemıste yıyebılırsın hele cevız bızım ılacımız seker dusuruyor her gun ye mutlaka, brokolı,kurubaklagıller kurufasulye,mercımek bıze cok ıyıymıs beyaz ekmek yerıne bugday ekmegı vs. bakma doktorlar korkutuyo bızı kendımıze ezıyet etmemelıyız tatlı ve hamur ısınden uzak dursak bıle yeterlı olacaktır bence ;)
,

Ceviz benim listemde yasaklar arasında 2 adet ceviz tatlı kaşığı yağ demekmiş ben daha çok yemek istiyorum ya ben sinir bozucu bi diyetisyene denk geldim konuşmalarıyla falan sinir etti beni kağıtları verdi elime Allah kurtarsın dedi kinayeli bi şekilde Şeker yüklemem 50 mg 161 100 mg 60dk 170 120 dk 190 180dk 118 çıktı diyet yapıyorum işte bir yandan şekerimi öçüyorum sonuçlar gayet iyi görünüyor açlık dün 70 kusur bugün 83 çıktı zaten birşey yemiyorum ama çok tatlı yemek istiyorum kuru incirin içine ceviz koyup yesem zararlı olurmu yaa çok canım istiyor  üfff. . .

Birde doktor bana unuttu söylemeyi herhalde tokluk şekeri yemekten kaç saat sonra ölçülmelidir kimi 2 saat diyor kimi gebelerde 2 değil yemekten 1 saat sonra ölçülmeli diyor bu durumda olan arkadaşlar nasıl yapıyorsunuz ben bi 10 gün kadar sonra gidicem doktora notlarımı alayımda
denizkabuğu arkadaşım geçmiş olsun sana da... ama çok kasma kendini canın istiyorsa 1 tane cevizli incir ye benim diyet listemde 1 porsiyon meyvede var 2 incir, mesela bende hurmaya dayanamıyorum listemde 5 adet var yiyorumda... ceviz fındık fıstık yasaklar arasında ama onu da yiyorum 2-3 ağzıma atıyorum...
mesela bugün misafirlerim vardı ana öğünümü yemedim hazırlıklarımı yedim... tokluk şekerimi ölçtüm 118 çıktı oysa börek tatlı, kek bile vardı   :suclu: :suclu: 10 günde 1 yemişim çok mu sanki  :suclu: :suclu:
bana endokrin dr.u tokluk kan şekeri hamilelerde 1 saat sonra ölçülür sen ilk lokmayı ağzını aldıktan tam 1 saat sonra şekerini ölçeceksin dedi... normal şeker  hastaları 2 saat sonra ölçermiş...   
bu arada benim dr açlık 100ün altında, tokluk net hatırlamıyorum ama 140ın altında olması gayet güzel dedi... bende 1 değer sadece 142 çıktı oda önemli değil dedi diğerleri güzel dedi... açlığım 67-68-65 bile çıktığı oldu şekerin düşük demedi adam bana  :dontknow:

laracroftt

valla benım doktorda yemekten ıkı saat sonra olceceksın dedı bende oyle yaptım  :dontknow: yarın dananın kuyrugu kopacak gıdıyorum doktora, ne dıycek bakalım  :sad1:

laracroftt

canaaaaaannn doktordan gelıyorum haberler ıyı :D sonucların gayet guzel ınsulıne ıhtıyacın yok dedı bıde cok sıkı dıyete luzum yok sen ayarlamıssın kendını zaten boyle devam et dedı arada olcer bıze gosterırsın dedı 145ın ustu olmasın yeter dıkkat et dedı coookk mutluyum bunun serefıne brownı yedım bugun :k06: tokluk sekerım 124 cıktı tatlı yememe ragmen ama aksam sadece corba ıctım mesela ona gore dengelıycem ıste bunada sukur boyle ıdare edıcez 3 ay napalım :)

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

cananım konuyu daha yeni gördüm arkadasım üzülme sakın canım benim dr dediğini yap buğlemm ii annesi  :opucuk:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

denizkabuğu

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 20 Ekim , 2011, 18:14:06
Alıntı yapılan: denizkabuğu - 20 Ekim , 2011, 16:12:15
Alıntı yapılan: laracroftt - 16 Ekim , 2011, 00:08:45
haklısın belkıde. Ama ben tatlı ıle yasayan bı ınsanım bıskuvısı olsun tatlısı olsun cıkolatası olsun baya yerdım yanı oyle boyle degıl belkıde ondan boyle oldu sımdı hasret kaldım  :ehi:  valla eger 3 ay yemezsem dogumdan sonra acısını fena cıkarırım :k06:   pekı senınkı kac cıktı kı? Baktımda goremedım bıde sekerı komple kesmekte ıyı degılmıs dusuk seker yuksek sekerden daha zararlıymıs bebek ıcın. Suan sende gayet ıyı gıdıyosun bence, sanada ınsulıne gerek kalmıycak gıbı gelıyor bana sende sıkma kendını bak bulantın falan oluyo senın bende olmuyor ac kalma sakın atıstır arada ben grıssını falan atıyorum 1 tane agzıma arada, kuruyemıste yıyebılırsın hele cevız bızım ılacımız seker dusuruyor her gun ye mutlaka, brokolı,kurubaklagıller kurufasulye,mercımek bıze cok ıyıymıs beyaz ekmek yerıne bugday ekmegı vs. bakma doktorlar korkutuyo bızı kendımıze ezıyet etmemelıyız tatlı ve hamur ısınden uzak dursak bıle yeterlı olacaktır bence ;)
,

Ceviz benim listemde yasaklar arasında 2 adet ceviz tatlı kaşığı yağ demekmiş ben daha çok yemek istiyorum ya ben sinir bozucu bi diyetisyene denk geldim konuşmalarıyla falan sinir etti beni kağıtları verdi elime Allah kurtarsın dedi kinayeli bi şekilde Şeker yüklemem 50 mg 161 100 mg 60dk 170 120 dk 190 180dk 118 çıktı diyet yapıyorum işte bir yandan şekerimi öçüyorum sonuçlar gayet iyi görünüyor açlık dün 70 kusur bugün 83 çıktı zaten birşey yemiyorum ama çok tatlı yemek istiyorum kuru incirin içine ceviz koyup yesem zararlı olurmu yaa çok canım istiyor  üfff. . .

Birde doktor bana unuttu söylemeyi herhalde tokluk şekeri yemekten kaç saat sonra ölçülmelidir kimi 2 saat diyor kimi gebelerde 2 değil yemekten 1 saat sonra ölçülmeli diyor bu durumda olan arkadaşlar nasıl yapıyorsunuz ben bi 10 gün kadar sonra gidicem doktora notlarımı alayımda
denizkabuğu arkadaşım geçmiş olsun sana da... ama çok kasma kendini canın istiyorsa 1 tane cevizli incir ye benim diyet listemde 1 porsiyon meyvede var 2 incir, mesela bende hurmaya dayanamıyorum listemde 5 adet var yiyorumda... ceviz fındık fıstık yasaklar arasında ama onu da yiyorum 2-3 ağzıma atıyorum...
mesela bugün misafirlerim vardı ana öğünümü yemedim hazırlıklarımı yedim... tokluk şekerimi ölçtüm 118 çıktı oysa börek tatlı, kek bile vardı   :suclu: :suclu: 10 günde 1 yemişim çok mu sanki  :suclu: :suclu:
bana endokrin dr.u tokluk kan şekeri hamilelerde 1 saat sonra ölçülür sen ilk lokmayı ağzını aldıktan tam 1 saat sonra şekerini ölçeceksin dedi... normal şeker  hastaları 2 saat sonra ölçermiş...   
bu arada benim dr açlık 100ün altında, tokluk net hatırlamıyorum ama 140ın altında olması gayet güzel dedi... bende 1 değer sadece 142 çıktı oda önemli değil dedi diğerleri güzel dedi... açlığım 67-68-65 bile çıktığı oldu şekerin düşük demedi adam bana  :dontknow:

benim sabah açlık şekerim 70 - 80-85 çıkıyor bazen toklukta 121 çıktı en yüksek geçen gün kayınvalideme gittim kendisinde de şeker var 200 kusur doldurmuş yağlı yemekleri doldurmuş tuzlu yemekleri tatlarına baktım zaten kepekli ekkmek yoktu yemedim 153 çıktı geçen gün dayanamadım 5 tane ceviz incir ikilisi yedim :suclu: 1 saat sonra ölçtüm 110 çıktı birde sarımsak yada taze soğan yemeğin yanında yiyince acayip etkiliyor sanki şekerin çıkmasını engelliyor bence bende bu hafta içi dahiliye doktoruna gidicem notlarımı göstericem sıfır şeker sıfır tuz dedi diyetisyen abarttı bence
Başkalarının Kusurlarını Örtmede Gece Gibi Ol. . .

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 21 Ekim , 2011, 21:37:03
canaaaaaannn doktordan gelıyorum haberler ıyı :D sonucların gayet guzel ınsulıne ıhtıyacın yok dedı bıde cok sıkı dıyete luzum yok sen ayarlamıssın kendını zaten boyle devam et dedı arada olcer bıze gosterırsın dedı 145ın ustu olmasın yeter dıkkat et dedı coookk mutluyum bunun serefıne brownı yedım bugun :k06: tokluk sekerım 124 cıktı tatlı yememe ragmen ama aksam sadece corba ıctım mesela ona gore dengelıycem ıste bunada sukur boyle ıdare edıcez 3 ay napalım :)
çok sevindim canım :muzz: :muzz: haydi gözün aydın çok şükür... bende öyle yapıyorum perş. günü pasta börek kek yedim mesela ama öğle ana öğünümü yememiştim akşam ekmek yemedim,çorba içmedim... öyle öyle ayarlıyorum dediğin gibi de şeker güzel çıkıor... insülin sıkıntılıydı atlattık şükür birde ben 3 gün memleketteydim çok uyamadım diyete ama az yedim  :k06: gece bir ölçeyim kaç çıkacak birde sabah bakayım  :opucuk: bana dr 140ın altında olsun tokluk dedi  senin 145 demiş arada fark yok inş. böyle devm ederiz  :amin: :suclu:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 22 Ekim , 2011, 14:02:18
cananım konuyu daha yeni gördüm arkadasım üzülme sakın canım benim dr dediğini yap buğlemm ii annesi  :opucuk:
yapıyorum canım şükür iyi gidiyoruz insüline gerek kalmadı  :muzz: :muzz:
herşey buğlem hatun için  :k06: :nazar:

xxcansuxx

denizkabuğu gerçekten senin dr abartmış sanırım ne 0 şeker 0 tuz...
insan ne yediğinden anlamaz  :k06: :k06:
ye canım ohhh yarasın bebişine abartmadan yecanının istediğini bende dediğim gibi yiyorum incir,hurma,ceviz şükür öyle yüksek çıkmıyor inş. drunda sana iyi şeyler söyler bu zamnlar insanın iyi şeyler duymaya ihtiyacı oluyor  :opucuk:

xxcansuxx

gülçin nasıl gidiyor diyet... bende baştaki gibi sıkı yapmıyorum diyetimi ama ekmeği yine kararında yiyorum... yalnız yumurta ile peynir aynı anda yok mesela birinden vazgeçemiyorum   :hungry: :k06: :k06:

laracroftt

valla canan ben beyaz ekmek yemiyorum zaten bugday yiyorum biliyosun arada tatlimi yiyorum sabahlari 2 sekerli cayimi iciyorum hic biseyden kismiyorum sadece tatliyi nerdeyse kestim yesemde az yiyorum seker gayet normal :k06: arada kontrol ediyorum cunku . Bide aksamlari ekmek yemiyorum makarna yada pilav yiyceksem zaten az koyuyorum yani anliycagin dikkat ediyorum ama diet yapiyorum sayilmaz sanirim :k06:  bana bisiy demediler oyuzden yumurtada peynirde yiyorum  :ehi:

xxcansuxx

aslında bende şöyle bakıyorumda diyet yapmıyor ama dikkat ediyorum gibi  :k06: :k06:
dr bana peyni yerine yumurta,yumurta yerine peynir dedi ama ben sabah bir güzel yedim  :hungry: :hungry:
reçel,bal yemiyorum,çikolata hiç yemiyorum yemeklerden sonra tatlı yapardım yapmıyorum yememek için  :k06: :k06:
neyseki durumumuz iyi... çok şükür insüline gerek kalmadı...

laracroftt

reçel bal bende yemıyorum ama bazen bı lokma nutella yıyorum  :hungry: bıde nedense cnm ınanılmaz tatlı ıstıyo bugunlerde yıyemedıgımden mıdır nedır dun delı gıbı cıkolatalı baklava cektı cnm  :hungry: ama tuttum kendımı almadımda yemedım de  :sad1:  yalnız suda dıkkatımı cektı dıkkat  etmezsem aman bısıy olmaz bı kereden deyıp sınırımı asarsam seker hemen fırlıyo 160lara  :suclu: mecburum dıkkat etmeye ama ne yalan soylıyım cok koyuyo bee  :-[

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 26 Ekim , 2011, 13:58:56
reçel bal bende yemıyorum ama bazen bı lokma nutella yıyorum  :hungry: bıde nedense cnm ınanılmaz tatlı ıstıyo bugunlerde yıyemedıgımden mıdır nedır dun delı gıbı cıkolatalı baklava cektı cnm  :hungry: ama tuttum kendımı almadımda yemedım de  :sad1:  yalnız suda dıkkatımı cektı dıkkat  etmezsem aman bısıy olmaz bı kereden deyıp sınırımı asarsam seker hemen fırlıyo 160lara  :suclu: mecburum dıkkat etmeye ama ne yalan soylıyım cok koyuyo bee  :-[
eşimin dediğini yazayım o zaman sana  :k06: :k06:
YEDİKLERİNE SAY  :ehi: :ehi: :ehi: Eşim böyle diyor canımn istediğini doya doya yiyemiyorsun diyorum da  :k06: :k06: az kaldı canım inş. bu bebeler bir çıksın her şey normale dönecek... bende dün 1 büyük kase dolusu mısır patlattım yedim şekerde ölçmedim  :dontknow: yiyemediğinden vücut öncesinde alışkın olduğundan istiyordur... ama ben hurmaya iyi alıştım bal gibi geliyor hemen toparlıyor beni... 2 tane mutlaka yiyorum  :icon_thumright:

denizkabuğu

ben hala diyetteyim ama dün doktora gittim biraz tuzlu yiyebilirsin dedi ama şeker kesinlikle yok dedi ben ceviz incire devam 2-3 tane yiyorum arada zaten canım hiçbişey istemiyor artık en azında tuzu biraz alıcam çok yağlı da olmazsa yemek yiyebilirsin dedi ceviz yasak tı mesela birde dünkü doktor sağolsun hergün parmaklarını delme bir gün ölç bir gün ara ver dedi  :hello2:
Başkalarının Kusurlarını Örtmede Gece Gibi Ol. . .

xxcansuxx

Alıntı yapılan: denizkabuğu - 03 Kasım , 2011, 17:13:14
ben hala diyetteyim ama dün doktora gittim biraz tuzlu yiyebilirsin dedi ama şeker kesinlikle yok dedi ben ceviz incire devam 2-3 tane yiyorum arada zaten canım hiçbişey istemiyor artık en azında tuzu biraz alıcam çok yağlı da olmazsa yemek yiyebilirsin dedi ceviz yasak tı mesela birde dünkü doktor sağolsun hergün parmaklarını delme bir gün ölç bir gün ara ver dedi  :hello2:
canım sevindim her şey yolunda gidiyor çok güzel... banada drum ölçme artık kendini kötü hissettiğinde baygınlık halsizlik hissedince ölç, kontrollere gelmeden 3 gün önce başla ölçmeye günde 7 kere dedi... bende diyete devam ediyorum sebze yemeklerini vs herşeyi yiyorum tatlı hariç... ben süte-yoğurda düştüm canım bu aralar... yoğurt yemezsem doymuyorum sanki  :hungry: :hungry: