29 Nisan , 2024, 15:05:10

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

100 gr şeker yüklememde yüksek çıktı :(

Başlatan xxcansuxx, 13 Ekim , 2011, 17:52:34

« önceki - sonraki »

laracroftt

canan bısey sorcam ben tatlıyı kestıgımden berı bebegın hareketlerınde azalma oldu sende de var mı? Enerjısız mı kalıyo yavrum acaba, eskıden boyle bısey yoktu :(

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 16 Ekim , 2011, 23:45:23
canan bısey sorcam ben tatlıyı kestıgımden berı bebegın hareketlerınde azalma oldu sende de var mı? Enerjısız mı kalıyo yavrum acaba, eskıden boyle bısey yoktu :(
evet canım önceden hiç durmazdı karnım seğermesinden tepiklemesinden yorulurdu... eşim bunda bir terslik var dr.a sor derdi şimdi hareketi o kadar yok ama daha güçlü vuruyor eşimde bak bebeği yoruyormuşun fazla şekerle düzene girdi diyor  :k06: :k06: daha sakin şimdi benim kızım ama hep takip ediyorum hareketini korkma canım bende de var yani o... bizden ve bizim depomızdan alıyordur onlar merak etme sen diyete devm et  :opucuk: birde aydınays arkadaşımız dedi bol bol soluna yat daha fazla oksijen gittiği için beslenmesi de iyi oluyormuş bebeklerin  :icon_thumright:

laracroftt

yaa ben hep soluma yatarım zaten ıyı ozaman sevındım buna :)  ben bugun dıyetı bozdum bıraz bebısım oynadı guzel guzel  :k06:  ama cok bozmamısım demekkı az once olctum tokluk sekerım 126 cıktı ama bugun ıyı degıldım psıkolojım bozuldu ıste bu hormonlar mahfettı benı herseye aglar oldum esımınde benı anlamadıgını dusunuyorum bugun bıraz mutlu etmek ıstedım kendımı neysekı sekerım cok cıkmadı ;)

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 17 Ekim , 2011, 22:03:53
yaa ben hep soluma yatarım zaten ıyı ozaman sevındım buna :)  ben bugun dıyetı bozdum bıraz bebısım oynadı guzel guzel  :k06:  ama cok bozmamısım demekkı az once olctum tokluk sekerım 126 cıktı ama bugun ıyı degıldım psıkolojım bozuldu ıste bu hormonlar mahfettı benı herseye aglar oldum esımınde benı anlamadıgını dusunuyorum bugun bıraz mutlu etmek ıstedım kendımı neysekı sekerım cok cıkmadı ;)
yine iyi çıkmış şekerin... sorma benden bozayım diye bakıyorum eşime bir öğün şöyle eskisi gibi yesem çok merak ediyorum şekerim çıkacak mı diye diyorum  :k06: :k06: eşim aman yapma diyor aslında ben çıkacağını sanmıyorum bile ya neyse alıştım zaten bulntılarım olmuyor şükür... aldırma canım bende memlekette eşime sinir oldum 2 kere ağladım vayyy ben ağlakmışım öyle dedi çıktı ya önceden böyle bir şey varmıydı hamilelik hormonlarım alt üst oldu dedim anlamadı... geçen hemşire erkekler ne var hamileysen derler herşey alt üst oluyor böyle şeker,tansiyon çıkıyor dedi eşimde duydu kapıda çok güzel oldu... aldırma sen kendini bebeğini düşün... birde eşim sana bu hamilelik yaramadı kafan duruyor arada diyor dün  bende böyle düşünüyorum aslında diyetten sanırım şarj etmiyor beynim  :ehi: :ehi:

laracroftt

neyse su 2-3 gun dıkkat edeyım barı ondan sonra belkı dıete gerek kalmaz dıkkat et yedıgıne yeter der doktor bellı mı olur :D  tek hayalımız bu oldu dımı canan  :ehi: 

xxcansuxx

canım ben şimdi drdan geldim endokrin dr.u gördü şeker sonuçlarımı çok güzel takip etmişsin değerlerin çok güzel bundan sonra günlük ölçme dedi... 15 günde bir kontrole çağırdı o kontrollere gitmeden 3 gün önce ölçmeye başlayacakmışım... ama diyete devam aynı diyet drun verdiği tavsiyelerde bulundu... ekmeğin vucuda hiç bir faydası yok  vs vs  :k06: :k06: (onsuz aç aç geziyorum ama ben  :ehi: )
doğumdan 2 ay sonra yine şeker yüklemesi yapılacakmış... o ara yine diyete devam... doğumdan sonra %80 kalıcı olmuyormuş  şeker... işte böyle canım hiç demedi şekerin çok düşmüş diyeti bırak diye  :k06: :k06: bunu bekledim açıkcası... yalnızca insüline gerek yok dedi ona da şükür  :amin:

laracroftt

ooo hadı gozun aydın ben derım valla sonuclar ıyıyse dıyetı bırakayım dıe  :ehi:  saka bı yana cok sevındım ınsılune gerek kalmadıgı ıcın. Psıkolojık olarakta ıyı hıssedersın artık tam bugday ekmegı ye onun zararı yok aksıne seker dusurme ozellıgı var, beyaz ekmegın yerını tutmaz tabı ama ıdare et  ::)

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 18 Ekim , 2011, 18:10:50
ooo hadı gozun aydın ben derım valla sonuclar ıyıyse dıyetı bırakayım dıe  :ehi:  saka bı yana cok sevındım ınsılune gerek kalmadıgı ıcın. Psıkolojık olarakta ıyı hıssedersın artık tam bugday ekmegı ye onun zararı yok aksıne seker dusurme ozellıgı var, beyaz ekmegın yerını tutmaz tabı ama ıdare et  ::)
tşk ederim gülçin  :opucuk: bırakda geri şeker tavan yapsın Allah korusun  :ehi: :ehi:
tam buğday ekmeği mi tadını hiç bilmiyorum ama alıştım az ekmeğe  :k06: haydi bakalım sıra sende dr kontrolünde inş. sende güzel şeyler duyarsın  :amin:

banu_fth

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Ekim , 2011, 16:56:05
canım ben şimdi drdan geldim endokrin dr.u gördü şeker sonuçlarımı çok güzel takip etmişsin değerlerin çok güzel bundan sonra günlük ölçme dedi... 15 günde bir kontrole çağırdı o kontrollere gitmeden 3 gün önce ölçmeye başlayacakmışım... ama diyete devam aynı diyet drun verdiği tavsiyelerde bulundu... ekmeğin vucuda hiç bir faydası yok  vs vs  :k06: :k06: (onsuz aç aç geziyorum ama ben  :ehi: )
doğumdan 2 ay sonra yine şeker yüklemesi yapılacakmış... o ara yine diyete devam... doğumdan sonra %80 kalıcı olmuyormuş  şeker... işte böyle canım hiç demedi şekerin çok düşmüş diyeti bırak diye  :k06: :k06: bunu bekledim açıkcası... yalnızca insüline gerek yok dedi ona da şükür  :amin:

insülüne gerek kalmamasına çok sevindim cnm ..
maşşalah iyi yaa.. tam çavdar yada tam bugday ekmeği benim dietisyenim önermişti cnm ..
biz artık hep tam çavdar yiyoruz .. eşim de seviyor güzel ekmek ikiside .. sabah iki , öğlen iki , akşam üç dilim veriolar bana .. buna rağmen kilo veriliyor .. değerlerimde normal çıkıyor ..
sende dene o ekmekten .. hani insan kendini tutamaz ya bazen en azından beyaz ekmekle olmasın bu ..  :opucuk:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: eylül_üm - 18 Ekim , 2011, 18:19:42
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Ekim , 2011, 16:56:05

insülüne gerek kalmamasına çok sevindim cnm ..
maşşalah iyi yaa.. tam çavdar yada tam bugday ekmeği benim dietisyenim önermişti cnm ..
biz artık hep tam çavdar yiyoruz .. eşim de seviyor güzel ekmek ikiside .. sabah iki , öğlen iki , akşam üç dilim veriolar bana .. buna rağmen kilo veriliyor .. değerlerimde normal çıkıyor ..
sende dene o ekmekten .. hani insan kendini tutamaz ya bazen en azından beyaz ekmekle olmasın bu ..  :opucuk:
hımmm demek öyle eşime bir baktırayım bu aralarda satılıyormuymuş.. ya buranın insanları pide yiyor pide onların normal ekmeği... normal beyaz ekmeğe somun diyorlar o bile az çıkıyor...

xxcansuxx

eylül sen kilo veriyor musun bende 1 kilo verdim ilk 3 günde ama şimdi sabit...

banu_fth

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Ekim , 2011, 18:28:38

canım ilk 10 günde 2 kg verdim sonra bıraktım rejimi ..

işe geliorum olmuyor ..evde kaldığımda uyguluyorum bakıyorum gidiyor kilolar ..

ve kilo vermek ama sağlıklı şekilde iyi bişe eğer fazlalık varsa .. ben panikliğimden .. aslında öle aşırı bi kilom yok ..

sadece denemek istedim noluyo nası oluyo diye .. kilomu sabitliyorum .. iki kilo alıp geri veriom  :ehi: :ehi: kendi kendime sabitliyorum  :k06: :k06:

son iki ay kaldı Allahım yardım ederse inşallah onu da atlattıkmıydı bitti gitti .. mide yanmalarım oluyor çok ..  :sad1: onlar olmasa kolay sağlkılı beslenip kilo vermek ..

xxcansuxx

Alıntı yapılan: eylül_üm - 18 Ekim , 2011, 18:42:33
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Ekim , 2011, 18:28:38

canım ilk 10 günde 2 kg verdim sonra bıraktım rejimi ..

işe geliorum olmuyor ..evde kaldığımda uyguluyorum bakıyorum gidiyor kilolar ..

ve kilo vermek ama sağlıklı şekilde iyi bişe eğer fazlalık varsa .. ben panikliğimden .. aslında öle aşırı bi kilom yok ..

sadece denemek istedim noluyo nası oluyo diye .. kilomu sabitliyorum .. iki kilo alıp geri veriom  :ehi: :ehi: kendi kendime sabitliyorum  :k06: :k06:

son iki ay kaldı Allahım yardım ederse inşallah onu da atlattıkmıydı bitti gitti .. mide yanmalarım oluyor çok ..  :sad1: onlar olmasa kolay sağlkılı beslenip kilo vermek ..
ayyy eylül çok hoşsun sadece denemek istedim nasıl oluyor diye yazmışsın ya çok güldüm  :k06: :k06:
seninde az kaldı  :love9: :love9: bende 1 ay 62de sabit kalsam önceki ay aldığım kiloyla arayı kapatırım... çünkü önceki ay  6 kilo aldım  :-ooo
benim bünyem alıştı diyete şimdi aynıyım birde halsizlik olup sürekli uyuyorum yata yata alırım kiloyu diyette yapsam  :ehi: :ehi: dr bugün her ana öğünden sonra yürü uykulu, halsizlik halin geçer diyor nasıl yürüyeyim her öğün :dontknow: :dontknow:

laracroftt

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Ekim , 2011, 18:16:23
Alıntı yapılan: laracroftt - 18 Ekim , 2011, 18:10:50
tşk ederim gülçin  :opucuk: bırakda geri şeker tavan yapsın Allah korusun  :ehi: :ehi:
tam buğday ekmeği mi tadını hiç bilmiyorum ama alıştım az ekmeğe  :k06: haydi bakalım sıra sende dr kontrolünde inş. sende güzel şeyler duyarsın  :amin:

Tadı guzel canancım egerkı bulursan seversın beyaz ekmek kadar keyıflı olmasada guzel yanı :)  dogurunca yersın bol bol pıdelerını  :k06:  dedıgın gıbı ınsallah banada ıyı seyler soyler doktorda moralım duzelır ıhtıyacım var buna  ::)

denizkabuğu

Alıntı yapılan: laracroftt - 16 Ekim , 2011, 00:08:45
haklısın belkıde. Ama ben tatlı ıle yasayan bı ınsanım bıskuvısı olsun tatlısı olsun cıkolatası olsun baya yerdım yanı oyle boyle degıl belkıde ondan boyle oldu sımdı hasret kaldım  :ehi:  valla eger 3 ay yemezsem dogumdan sonra acısını fena cıkarırım :k06:   pekı senınkı kac cıktı kı? Baktımda goremedım bıde sekerı komple kesmekte ıyı degılmıs dusuk seker yuksek sekerden daha zararlıymıs bebek ıcın. Suan sende gayet ıyı gıdıyosun bence, sanada ınsulıne gerek kalmıycak gıbı gelıyor bana sende sıkma kendını bak bulantın falan oluyo senın bende olmuyor ac kalma sakın atıstır arada ben grıssını falan atıyorum 1 tane agzıma arada, kuruyemıste yıyebılırsın hele cevız bızım ılacımız seker dusuruyor her gun ye mutlaka, brokolı,kurubaklagıller kurufasulye,mercımek bıze cok ıyıymıs beyaz ekmek yerıne bugday ekmegı vs. bakma doktorlar korkutuyo bızı kendımıze ezıyet etmemelıyız tatlı ve hamur ısınden uzak dursak bıle yeterlı olacaktır bence ;)
,

Ceviz benim listemde yasaklar arasında 2 adet ceviz tatlı kaşığı yağ demekmiş ben daha çok yemek istiyorum ya ben sinir bozucu bi diyetisyene denk geldim konuşmalarıyla falan sinir etti beni kağıtları verdi elime Allah kurtarsın dedi kinayeli bi şekilde Şeker yüklemem 50 mg 161 100 mg 60dk 170 120 dk 190 180dk 118 çıktı diyet yapıyorum işte bir yandan şekerimi öçüyorum sonuçlar gayet iyi görünüyor açlık dün 70 kusur bugün 83 çıktı zaten birşey yemiyorum ama çok tatlı yemek istiyorum kuru incirin içine ceviz koyup yesem zararlı olurmu yaa çok canım istiyor  üfff. . .

Birde doktor bana unuttu söylemeyi herhalde tokluk şekeri yemekten kaç saat sonra ölçülmelidir kimi 2 saat diyor kimi gebelerde 2 değil yemekten 1 saat sonra ölçülmeli diyor bu durumda olan arkadaşlar nasıl yapıyorsunuz ben bi 10 gün kadar sonra gidicem doktora notlarımı alayımda
Başkalarının Kusurlarını Örtmede Gece Gibi Ol. . .