100 gr şeker yüklememde yüksek çıktı :(

Başlatan xxcansuxx, 13 Ekim , 2011, 17:52:34

« önceki - sonraki »

__nil__

kaçıncı haftada şeker ölçümü yapılıo

xxcansuxx

Alıntı yapılan: __nil__ - 20 Kasım , 2011, 23:44:11
canım 24-28. haftalarda yapılıyor... benim  26+2 de yapılmıştı mesela...

__nil__

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 21 Kasım , 2011, 18:26:07
Alıntı yapılan: __nil__ - 20 Kasım , 2011, 23:44:11
canım 24-28. haftalarda yapılıyor... benim  26+2 de yapılmıştı mesela...

sağol cnm

xxcansuxx

geçen hafta endokrin. dr gittim kontrol için çıkan şeker değerlerime baktı ve çok güzel ideal gebesin dedi  :occasion5: :occasion5: bende bazen kastığımı diyetimden bile az yediğimi söyledim o kadar sıkıntı yapma 60larada düşmesin açlık kan şekerin dedi... arada 60lı değerlerim vardı da  :suclu: :suclu: aç aç geziyorum ya  :ehi: :ehi: çok şükür ki diyetle hallettim  :amin: :amin: bebeğin gelişimi sordu önceki kilosunu söyledim çok iyi dedi içim rahatladı...

benden önce giren hamile bayanında şekeri vardı dr. ona yetersiz bak insüline doğru gidiyorsun yürüyüşünü artır vs vs. diyordu...  Allah yardımcısı olsun zor ya hamilelikte diyet  :sad1:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 30 Kasım , 2011, 14:05:25
geçen hafta endokrin. dr gittim kontrol için çıkan şeker değerlerime baktı ve çok güzel ideal gebesin dedi  :occasion5: :occasion5: bende bazen kastığımı diyetimden bile az yediğimi söyledim o kadar sıkıntı yapma 60larada düşmesin açlık kan şekerin dedi... arada 60lı değerlerim vardı da  :suclu: :suclu: aç aç geziyorum ya  :ehi: :ehi: çok şükür ki diyetle hallettim  :amin: :amin: bebeğin gelişimi sordu önceki kilosunu söyledim çok iyi dedi içim rahatladı...

benden önce giren hamile bayanında şekeri vardı dr. ona yetersiz bak insüline doğru gidiyorsun yürüyüşünü artır vs vs. diyordu...  Allah yardımcısı olsun zor ya hamilelikte diyet  :sad1:

zor ama bak sen hallettin çok şükür  :nazar: :nazar: :nazar:
hani bahsetmiştim ya canım, benimle beraber hamile olan bir ark.ım var diye, benden 1 hafta geriden geliyor, yazık onun olmadı mesela, düşmedi hiç bir şekilde diyetle, 2-3 aydır kullanıyor insülin ve işin tuhafı insülinle de düşmüyor, her gün doz arttırıyor, devamlı kontrole gidiyor bebek irileşmesin diye falan  :sad1: dün akşam beraber yemek yiyelim dedik, bi yanda eşim bi yanda arkadaşım, ayy Allah'ım çok zor yaa, ama her geçen gün de bu hastalığa yakalanan insan sayısı artıyor  :sad1: düzensiz ve sağlıksız yemek yemekten ve en önemlisi stresten...
yani senin için biraz da iyi oldu canım, sağlıklı beslendin, doğumdan sonra da diyet olayının en azından bir bölümünü hayatında devam ettirirsen, ileride bu hastalığa yakalanma ihtimalinde azalır canım  :opucuk: :opucuk: